Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA mówi, że pasażerowie SpaceX nie mogą odejść

za pomocą Douglas Hełm
| 18 sekund temu

wygląda cztery Próżnia Turyści, którzy niedawno udali się na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będą musieli nieco przedłużyć swoje kosmiczne wakacje. Wcześniej w tym miesiącu, a Załoga Smoka SpaceX Sonda z powodzeniem wystrzeliła na orbitę trzech pasażerów i byłego astronautę NASA. Był to pierwszy raz, kiedy całkowicie prywatna załoga finansowana przez prywatne firmy udała się do: JEST. Misja została przygotowana przez SpaceX i Axiom Space i miała trwać dziesięć dni. Wygląda na to, że zadanie zostało teraz przedłużone do około 12 dni.

Na szczęście wydaje się, że prywatna załoga na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie była zbyt oderwana od rozwoju. W rzeczywistości, podczas wydarzenia na żywo, w którym załoga odpowiadała na pytania dzieci z Centrum Kosmicznego NASA w Houston, wspomnieli, że będą gotowi na następny lot na Księżyc. Chociaż Księżyc jest znacznie większym i droższym celem niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, bez wątpienia jest to kierunek, w którym zmierza turystyka kosmiczna. Członkowie załogi na pokładzie obecnej misji wydali około 55 milionów dolarów na osobę, aby udać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną, więc koszt lotu księżycowego jest prawdopodobnie znacznie wyższy. Ponadto obecnie nie ma statku kosmicznego gotowego do zabrania ludności cywilnej na Księżyc. Dlatego wydaje się, że ci chętni turyści będą musieli cieszyć się tylko dwoma dodatkowymi dniami przestrzeni, które otrzymują.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

W tej chwili specjalna załoga ma wylądować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej we wtorek i wylądować na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Florydy. Udane lądowanie oznaczałoby koniec pierwszego w pełni finansowanego ze środków prywatnych lotów i pomogłoby zademonstrować potencjał szybko rozwijającej się branży turystyki kosmicznej. Axiom Space, jedna z firm stojących za tą misją, chce opracować plik stacja Kosmiczna wszystko sama. Podczas gdy wizyta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej musi być jednym z najfajniejszych doświadczeń na świecie, stacja jest przeznaczona do badań, obserwacji i eksploracji. Stacja Axiom ma być zaprojektowana z myślą o turystyce, co czyni ją zupełnie innym doświadczeniem niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Miejmy nadzieję, że do tego czasu nie pobiorą za podróż 55 milionów dolarów.

READ  NASA rozpoczyna trwające miesiące wysiłki na rzecz skupienia się na Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba | astronomia

NASA zatwierdziła już Axiom na kolejną specjalną misję kosmiczną i jasne jest, że współpraca między agencją rządową SpaceX i rozwijającą się firmą zajmującą się turystyką kosmiczną jest czymś, co będzie się rozwijać w przyszłości. Ponieważ SpaceX kontynuuje opracowywanie bardziej wykonalnych środków podróży kosmicznych z bardziej przystępną produkcją, latami badań i technologii NASA oraz pieniędzmi i innowacjami, które Axiom wnosi do stołu, przyszłość komercyjnych lotów kosmicznych i hoteli kosmicznych może być bliższa niż wszyscy myślimy .

SpaceX ze swojej strony kontynuuje testy i rozwój Statek kosmiczny Statek kosmiczny przeznaczony do przewozu załogi i ładunku. Jest to znacznie większy i potężniejszy pojazd niż Smok i ma służyć do transportu turystów i astronautów na stacje kosmiczne, na Księżyc, a nawet na Marsa. Tak więc, jeśli Twoim marzeniem jest odwiedzenie kosmosu, możesz wkrótce spełnić to życzenie – jeśli masz na to pieniądze.