Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA próbuje nieoczekiwanie wzmocnić elementy stacji kosmicznej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna czasami musi zmienić kurs, aby pozostać na właściwej orbicie lub uniknąć gruzu (Tak jak w zeszłym tygodniu). Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zazwyczaj zamawia rosyjski sprzęt zapewniający ciąg do modyfikacji, ale NASA próbowała w poniedziałek użyć statku towarowego Northrop Grumman Cygnus do testu „restartu”. Nie poszło zgodnie z planem.

Cygnus-17 miał odpalić silnik na nieco ponad 5 minut, ale start zatrzymał się już po 5 sekundach. W oświadczeniu wydanym w poniedziałek„Przyczyna poronienia jest zrozumiała i podlega przeglądowi” – ​​powiedziała NASA, ale nie wyjaśniła, co się stało.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) leci na niskiej orbicie okołoziemskiej, a atmosfera planety nieustannie ją ciągnie. Regularne rekonfiguracje pomagają stacji pozostać na orbicie. „Ponowne doładowanie ma na celu zapewnienie Cygnusowi zwiększonej zdolności do obsługi stacji jako standardowej usługi dla NASA” – powiedziała agencja kosmiczna.

W 2018 roku NASA wystąpiła Krótki test manewru wzmocnienia ISS Używając innego statku kosmicznego Łabędzia, ale tym razem ten proces ma trochę większe znaczenie. Rosyjscy kosmonauci, amerykańscy i europejscy kosmonauci radzą sobie dobrze na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale tam Napięcia w terenie wokół inwazji Rosji na Ukrainę. To ma sens, że NASA miałaby sposób na dostrojenie orbity stacji, która nie opiera się na rosyjskim sprzęcie.

Założyciel SpaceX, Elon Musk, zasugerował w lutym, że kapsuły SpaceX Dragon mogą również w razie potrzeby poradzić sobie z przeładowywaniem.

Statek kosmiczny Cygnus-17 był używany do transportu ładunków na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Załoga opróżniła go, a następnie uzupełniła śmieciami i wyrzuconym sprzętem. Wkrótce odleci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i spłonie w ziemskiej atmosferze, jak wywóz śmieci w kosmosie. Ale najpierw NASA ma nadzieję, że uda się wdrożyć ponowne wzmocnienie. Przedłużenie może nastąpić już w sobotę.

READ  Partnerzy Grant Thornton i Pinsent Masons w otwartej bankowości