Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Narodowa strategia dla Polski Mirona Mironyuka

Narodowa strategia dla Polski Mirona Mironyuka

Ponieważ po wyborach w tym miesiącu Polacy nadal są podzieleni w kwestiach politycznych i kulturowych, kraj potrzebuje strategii narodowej wykraczającej poza politykę wyborczą. Oznacza to budowanie swojej przewagi konkurencyjnej w sektorze edukacji i technologii, który stał się jednym z najbardziej dynamicznych sektorów w Europie.

WARSZAWA – Gdy po wyborach parlamentarnych w Polsce opadł kurz, wielu z nich cieszy się z nadejścia nowej ery, a wielu jest rozczarowanych. Niektórzy uważają ostatnie osiem lat rządów prawicowej Partii Prawo i Sprawiedliwość za niefortunny punkt w historii naszego kraju, inni kwestionują podstawy naszego systemu demokratycznego. Jednak niezależnie od tego, gdzie na scenie politycznej znajduje się każda ze stron, wszyscy powinni być w stanie zgodzić się, że Polska potrzebuje spójnej i strategicznej wizji narodowej, która wykracza poza zmieniające się kierunki polityki.

Jako polski założyciel firmy technologicznej widzę możliwości w Polsce oczami przedsiębiorcy. Jednak jako syn hydraulika, który chodził do zwykłej szkoły publicznej, patrzę też na sprawy przez pryzmat kogoś, kto swój sukces zawdzięcza Polsce. Dziś widzę kraj, który potrzebuje długoterminowej strategii – nie tylko na kolejne cztery czy osiem lat, ale także na następne 25 lat. Oznacza to prowadzenie polityki i inwestycji, które zapewnią Polsce dalszy dobrobyt i odporność, a jednocześnie umożliwią każdemu osiągnięcie większego sukcesu. Równe szanse na sukces.

Jak to powinno wyglądać? Przede wszystkim powinniśmy sobie za cel narodowy przyjąć do 2050 r. miejsce w gronie dziesięciu najbogatszych krajów świata (w przeliczeniu na mieszkańca). Może się to wydawać odważne, ale jest wykonalne. Wzrósł PKB na mieszkańca Polski dziesięć razy W ciągu ostatnich trzydziestu lat. Zadanie polega teraz na powtórzeniu tej historii, zwłaszcza po ostatnich wyborach, w których frekwencja wyborcza była najwyższa w naszej współczesnej historii – ok. 74%To o 12 punktów procentowych więcej niż historyczne wybory w 1989 roku, które doprowadziły do ​​pokojowego upadku komunizmu w Polsce i Europie. Wyznaczenie takiego celu ma także tę zaletę, że przekracza podziały polityczne, stając się w ten sposób gwiazdą przewodnią dla każdego kolejnego rządu.

Aby kontynuować czytanie, zarejestruj się teraz.

Zapisz się teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania PS.

Brać udział

Jako zarejestrowany użytkownik możesz co miesiąc cieszyć się większą zawartością PS – Bezpłatny.

Rejestr