Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA planuje rozbić Międzynarodową Stację Kosmiczną w oceanie

NASA planuje rozbić Międzynarodową Stację Kosmiczną w oceanie

Zdjęcie dzięki uprzejmości NASA

Ze scenariuszem Daniela Formelli

To mały krok dla człowieka, wielki plusk dla ludzkości. Pod koniec stycznia raport NASA ogłosić że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) rozbije się celowo na początku 2031 roku w Point Nemo, najbardziej odizolowanej lokalizacji na Oceanie Spokojnym.

Szukaj laboratorium In the Stars, w skład którego obecnie wchodzi międzynarodowa załoga siedmiu astronautów ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Rosji, znajduje się w trzeciej dekadzie od wystrzelenia w 1998 roku. Ale jak w przypadku każdej innej technologii, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zbliża się do końca swoje życie jako NASA dąży do realizacji innych celów.

w informacja prasowaPhil McAllister, dyrektor ds. przestrzeni komercyjnej w siedzibie NASA, wyjaśnił zamiary NASA, aby przesunąć nacisk na eksplorację kosmosu, w tym loty na Marsa, i pozostawić badania LEO przedsiębiorstwom komercyjnym.

„Sektor prywatny jest technicznie i finansowo zdolny do rozwijania i obsługiwania celów komercyjnych na niskiej orbicie okołoziemskiej z pomocą NASA” – powiedział McAllister. „Z niecierpliwością czekamy na dzielenie się naszymi wnioskami i doświadczeniami operacyjnymi z sektorem prywatnym, aby pomóc im w opracowaniu bezpiecznych, niezawodnych i opłacalnych miejsc docelowych w kosmosie”.

Jednakże, Nie każdy Zadowolony ze sposobu likwidacji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rick Tomlinson, założyciel i współzałożyciel kilku firm kosmicznych, takich jak Space Fund, sprzeciwia się całkowitemu zawaleniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w Point Nemo. w ćwierkaćastronauta odwołał się od decyzji NASA. W apelu o „recykling” niektórzy, jak Tomlinson, uważają, że części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nadal można „ocalić” i „ponownie wykorzystać”.

Jednak plany na przygotowaną katastrofę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będą realizowane.

Według raportu NASA stacja nie ma wystarczającej mocy, aby samodzielnie wyjść z orbity. Zapłać od drugiego Statek kosmicznyPrzypuszczalnie z rosyjskiego statku kosmicznego, zostanie on wykorzystany do schodzenia z orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby mogła rozpocząć zejście do Oceanu Spokojnego. Stacja będzie w tak dobrym stanie, że lądowisko jest zwykle określane jako cmentarzysko statków kosmicznych. Szacowałem, że około 250 do 300 Statek kosmiczny, którego kadłuby często spalają się po wejściu w ziemską atmosferę, nazywa Point Nemo swoim domem. Jak na ironię, stacja dołączy do wodnego grobu, w którym pozostaje wiele rosyjskich statków kosmicznych Progress przewożących zapasy do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

READ  Tereny zielone są priorytetem dla wyborców z Horfield, ponieważ każdy głos może być kluczowy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zakończyła budowę w kosmos w 2011 roku po wystrzeleniu swojego pierwszego elementu w 1998 roku. podróż Z prędkością 5 mil na sekundę stację odwiedziło 230 osób z 18 różnych krajów. W sumie astronauci przeprowadzili 205 spacerów kosmicznych od czasu wysłania w kosmos pierwszej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. serwis Jako laboratorium badawcze przeprowadzono niezliczone eksperymenty, od uprawy roślin po wysyłanie tweetów na stacji. Co być może najważniejsze, międzynarodowa załoga statku była symbolem globalnej jedności i współpracy.

Jednak wszystkie dobre rzeczy muszą się kiedyś skończyć. Świat będzie obserwował powrót ukochanej stacji kosmicznej z nieba do swojego domu.