science

NASA naprawia Kosmiczny Teleskop Hubble’a z zapasowym zasilaczem, komputerem z ładunkiem • The Record

Ukochany przez NASA Kosmiczny Teleskop Hubble’a jest w stanie ponownie uchwycić niebo po przezwyciężeniu problemu sprzętowego, który nęka go od ponad miesiąca.

Komputer pokładowy, który steruje jego instrumentami, w tajemniczy sposób zamarł, zmuszając główny komputer do przełączenia czujników orbitującego obserwatorium w nieaktywny tryb awaryjny. Używając zbędnych komponentów, amerykańska agencja kosmiczna była wreszcie w stanie przywrócić Hubble’a do działania.

„NASA pomyślnie przeszła na sprzęt do tworzenia kopii zapasowych w Kosmicznym Teleskopie Hubble’a, włączając w to włączenie komputera zapasowego 15 lipca” Powiedział W dzisiejszym oświadczeniu.

„Zmiana została dokonana, aby zrekompensować problem z pierwotnym ładunkiem komputera, który wystąpił 13 czerwca, kiedy komputer się wyłączył, zawieszając gromadzenie danych naukowych”.

Inżynierowie wierzą, że jednostka pamięci Uszkodzenie spowodowane promieniowaniem spowodowało awarię komputera. Jednak przejście na zapasowe moduły pamięci Hubble nie pasował, pozostawiając to bezużyteczne.

Po tym zespół Dochodzenie innych części systemu komputerowego i spróbuj użyć zapasowego komputera. Niestety Hubble wciąż był was Nie można czytać i pisać do i z pamięci, co uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie.

Niektórzy zaczynają się martwić, że stary teleskop może być taki… nie do naprawienia. Wdrożona kontrola zadań A oficjalna recenzja Dla wszystkich procesów, które wpływają na przełączenie na komputer z ładunkiem w stanie gotowości. Potem pojawiła się NASA jednostka sterująca zasilaniem losowym (PCU) może być przyczyną. Ta część ma za zadanie utrzymywać źródło napięcia dla komputera, a jeśli nie wykona poprawnie swojej pracy, komputer nie będzie działał.

Dzięki temu po przejściu na zapasowy PCU, systemy teleskopu mogły się zapalić, pozwalając teleskopowi na kontynuowanie pracy naukowej. NASA wyjaśniła: „Przełącznik polegał na podłączeniu jednostki sterującej zasilaniem w trybie gotowości (PCU) i modułu dowodzenia kopii zapasowej / koordynatora danych naukowych (CU / SDF) po drugiej stronie urządzenia naukowego i obsługi poleceń i danych (SI C&DH) online”.

READ  Głodni astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej po pizzę, owoce i ser | nowości naukowe i technologiczne

Oprogramowanie zostało również załadowane do urządzenia, aby przywrócić je do działania. rekord Agencja kosmiczna poprosiła o więcej szczegółów dotyczących awarii.

Minie około dnia, zanim oscyloskop zacznie zbierać dane i ponownie robić zdjęcia pięknych kosmicznych obiektów.

“Zespół Hubble’a monitoruje teraz sprzęt, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. NASA doszła do wniosku, że zespół rozpoczął również proces przywracania instrumentów naukowych z konfiguracji trybu bezpiecznego.

„Oczekuje się, że ta czynność zajmie więcej niż jeden dzień, ponieważ zespół przeprowadza różne procedury i zapewnia, że ​​instrumenty mają stabilną temperaturę. Następnie zespół wykona wstępną kalibrację instrumentów przed wznowieniem normalnych operacji naukowych”. ®

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment