Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA publikuje oszałamiające zdjęcie centrum Drogi Mlecznej, 26 000 lat świetlnych od nas | Wiadomości naukowe i technologiczne

NASA opublikowała oszałamiający nowy obraz Drogi Mlecznej.

Zdjęcie przedstawia gwałtowne i drapieżne „Śródmieście” galaktyki, złożone z 370 notatek zaczerpniętych z NASAObserwatorium rentgenowskie Chandra.

Zdjęcia zostały zrobione w ciągu ostatnich dwóch dekad i przedstawiają miliardy gwiazd i czarnych dziur w centrum lub w rdzeniu Drogi Mlecznej.

Do zdjęcia przyczynił się radioteleskop w Afryce Południowej, podczas gdy astronom Daniel Wang z University of Massachusetts Amherst pracował nad nim w domu podczas pandemii.

„To, co widzimy na zdjęciu, to gwałtowny lub aktywny ekosystem w środku naszej galaktyki” – powiedział Wang.

„Istnieje wiele pozostałości supernowych, czarnych dziur i gwiazd neutronowych. Każdy punkt lub cecha promieniowania rentgenowskiego reprezentuje aktywne źródło, większość z nich w centrum”.

To ruchliwe i wysokoenergetyczne centrum galaktyki znajduje się 26 000 lat świetlnych stąd. Oznacza to, że jeśli podniesiesz odkrycie promu kosmicznego, dotarcie tam zajmie około 967 200 000 lat.

Chandra, wystrzelona w 1999 roku, znajduje się na intensywnej eliptycznej orbicie wokół Ziemi.

Zapisz się do codziennego podcastu pod adresem Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Głośnik

W 2019 roku odkrył Chandrę i teleskopy w Chinach, Hiszpanii i na Hawajach Czarna dziura Tak duże, że naukowcy stwierdzili, że nie powinno w ogóle istnieć.

Czarna dziura została sfotografowana 15 000 lat świetlnych od Ziemi i była 70 razy masywniejsza niż Słońce.

Zespół naukowców z International Dark Energy Survey (DES) opublikował w piątek a Nowa mapa ciemnej materii Obejmuje jedną czwartą nieba na półkuli południowej.

Ciemna materia nie jest widoczna z Ziemi, ale naukowcy złożyli mapę, obserwując, jak światło pochodzące z odległych galaktyk jest zniekształcane w drodze na Ziemię.

Obecność ciemnej materii zakrzywiłaby nadchodzące promienie.

READ  Starliner przybywa do bazy startowej przed lotem testowym na stację kosmiczną