Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA ogłasza problem z Kosmicznym Teleskopem Hubble’a

To zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a 25 sierpnia 2020 r. pokazuje Jowisza i jego księżyc Europę, wykonane, gdy planeta znajdowała się w odległości 653 milionów kilometrów (405 milionów mil) od Ziemi.

NASA poinformowała w piątek, że Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który obserwował wszechświat od ponad 30 lat, działał nieprawidłowo w ciągu ostatnich kilku dni.

Amerykańska agencja kosmiczna powiedziała, że ​​problemem był laptop, który przestał działać w ostatnią niedzielę.

Twierdziła, że ​​sam teleskop i towarzyszące mu instrumenty naukowe są „w dobrym stanie”.

„Celem komputera jest kontrolowanie, koordynowanie i monitorowanie instrumentów naukowych do celów BHP” – powiedziała NASA.

Próba ponownego uruchomienia go w poniedziałek nie powiodła się.

NASA stwierdziła, że ​​wstępne dowody wskazują na zdegradowany moduł pamięci komputera jako źródło problemu z komputerem.

Nie powiodła się również próba przełączenia na zapasowy moduł pamięci.

Przydatna technologia komputerowa sięga lat 80-tych i została wymieniona podczas prac konserwacyjnych w 2009 roku.

Wystrzelony w 1990 roku Kosmiczny Teleskop Hubble’a zrewolucjonizował świat astronomii i zmienił nasze postrzeganie Wszechświata, wysyłając obrazy Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej i odległych galaktyk.

Nowy, mocniejszy teleskop, zwany Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba, ma zostać wprowadzony pod koniec tego roku. Został zaprojektowany, aby zagłębić się we wszechświat głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.


Awarie komputera w Kosmicznym Teleskopie Hubble’a


© 2021 AFP

cytat: NASA zgłosiła problem z Kosmicznym Teleskopem Hubble’a (2021, 19 czerwca) Pobrano 19 czerwca 2021 z https://phys.org/news/2021-06-nasa-hubble-space-telescope.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon Heavy po raz pierwszy od trzech lat | nowości naukowe i technologiczne