Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Narzędzia Google Weather Material Najpierw będą tylko Pixel 6

Narzędzia Google Weather Material Najpierw będą tylko Pixel 6

Nowe telefony Pixel wprowadzone jesienią zwykle są wprowadzane z ekskluzywnymi funkcjami oprogramowania, które później stają się dostępne w starszych telefonach Google. Pixel 6 i Pixel 6 Pro będą pierwszymi wyposażonymi w widżety pogodowe Material You obsługiwane przez aplikację Google.

Informacje o statystykach APK: w poście „Statystyki APK” Oznacza to, że rozpakowaliśmy najnowszą wersję aplikacji przesłanej przez Google do Sklepu Play. Kiedy dekompilujemy te pliki (nazywane plikami APK w przypadku aplikacji na Androida), możemy zobaczyć różne wiersze kodu w tej podpowiedzi w możliwych przyszłych funkcjach. Pamiętaj, że Google może w ogóle dostarczać te funkcje lub nie, a nasza interpretacja tego, czym one są, może być niekompletna. Postaramy się jednak umożliwić tym, którzy właśnie kończą, pokazać, jak wyglądaliby, gdyby wykonali szarżę. Mając to na uwadze, czytaj dalej.

Jak widzieliśmy w marketingu Pixel 6 i z tego, co włączyliśmy, aplikacja Google działa na dwóch elementach interfejsu Material You. Pierwsza jest dość oczywista okrągły kwadrat Pokazuje temperaturę, warunki pogodowe, aktualne miasto, wysoką i niską.

Najbardziej interesującym wizualnie widgetem jest ukośny koralik z dużymi liczbami temperatury i ikoną statusu. Oba są tematyczne Dynamic Color, z całkowicie funky wyglądem. Google często kojarzy to z rozszerzeniem Artykuł przez całą dobę W reklamie.

Według najnowszej wersji beta aplikacji Google widżet pogodowy sprawdzi, czy Twoje urządzenie to Pixel 6 lub Pixel 6 Pro, zanim się pojawi. Google przygotowuje się do obsługi innych telefonów Pixel, ale na początku tak nie będzie. Tymczasem widżety będą dostępne wyłącznie na urządzeniach Google, a wszyscy pozostali użytkownicy Androida 12 będą musieli poradzić sobie z istniejącą ikoną/skrótem ekranu głównego.

Tymczasem Android 12 to kolejny wymóg dotyczący widżetów pogodowych. Jak dotąd przeprojektowanie aplikacji Material You pojawia się we wszystkich wersjach Androida, ale brakuje jej Dynamic Color na urządzeniach Pixel, które nie mają wersji 12.

READ  Aktualizacja Happy Home Paradise od Animal Crossing będzie „pierwszym i jedynym płatnym DLC” do gry

Elementy ekranu głównego nie są tak proste. Zdecydowana większość zaktualizowanych widżetów pojawia się w systemie Android 11 i wcześniejszych, w tym w Narzędziach Google Kalendarz I Przywództwo. Jednak podczas gdy Rysunek X pokazuje szybkie działania w aplikacji do przechowywania w chmurze, trzymać Widżet o podobnym kształcie pojawia się tylko w systemie Android 12.

Dziękuję za Dekompilator JEB, z którego korzystają niektóre pakiety APK Insight.

Dylan Russell Ten artykuł został napisany przez Kyle Bradshaw

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: