Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Narendra Modi płaci cenę w sondażach, ponieważ Indie przeżywają kolejny dzień rekordowych zgonów

Profesor Chris Whitty, dyrektor medyczny, i Sir Patrick Vallance, główny doradca naukowy, rozmawiali ze swoimi indyjskimi odpowiednikami, aby udzielić porad i wglądu.

Premier Boris Johnson powiedział: „Przerażające obrazy, które widzieliśmy w Indiach w ostatnich tygodniach, są znacznie silniejsze ze względu na bliskie i trwałe relacje między mieszkańcami Wielkiej Brytanii i Indii”.

Modi i jego ministrowie liczyli na większość w okupowanym przez opozycję Zachodnim Bengalu i organizowali wiece, w których uczestniczyły miliony ludzi, z których wielu nie nosiło masek na twarz.

Opozycyjna partia kongresowa Trinamall zdobyła 216 mandatów, podczas gdy BJP tylko 75 mandatów w 294-osobowej Izbie Reprezentantów, co jest wyraźnym wskazaniem, że reakcja Modiego na pandemię szkodzi mu w sondażach.

Oznacza to, że Mamata Banerjee, wpływowy polityk kongresowy z Trinamall i wybitny krytyk Modiego, będzie pełnił trzecią kadencję jako premier Bengalu Zachodniego.

Modi potwierdził wybory na Twitterze, chociaż oficjalne wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone.

W swoim zwycięskim przemówieniu 66-letnia pani Banerjee powiedziała: „Bezpośrednim wyzwaniem stojącym przed Bengalem Zachodnim jest walka z COVID i jesteśmy przekonani, że wygramy”.

„To zwycięstwo uratowało ludzkość, ludność Indii. To zwycięstwo Indii” – dodała.

READ  Ścisłe zabezpieczenia, gdy posłowie Sri Lanki spotykają się, aby wybrać nowego prezydenta w obliczu pierwszego przybycia paliwa | Sri Lanka