Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA rozpoczyna dochodzenie w sprawie zarzutów, że były prezydent James Webb nadzorował czystkę pracowników LGBT LG

NASA wszczęła dochodzenie w sprawie zaangażowania administratora z czasów Apollo, Jamesa E. Webba, w czystkę wśród pracowników LGBT przed lądowaniem na Księżycu w 1969 roku.

Agencja nazwała swój teleskop kosmiczny nowej generacji o wartości 10 miliardów dolarów (7,3 miliarda funtów) Webb, ale niektórzy naukowcy wzywają do zmiany nazwy, twierdząc, że jego dziedzictwo przywódcze jest „w najlepszym razie skomplikowane, a w najgorszym – współwinne prześladowań”. . ”.

Teleskop Jamesa Webba został okrzyknięty następcą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, zdolnego do zagłębienia się w historię naszego wszechświata niż kiedykolwiek wcześniej.

NASA powiedziała MailOnline, że jest „świadoma obaw, jakie pojawiły się w związku z Jamesem E. Webbem i pracujemy z historykami, aby zbadać jego rolę w rządzie”.

Webb służył jako administrator w NASA od 1961 do 1968 roku, wyjeżdżając na krótko przed startem pierwszej załogowej misji Apollo. Jednak grupa naukowców twierdzi, że uchwalił politykę rządu mającą na celu usunięcie wszelkich pracowników LGBT podczas jego rządów.

Kampania mająca na celu zmianę nazwy teleskopu głosi, że data jest już znana i jasna, a NASA powinna nadal zmieniać jej nazwę na imię kogoś godnego honoru, odnosząc się do Harriet Tubman, która wykorzystywała niebiańską nawigację, by prowadzić niewolników do wolności.

NASA do tej pory ignorowała wezwania do zmiany nazwy teleskopu, twierdząc, że praca Webba jako administratora „położyła podwaliny pod dzisiejsze osiągnięcia”.

Teleskop zostanie wyniesiony na orbitę między Ziemią a Słońcem na początku 31 października na pokładzie rakiety Ariane 5 Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) z Gujany Francuskiej.

Rzecznik ESA powiedział MailOnline, że agencja była „Świadomy dyskusji „na temat nazwy i utrzymywania bliskiego kontaktu z NASA –” różnorodność jest traktowana bardzo poważnie w obu agencjach. „

NASA wszczęła dochodzenie w sprawie historii swojego menedżera z czasów Apollo, Jamesa E. Webba, w sprawie jego rzekomego udziału w „czystce” pracowników LGBT.

Webb pełnił funkcję urzędnika w ramach przygotowań do pierwszej załogowej misji Apollo, a naukowcy twierdzą, że uchwalił politykę rządu mającą na celu usunięcie wszelkich pracowników LGBT

Webb pełnił funkcję urzędnika w ramach przygotowań do pierwszej załogowej misji Apollo, a naukowcy twierdzą, że uchwalił politykę rządu mającą na celu usunięcie wszelkich pracowników LGBT

Kim był JAMES E WEBB?

James E. Webb był drugim administratorem NASA i dołączył do agencji kosmicznej z Departamentu Stanu w 1961 roku.

Nadzorował uruchomienie misji Mercury i Gemini i odleciał w 1968 roku przed pierwszym załogowym lotem Apollo.

Urodzony w 1906 w Północnej Karolinie, studiował prawo w George Washington University Law School, zanim rozpoczął karierę w służbie cywilnej w amerykańskiej Izbie Reprezentantów.

Został nominowany przez Harry’ego Trumana na stanowisko podsekretarza stanu, zanim dołączył do NASA w 1961 roku.

READ  Rosyjscy kosmonauci rozpoczynają pierwsze 11 spacerów kosmicznych nowego modułu stacji kosmicznej

Odegrał kluczową rolę w tworzeniu Centrum Załogowych Statków Kosmicznych w Houston i kierował kampanią eksploracji planet przez Marinera i Pioneera.

James E. Webb urodził się w 1906 roku i był drugim mianowanym administratorem NASA, pełniąc funkcję szefa agencji kosmicznej przez większość lat sześćdziesiątych.

Nadzorował NASA od początku administracji Kennedy’ego, w tym misje Mercury i Gemini, i odleciał przed pierwszym załogowym lotem Apollo.

Podczas pracy w NASA był odpowiedzialny za wdrażanie polityki federalnej, która usuwała gejów z siły roboczej NASA. Jest to polityka, o której wiedział w Departamencie Stanu, zanim objął stanowisko agencji kosmicznej.

Nie jest jasne, czy sam był antygejowski i czy był tylko wspólnikiem, czy też sprzeciwiał się polityce federalnej.

NASA twierdzi, że zatrudniła historyka, aby zbadał jego spuściznę, w tym dogłębne przestudiowanie wszystkich reporterów i dokumentów z czasów, gdy był administratorem.

Jego dążenie do postawienia nauki na pierwszym miejscu podczas jego pobytu w NASA sprawiło, że stał się popularny wśród wielu naukowców, a NASA twierdzi, że stworzyło to trwałą spuściznę.

Dlatego agencja potwierdziła w 2002 roku, że teleskop kosmiczny nowej generacji James E Webb będzie nosił nazwę James E Webb.

Teleskop jest rozwijany od 1996 roku, a jego budżet wzrósł z 500 milionów dolarów na początku do prawie 10 miliardów dolarów dzisiaj.

Teleskop wejdzie na orbitę między Ziemią a Słońcem na początku 31 października na europejskiej rakiecie Ariane 5 z Gujany Francuskiej

Teleskop wejdzie na orbitę między Ziemią a Słońcem na początku 31 października na europejskiej rakiecie Ariane 5 z Gujany Francuskiej

„Agencja podjęła decyzję o nazwie w uznaniu roli Webba w prowadzeniu aktywnego programu naukowego w NASA we wczesnych latach agencji” – powiedział rzecznik agencji.

„Praca Webba jako administratora położyła podwaliny pod dzisiejsze osiągnięcia, a nauka pozostaje ważną częścią pracy NASA: aby zrozumieć wszechświat, przyspieszyć eksplorację i inspirować następne pokolenie”.

Jednak niektórzy w agencji i inni, którzy mogą pracować z danymi z teleskopu, twierdzą, że ta nostalgia nie wystarczy, aby przeciwstawić się jego roli w czystce.

NASA niedawno ujawniła gigantyczne lustro Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba „jak dzieło sztuki origami” po raz ostatni przed jego wystrzeleniem jeszcze w tym roku

NASA niedawno zaprezentowała gigantyczne lustro Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba „jak dzieło sztuki origami” po raz ostatni przed jego wystrzeleniem jeszcze w tym roku.

Fragment: Wyślij list do NASA z kampanii zmiany nazwy JWST

Żądamy, aby NASA natychmiast zmieniła nazwę JWST i przyznała ten zaszczyt komuś, czyje dziedzictwo pasuje do teleskopu, którego dane będą wykorzystywane do odkryć, które zainspirują przyszłe pokolenia astronomów, oraz odkryć, których dokonamy my, niżej podpisani.

Wybierając odpowiednią nazwę dla tej inspirującej misji, NASA powinna dążyć do uhonorowania kogoś naprawdę godnego swojej spuścizny: na przykład w ostatnim artykule redakcyjnym zaproponowano Harriet Tubman jako alternatywę imienia, ponieważ skłoniło to tak wielu ludzi do swobodnego poruszania się przy świetle. i współrzędne gwiazd.

READ  Jak smakuje stare wino w kosmosie? Eksperci oceniają niezwykle rzadką butelkę, która kosztuje 700 000 funtów

My, przyszli użytkownicy Kosmicznego Teleskopu Nowej Generacji NASA i ci, którzy odziedziczą jego dziedzictwo, domagamy się nadania temu teleskopowi nazwy godnej niezwykłych odkryć, która reprezentuje przyszłość, w której wszyscy jesteśmy wyzwoleni.

Źródło: Zmień nazwę JWST

Twierdzą, że milczał na temat polityki podczas pobytu w Departamencie Stanu, a następnie był współwinny przeprowadzenia czystki w NASA.

Zapisy ujawnione przez astronoma z Columbia University Adriana Lucy wskazują, że Webb aktywnie przekazywał materiały dla personelu LGBT, gdy był odpowiedzialny.

Astronomowie Sarah Tuttle i Lucien Wakwich oraz fizyk Chanda Prescod Weinstein poprowadzili zadanie poszukiwania nowej nazwy i napisali artykuł dla Scientific American, mówiąc, że Webb był złym wyborem dla tego zaszczytu.

W rozmowie z astrofizykiem Grantem Tremblayem, dyrektorem astrofizyki NASA, Paul Hertz powiedział, że jest on recenzowany na najwyższym poziomie.

Kampania zatytułowana „Zmiana nazwy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba” zawiera petycję, którą grupa zamierza złożyć do NASA, która trwa od kilku lat.

W liście otwartym zespół kampanijny powiedział: „Jesteśmy nie tylko profesjonalistami i entuzjastami kosmosu, ale także przyszłymi użytkownikami JWST.

Razem jesteśmy częścią okręgu wyborczego, któremu NASA twierdzi, że służy i inspiruje poprzez swoją misję „odkrywania nieznanego dla dobra całej ludzkości”.

Mówią, że sprawdzenie archiwum czasu poleceń Webba „nie wystarczy”, aby rozwiązać problem, ponieważ dane historyczne były już jasne w tej sprawie.

„Ci, którzy usprawiedliwiają porażkę przywództwa Webba, nie mogą jednocześnie przypisywać mu zasługi za zarządzanie Apollo” – powiedzieli autorzy listu.

„Jak zauważono wcześniej, dziedzictwo przywództwa Webba jest w najlepszym razie złożone, aw najgorszym – współwinne prześladowań”.

Rzecznik NASA powiedział DailyMail.com, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wystartuje „nie później niż 31 października”.

Rzecznik NASA powiedział DailyMail.com, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wystartuje „nie później niż 31 października”.

Obecne teleskopy nie są w stanie wykryć oznak życia w atmosferze egzoplanety ani czy naprawdę nadają się do zamieszkania, ale przyszłe obserwatoria, w tym Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, zagłębią się w te odległe światy głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Obecne teleskopy nie są w stanie wykryć oznak życia w atmosferze egzoplanety ani czy naprawdę nadają się do zamieszkania, ale przyszłe obserwatoria, w tym Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, zagłębią się w te odległe światy głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Zażądali”, aby NASA natychmiast zmieniła nazwę teleskopu, aby oddać zaszczyt komuś, „którego dziedzictwo pasuje do teleskopu, którego dane zostaną wykorzystane w odkryciach, które zainspirują przyszłe pokolenia astronomów”.

Nie mówią, komu ich zdaniem należy się zaszczyt, ale sugerują, że jedną osobą mogła być Harriet Tubman, która poprowadziła niewolników do wolności dzięki światłu i współrzędnych gwiazd.

READ  Misja na Marsa jest najbezpieczniejsza, gdy słońce znajduje się w zenicie: „słoneczne maksimum” chroni przed promieniami kosmicznymi

Tubman urodziła się w niewoli i po ucieczce podjęła 13 misji ratowania 70 zniewolonych ludzi – w tym rodziny i przyjaciół.

NASA twierdzi, że bada historię Webba i powiedziała Hertzowi Tremblayowi, że agencja była świadoma petycji i obaw społeczności.

JAMES WEBB SPACE TELESCOPE: Kolejne duże obserwatorium orbitalne rozmieszczone w celu poszukiwania obcego życia

NASA i jej partnerzy planują wystrzelić swój kolejny duży teleskop kosmiczny jeszcze w tym roku i będzie on służyć jako naturalny następca Teleskopu Hubble’a.

Zasadniczo teleskop na podczerwień będzie miał szersze spektrum widzenia niż Hubble i będzie działał daleko od Ziemi, na orbicie słonecznej, a nie na orbicie ziemskiej.

Badania przeprowadzone przez Ohio State University twierdzą, że w ciągu pięciu lat od pojawienia się online, James Webb znajdzie ślady kosmitów w odległym świecie.

Absolwent Caprice Phillips obliczył, że może w przenośni wykryć amoniak wytwarzany przez organizmy wokół gazowych planet karłowatych już po kilku orbitach.

Teleskop Jamesa Webba został opisany jako „wehikuł czasu”, który może pomóc w odkryciu tajemnic naszego wszechświata.

Teleskop posłuży do obserwacji pierwszych galaktyk narodzonych we wczesnym Wszechświecie ponad 13,5 miliarda lat temu.

Będzie również monitorować źródła gwiazd, egzoplanet, a nawet księżyce i planety naszego Układu Słonecznego.

Teleskop Jamesa Webba i większość jego instrumentów ma temperaturę roboczą około 40 K.

To około 387 Fahrenheita (minus 233 stopni Celsjusza).

Urzędnicy z agencji kosmicznych odpowiedzialnych za teleskop twierdzą, że koszt może przekroczyć pułap programu określony przez Kongres w wysokości 8 miliardów dolarów (5,6 miliarda funtów).

NASA wydała już 7 miliardów dolarów (5 miliardów funtów) na teleskop, odkąd po raz pierwszy zaproponowano go jako zamiennik długo działającego Teleskopu Kosmicznego Hubble’a.

Po uruchomieniu w 2021 roku będzie największym i najpotężniejszym teleskopem na świecie, zdolnym cofnąć się o 200 milionów lat po Wielkim Wybuchu.

James Webb ma przetrwać pięć lat, ale NASA ma nadzieję, że przetrwa dekadę lub dłużej, chociaż biorąc pod uwagę odległość od Ziemi, nie jest to łatwe do naprawienia.

Ma wysokość 66 stóp na 46 stóp i będzie działać w punkcie Lagrange’a między Słońcem a Ziemią, około 930 000 mil od Ziemi — cztery razy dalej niż Księżyc.

Teleskop ma zostać wystrzelony na rakiecie Ariane-5 zasilanej przez europejskie waluty pod koniec października 2021 r., a pierwsze obserwacje spodziewane są w 2022 r.