Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA odwiedza złotą asteroidę wartą więcej niż cała ziemska gospodarka

NASA odwiedza złotą asteroidę wartą więcej niż cała ziemska gospodarka

Napisane przez Charlene Badsey | opublikowany

NASA planuje misję zbadania złotej asteroidy o nazwie 16 Psyche, która uważana jest za wartą więcej niż wartość całej światowej gospodarki. Asteroida, której wartość szacuje się na 10 000 biliardów dolarów, jest ciężkim metalowym obiektem, który może zawierać rdzeń z żelaza, niklu i złota. Misja została początkowo ustalona na sierpień 2022 r., Ale została opóźniona z powodu problemów instytucjonalnych w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA.

Teraz, gdy problemy zostały rozwiązane, oczekuje się, że 280-milionowa podróż do złotej asteroidy rozpocznie się między 5 a 25 października z Kennedy Space Center na Florydzie. Raport z Laboratorium Napędu Odrzutowego powiedział via cron.

W raporcie dodano, że „uczestnictwo w całym procesie reagowania i kierowanie nim przez dyrektora Laboratorium Napędów Odrzutowych i kierownictwo wyższego szczebla jest uważane za globalne”. Psyche, nazwana na cześć greckiej bogini duszy, została odkryta w 1852 roku przez włoskiego astronoma Annibale de Gasparis. Złota asteroida krąży wokół Słońca w obszarze między Marsem a Jowiszem.

Astronomowie twierdzą, że złota asteroida ma kształt ziemniaka i ma około 140 mil średnicy. Naukowcy uważają, że Psyche może być odsłoniętym metalowym rdzeniem „mniejszej planety lub rodzącej się planety”, która doświadczyła gwałtownych kolizji, zrzucając swoje skaliste warstwy zewnętrzne na wczesnych etapach formowania się naszego Układu Słonecznego.

asteroidy

Następna misja NASA będzie znaczącym kamieniem milowym, ponieważ będzie to pierwsza w historii eksploracja ciała niebieskiego bogatego w metale. Oczekuje się, że sonda dotrze do złotej asteroidy w sierpniu 2029 roku i będzie krążyć wokół złotej asteroidy przez 26 miesięcy. Badanie 16 psychiatrów jest bardzo interesujące, ponieważ może dostarczyć wglądu w procesy formowania się planet.

Ponadto 16 Psyche daje wyjątkową okazję do zbadania z bliska odsłoniętego jądra planetarnego. Jeśli pochodzenie złotej asteroidy jest zgodne z obecnymi teoriami, to jej analiza może dostarczyć cennych informacji na temat składu i właściwości jąder planetarnych. Cele misji obejmują zbadanie innych aspektów geologicznych, takich jak pole magnetyczne i rozkład masy.

READ  Stosunki kosmiczne między Chinami a Republiką Południowej Afryki obiecują szeroki zakres - świat

Co więcej, dane zebrane podczas misji przyczynią się do lepszego zrozumienia powstawania Układu Słonecznego i roli, jaką odgrywają w nim asteroidy. Co ciekawe, złota asteroida nie jest jedyną cenną skałą w kosmosie. NASA poinformowała wcześniej, że pas asteroid między Marsem a Jowiszem zawiera obfitość minerałów, których wartość szacuje się na około 100 miliardów dolarów na osobę na Ziemi.

Prawdziwym wyzwaniem jest jednak wydobycie tych metali szlachetnych z każdej asteroidy i bezpieczne przetransportowanie ich na naszą planetę. Obfitość metali szlachetnych w złotej asteroidzie sprawia, że ​​jest ona kuszącym celem dla potencjalnych operacji wydobywczych, co jeszcze bardziej podkreśla jej znaczenie pod względem eksploracji gospodarczej i eksploracji zasobów.

Tymczasem NASA twierdzi, że całkowite koszty misji odwiedzenia złotej asteroidy wynoszą 985 milionów dolarów. Do lipca 2022 roku na projekt wydano już 717 milionów dolarów. Zespół misji przeprowadza obecnie ostatnie etapy testowania programu lotu statku kosmicznego, upewniając się, że jest on gotowy do startu zaplanowanego na październik.