science

NASA opóźnia start Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba po „nagłym” wypadku Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

Wystrzelony teleskop kosmiczny Jamesa Webba o wartości 10 miliardów dolarów (7,5 miliarda funtów) ponownie opóźniony, po incydencie podczas ostatnich przygotowań do umieszczenia teleskopu na szczycie jego rakiety nośnej.

Statek kosmiczny miał zostać wysłany na orbitę 18 grudnia, ale teraz nie zostanie wystrzelony wcześniej 22 grudnia.

ten teleskop kosmiczny Znajduje się w Europejskim Porcie Kosmicznym w Kourou w Gujanie Francuskiej, gdzie zostanie wystrzelony za pomocą rakiety Ariane 5 dostarczonej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Projekt jest międzynarodowym partnerstwem pomiędzy NASA, Kanadyjską Agencją Kosmiczną i Kanadyjską Agencją Kosmiczną.

Do wypadku doszło, gdy technicy przygotowywali się do podłączenia Webba do adaptera rakiety nośnej, który następnie zostałby użyty do zamontowania teleskopu na górnym stopniu rakiety. Według NASA „nagłe i nieplanowane uwolnienie zacisk opaskiNastępuje. Belka montażowa mocuje statek kosmiczny do adaptera startowego, a następnie wystrzeliwuje go na orbitę, umożliwiając statkowi kosmicznemu oddzielenie się od rakiety. Ten nieplanowany start spowodował drgania, które były przenoszone przez teleskop.

Aby mieć absolutną pewność, że statek kosmiczny jest nadal w idealnym stanie, NASA Zwołał komisję anomalii, aby zbadać i przeprowadzić dodatkowe testy statku kosmicznego, aby upewnić się, że nic nie zostało uszkodzone. Gdy to zrobisz, zakładając, że nie doszło do żadnych uszkodzeń, przygotowania do startu zostaną wznowione.

READ  Główny Urząd Statystyczny odwiedza personel AU, Space Force Delta 13>Baza Sił Powietrznych Maxwell>Wyświetlacz