Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA potwierdza odkrycie szczątków katastrofy promu kosmicznego Challenger w oceanie

28 stycznia 1986 r Wahadłowiec Challenger uległ awarii Wkrótce po starcie, w którym zginęło siedmiu członków załogi na pokładzie. Teraz, kawałek skazanego na zagładę statku kosmicznego został znaleziony na dnie oceanu u wybrzeży Florydy.

Ekipa dokumentalna pracująca w programie telewizyjnym History Channel odkryła podwodny artefakt podczas poszukiwania wraku. W oświadczeniu w czwartekNASA powiedziała, że ​​przejrzała nagranie i potwierdziła, że ​​część pochodzi od Challengera. Przegrana Challengera, a następnie Kolumbia W 2003 roku zachęcił NASA do poprawy działań na rzecz bezpieczeństwa.

Archiwa kanał zasubskrybował podgląd Czwartek wystawy, która zagłębi się w odkrycie artefaktu. Będzie emitowany w ramach serialu Trójkąt Bermudzki: na przeklętych wodachchociaż kawałek Challengera nie został znaleziony w Trójkącie Bermudzkim, obszarze oceanu, który ma reputację miejskiej legendy z powodu zniknięcia statków i samolotów.

Materiał filmowy pokazuje nurków usuwających piasek z artefaktów, gdy pływają nad nimi ryby. Sekcja ma około 20 stóp (6 m) długości i składa się z szeregu 8-calowych (20 cm) płytek. „Myślę, że musimy porozmawiać z NASA” – powiedział jeden z nurków na końcu klipu. Trójkąt Bermudzki: Into Cursed Waters zostanie wyemitowany na kanale History Channel we wtorek, 22 listopada.

NASA nie ustaliła, z której części promu pochodzi sekcja, ale płytki termiczne wydają się być identyczne z brzuchem statku kosmicznego. Agencja kosmiczna przez lata zbierała szczątki z katastrofy i Mycie części lewego skrzydła promu Na plaży na Florydzie w 1996 roku.

Katastrofa Challengera jest jednym z tych kluczowych momentów w zbiorowej pamięci ludzi, którzy w tamtym czasie żyli. Gdzie byłeś, kiedy to się stało? „To odkrycie daje nam możliwość ponownego zatrzymania się, oddania hołdu dziedzictwu siedmiu utraconych astronautów i zastanowienia się, jak ta tragedia nas zmieniła” – powiedział administrator NASA Bill Nelson.

Zabytki promu kosmicznego są własnością rządu USA. NASA „obecnie rozważa, jakie dodatkowe działania może podjąć w odniesieniu do artefaktu, który właściwie uhonoruje spuściznę poległych astronautów Challengera i rodzin, które ich kochały”.

READ  Analityk NASA uczestniczy w kosmicznym tygodniu dla szkoły podstawowej Boltonton