Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Napięcia geopolityczne wzrosły po polskim ataku rakietowym

Napięcia geopolityczne wzrosły po polskim ataku rakietowym

Europejskie giełdy spadły w wyniku obaw geopolitycznych

Europejskie giełdy spadły dzień później o 1%. Rakieta trafiła w polską wieśNapięcia geopolityczne rosną, gdy przywódcy G-20 spotykają się w Indonezji.

Najbardziej straciły samochody i akcje detaliczne, które spadły o około 3,5%.

Brytyjska firma programistyczna grupa mędrców Najlepszy wspinacz, wzrost o 7,3% po odnotowaniu wysokiej sprzedaży w chmurze; Kiedy firma inwestycyjna Palamuna Wiodące straty ze spadkiem o 8,7%.

– Jenny Reid

Samochody spadają po obniżce cen Mercedesa

Sektor motoryzacyjny odnotował największe straty w handlu popołudniowym Mercedes-Benz Obniżyła ceny niektórych swoich modeli elektrycznych w Chinach.

Niemiecki producent towarów luksusowych notował spadek o 5,3%, ale ucierpieli także inni producenci samochodów Porsche 5,6% w dół Samochód VolvoNotowania szwedzkich akcji spadły o 7%.

– Jenny Reid

Akcje spadają na otwarciu

Akcje w USA otworzyły się w środę na niższych poziomach, ponieważ ostrzeżenie o celu ciążyło na nazwach detalicznych.

Indeks Dow Jones Industrial na początku dnia spadł o 46 punktów. S&P 500 spadł o 0,4%, a Nasdaq Composite o 0,9%.

– Tanaya Machil

Akcje w ruchu: Sage Group w dół o 6%, Mercedes-Benz w dół o 6%

grupa mędrców Akcje wzrosły o ponad 6% w handlu popołudniowym po tym, jak brytyjska firma programistyczna odnotowała 8% wzrost rocznego organicznego zysku operacyjnego.

Mercedes-Benz Po tym, jak niemiecki producent towarów luksusowych obniżył ceny niektórych swoich modeli elektrycznych w Chinach, zmieniający się popyt rynkowy doprowadził do szerszego spadku europejskiego sektora motoryzacyjnego o 6,9%.

– Elliotta Smitha

Inflacja „prawdopodobnie” osiągnęła szczyt, mówi zarządzający funduszem

Według Dana Avicotta, partnera i zarządzającego portfelem w Lansdowne Partners, po tym, jak w zeszłym tygodniu sprzedaż hurtowa w USA i inflacja konsumencka spadły słabiej niż oczekiwano, mogliśmy zaobserwować szczytowy wzrost cen.

„Inflacja osiągnęła szczyt i prawdopodobnie zacznie spadać. Myślę, że prawdziwym pytaniem jest czas w porównaniu ze spowolnieniem realnej gospodarki i wpływem tych dwóch przeciwstawnych sił na giełdy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy” – powiedział Avicott w rozmowie z CNBC. Joumanna Bercetche na konferencji inwestycyjnej Sohn w Londynie w środę.

READ  Biznesmen w sądzie w związku ze skradzionym pojazdem z Polski

„Istnieje argument, że jeśli rynki akcji i rynki obligacji rosną bardziej agresywnie, właśnie tego chcą banki centralne, co oznacza złagodzenie warunków finansowych na początku cyklu”.

– Elliotta Smitha

Akcje w ruchu: Billard spada o 6%, Saab rośnie o 5%

Akcje szwedzkiego producenta celulozy i papieru Billerud spadły o ponad 6% poniżej Stoxx 600 we wczesnej fazie handlu po tym, jak Jefferies obniżył swoją ocenę z „trzymaj” do „słabych”.

Na szczycie indeksu, inna firma z branży lotniczej i obronnej, Saab, wzrosła o 5%.

Inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła najniższy poziom od 41 lat, wynoszący 11,1%, ponieważ ceny żywności i energii nadal rosną

Inflacja w Wielkiej Brytanii spadła do najniższego od 41 lat poziomu 11,1%. W październiku wyższe niż oczekiwano ceny żywności, transportu i energii nadal ciążyły gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom.

„Indeksowe szacunki inflacji cen konsumpcyjnych według modelu wskaźnikowego wskazują, że stopa CPI była ostatnio wyższa w październiku 1981 r., kiedy szacowana roczna stopa inflacji wynosiła 11,2%” – poinformował Urząd Statystyk Narodowych.

W ujęciu miesięcznym CPI wzrósł w październiku o 2%, dorównując rocznej stopie inflacji CPI w okresie od lipca 2020 do 2021 roku.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Elliotta Smitha

Biden mówi, że „mało prawdopodobny” pocisk, który zabił dwie osoby w Polsce, został wystrzelony z Rosji

— powiedział prezydent USA Joe Biden Pocisk „niemożliwy”, który zabił dwie osoby w Polsce, został wystrzelony z RosjiPowołując się na ścieżkę rakiety.

Zapytany przez reportera, czy pocisk został wystrzelony z Rosji, Biden powiedział: „Istnieją wstępne doniesienia przeciwne i nie chcę tego mówić, dopóki nie przeprowadzimy pełnego śledztwa”.

Kontynuował: „To mało prawdopodobne… w myśl utworu został wystrzelony z Rosji. Ale zobaczymy”.

Biden powtórzył, że przywódcy Grupy 7 zgodzili się nadal wspierać śledztwo eksplozja.

„Zgodziliśmy się wesprzeć polskie śledztwo w sprawie eksplozji na polskich obszarach wiejskich w pobliżu granicy z Ukrainą. I dowiemy się dokładnie, co się stało” – powiedział dziennikarzom na marginesie szczytu G-20 na Bali w Indonezji. .

READ  Wicepremier RP pojedzie na Ukrainę, aby porozmawiać o współpracy gospodarczej

– Jihye Lee

Bank Światowy mówi, że Rosja niszczy ich przyszłość wojną na Ukrainie

Prezes Banku Światowego David Malpass powiedział, że Rosja naraża swoją przyszłość na niebezpieczeństwo, kontynuując wojnę z Ukrainą.

„Osłabia to Rosję, wypędza ją i naprawdę niszczy ich własną przyszłość” – powiedział. „Boli mnie to, co Rosja robi sobie, własnemu narodowi”.

Zapytany o najnowsze osiągnięcia w sprawie rosyjskiego pocisku zabijającego polskich cywilów, Malbas powiedział: „Nie chcę spekulować na temat pocisków, ale dopóki G-20 [goes]Istnieje jedność, szeroka jedność krajów G-20 przeciwko wojnie”.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Analitycy uważają, że akcje związane z pojazdami elektrycznymi mogą być zwycięzcami w łańcuchu dostaw litu.

Goldman Sachs twierdzi, że ceny metali akumulatorowych zbliżają się do szczytu.

Z tej perspektywy oglądany jest CNBC Pro ETF Global X Lithium & Battery Tech W przypadku akcji związanych z producentami pojazdów elektrycznych, które mogą stanowić okazję dla inwestorów.

Oczekuje się, że akcje odnotują całoroczny wzrost do 2023 r., są oceniane jako kupno przez większość analityków, którzy je obejmują, i wzrosną średnio o co najmniej 20% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Oto jest .

– Javiera Onga

CNBC Pro: te spółki biotechnologiczne wyglądają tanio — a analitycy dają 2 ponad 100%

Fundstrat powiedział, że niektóre akcje biotechnologiczne są warte śledzenia, a podsektor ten jest obecnie silny w sektorze opieki zdrowotnej.

Mark Newton, szef strategii technologicznej w firmie badawczej Fundstrat, powiedział: „Opieka zdrowotna była w dużej mierze powodem, dla którego odnotowaliśmy dobre wyniki w czwartym kwartale. [fourth quarter] Doskonałe wykonanie”, zgodnie z notatką z 14 listopada.

CNBC Pro sprawdził, aby zidentyfikować akcje biotechnologiczne, które wyglądają tanio i obiecująco w przyszłości Biotechnologiczny fundusz ETF iShares W Faktach. Oto 8:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

READ  Zlecenie UE - Wjeżdża do polskiego tunelu przez EURACTIV.com

– Weissen Don

CNBC Pro: Fed „pivot” nie żyje, mówi strateg, który dzieli się, gdzie teraz inwestować

Fidelity twierdzi, że pogląd, że centralizacja byłaby korzystna dla akcji z jastrzębiego stanowiska Rezerwy Federalnej, jest „martwy”.

Salman Ahmed, globalny szef makro- i strategicznej alokacji aktywów w firmie zarządzającej inwestycjami, powiedział, że jest zaniepokojony krótkoterminowymi wynikami akcji i zasugerował, aby zamiast tego inwestorzy rozważyli inną klasę aktywów.

– Ganesh Rao

Rynki europejskie: Oto zaproszenia na otwarcie

Rynki europejskie otworzyły się w środę na niższych poziomach, ponieważ niestabilność polityczna ogarnęła region po środowym ataku rakietowym na terytorium Polski, co zwiększyło napięcia między Rosją a NATO.

Oczekuje się, że brytyjski indeks FTSE spadnie o 31 punktów do 7328, niemiecki DAX o 121 punktów do 14237, francuski CAC o 48 punktów do 6580, a włoski FTSE MIB o 205 punktów do 24405.

Światowe rynki będą obserwować rozwój sytuacji na Ukrainie po zmasowanym uderzeniu rakietowym w całym kraju w środę i zestrzeleniu pocisku, który uderzył w terytorium Polski, chociaż Moskwa zaprzeczyła odpowiedzialności za uderzenie.

Publikacje o zarobkach obejmują Alstom, Siemens Energy, Premier Foods, SSE, Experian i Man Utd, a publikacje danych obejmują najnowsze dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii za październik.

– Holly Elliott