Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA dodaje 3 kolejne załogowe loty SpaceX do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – WFTV

Kennedy Space Center na Florydzie – NASA zamówiła dodatkowe załogowe starty ze SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną po udanych misjach prywatnej firmy kosmicznej do orbitującej struktury naukowej.

Urzędnicy powiedzieli, że trzy dodatkowe loty prowadzone przez załogę SpaceX „pozwalają NASA na utrzymanie stałego dostępu amerykańskich ludzi do stacji kosmicznej”.

OBEJRZYJ: Elon Musk: Trwa budowa orbitalnej wyrzutni statku kosmicznego SpaceX na przylądku Canaveral

SpaceX ukończyło pięć misji załogowych na orbitę, w tym Crew Dragon 2, Crew-1, Crew-2, Inspiration4 i Crew-3. Osiemnaście osób podróżowało w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Crew Dragon SpaceX.

Początkowo planowano, że statek kosmiczny Boeing Starliner będzie w stanie wystrzelić astronautów mniej więcej w tym samym czasie, co SpaceX, ale kilka niepowodzeń opóźniło harmonogram firmy.

OBEJRZYJ: SpaceX z powodzeniem wystrzelił partię satelitów Starlink na pokładzie rakiety Falcon 9

„Niezwykle ważne jest, abyśmy już teraz zaczęli zabezpieczać dodatkowe loty na stację kosmiczną, więc jesteśmy gotowi, ponieważ te misje są niezbędne do utrzymania amerykańskiej obecności na stacji” – powiedziała Kathy Luders, zastępca administratora w Dyrekcji Operacji Kosmicznych NASA. „Nasza zdolność do wystrzeliwania ludzi w Stanach Zjednoczonych jest niezbędna dla naszych dalszych bezpiecznych operacji na orbicie i budowania naszej gospodarki na niskiej orbicie okołoziemskiej”.

CZYTAJ: W TYM SEZONIE: SpaceX gotowy na świąteczną dostawę na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Zapewnienie dodatkowych lotów pozwala również NASA kontynuować współpracę z Boeingiem nad rozwojem statku kosmicznego Starliner, który będzie również transportował astronautów NASA i międzynarodowych partnerów do i ze stacji kosmicznej po zakończeniu działań certyfikacyjnych, powiedzieli urzędnicy.

Kliknij tutaj Aby pobrać bezpłatne wiadomości i aplikacje pogodowe WFTV oraz Kliknij tutaj Oglądaj najnowsze wiadomości na swoim smart TV.

READ  Ogromny startup zajmujący się naukami biologicznymi chce przywrócić mamuta włochatego przed wyginięciem – to może nie jest zły pomysł