Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA twierdzi, że jej helikopter marsjański jest gotowy do pierwszego historycznego lotu

Zbliżenie / Śmigłowiec NASA Ingenuity Mars na zbliżeniu wykonanym przez Mastcam-Z, parę zoomowanych kamer łazika Perseverance.

NASA / Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

NASA rozwiązała swoje problemy spryt Helikopter jest na Marsie i jest gotowy do lotu.

A agencja kosmiczna ogłosiła w sobotę, że spróbuje pilotować mały helikopter o wadze 1,8 kg we wczesny poniedziałek rano. Pierwszy lot ma odbyć się około godziny 3:30 czasu wschodniego (07:30 czasu polskiego). Przeniesienie danych z helikoptera do trwałego łazika, a następnie do satelity na orbicie i z powrotem na Ziemię zajęłoby kilka godzin. Tak więc NASA spodziewa się otrzymać pierwsze dane z Marsa jakiś czas po 6:15 rano czasu wschodniego.

Agencja kosmiczna to zrobi Rozpocznij transmisję na żywo W tym czasie podziel się wszystkimi zdjęciami i reakcjami naukowców i inżynierów, gdy ludzie po raz pierwszy próbują wjechać napędzanym pojazdem do innego świata.

NASA pierwotnie planowała latać spryt Jednak około tygodnia temu inżynierowie napotkali problem podczas testu przed lotem. Kiedy inżynierowie wysłali polecenie do helikoptera, aby przetestować obroty dwóch przeciwległych łopat, każda o długości 1,2 metra, problem uniemożliwił test.

Od tego czasu zespół misji, kierowany przez Kierownika Projektu MiMi Aunga z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, pracował nad poprawką oprogramowania, która wymaga dodania niektórych poleceń do sekwencji lotu. Ponieważ była to zmiana oprogramowania, która znajdowała się w stabilnej konfiguracji przez około dwa lata, wymagała szeroko zakrojonych testów i walidacji, zanim została wysłana do helikoptera.

Wydaje się jednak, że korekta programu zadziałała, ponieważ w piątek helikopter przeszedł próbę obrotów przy pełnej prędkości, dając możliwość historycznego lotu. Podczas tej pierwszej podróży spryt Wzniesie się dwa metry nad ziemią, zawiśnie w powietrzu przez 20 do 30 sekund, a następnie wyląduje. Warto dodać, że pierwszy lot samolotu braci Wright trwał 12 sekund.

READ  W Chinach odkryto starożytnego skorpiona morskiego wielkości psa

Jeśli ten lot testowy się powiedzie, NASA stanie się bardziej odważna w przyszłych wyprawach, ponieważ helikopter w końcu będzie latał do 300 metrów na raz.

To wszystko jest eksperymentalne, więc jest bardzo prawdopodobne spryt Nie powiedzie się. Ale NASA zasługuje na pochwałę za podjęcie ryzyka i przesunięcia granic eksploracji trochę dalej. Próbując polecieć na Marsa, NASA zbierze cenne dane do ambitnej misji na Tytanie. ważkaZa około dziesięć lat spróbujesz przeskoczyć przez tajemnicze wydmy Księżyca.

Pierwszy lot innowacyjnego helikoptera marsjańskiego: prosto z kontroli lotów