Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Napastnik Abbotsford Canucks Yoshiro Hirano został wybrany do japońskiej drużyny IIHF Nowości

Napastnik Abbotsford Canucks Yoshiro Hirano został wybrany do japońskiej drużyny IIHF Nowości

Napastnik Abbotsford Canucks, Yoshiro Hirano, zostanie zwolniony z kontraktu, by reprezentować Japonię na Mistrzostwach Świata IIHF Grupy B Dywizji 2022 w Tychach w Polsce.

Canucks planują wypuścić Hirano w poniedziałek (11 kwietnia), aby mógł dołączyć do japońskiej drużyny na obóz treningowy przed turniejem, który trwa od 26 kwietnia do 1 maja.

Hirano początkowo podpisał kontrakt z Canucks 5 stycznia i zdobył dziewięć punktów (pięć goli i cztery asysty) w 28 meczach. Ostatnio grał w pierwszej szóstce w Abbotsford i ma czas na grę. W klubie strzelił dwa gole.

„Podczas gdy Yoshiro był ogromną częścią naszej drużyny w tym sezonie, była to jasna decyzja dla naszej organizacji, aby pozwolić mu opuścić Abbotsford i skorzystać z tej fantastycznej okazji” – powiedział dyrektor Abbotsford Rian Johnson w komunikacie prasowym. „Yoshiro dał świetny przykład jako gracz i jako kolega z drużyny, jednocześnie pokazując profesjonalizm i poświęcenie poza lodowcem. Był wyjątkowym wzorem do naśladowania dla naszych młodych fanów w japońskiej społeczności i wiem, że to coś, czym jestem bardzo dumny z. Na pewno będziemy mu kibicować.”

26-letni Hirano jest na trzecim roku profesjonalnego hokeja w Ameryce Północnej, wcześniej grał w ECHL Wheeling Niles i Cincinnati Cyclones. W jednym meczu pasował mu także Wilkes Barr/Scranton Penguins z AHL iw tej grze stał się pierwszym graczem z Azji, który zdobył punkt w historii AHL.

Kiedy opuścił Cincinnati, aby na początku tego roku podpisać kontrakt z Abbotsford, zremisował na trzecim miejscu w punktacji ECHL i zdobył 29 punktów w 25 meczach.

READ  Złote atrakcje Dworczak na 10.000m w pierwszym dniu ASUN Outdoor Championships

Hirano stwierdził: „Chciałbym podziękować organizacji Canucks za umożliwienie mi wyjazdu na Mistrzostwa Świata, zrobię wszystko w tym turnieju, aby pokazać, czego nauczyłem się podczas gry w Abbotsford na tym poziomie. Dziękuję moim kolegom z drużyny, personelowi i fanom w Abbotsford za przyjęcie mnie tutaj. Moim celem jest pomoc w uczynieniu hokeja większym sportem w Japonii, a organizacja pomaga mi w tym.

Hirano reprezentował Japonię w wielu międzynarodowych turniejach jako junior i senior. Japonia zmierzy się w tej imprezie z Serbią, Estonią, Ukrainą i Polską. Otwierają się w Serbii 26 kwietnia.

Japonia wkracza na 25. miejsce w światowym turnieju hokejowym mężczyzn. Najwyższe miejsce w historii kraju to 15. Najlepszy wynik w kraju w hokeju mężczyzn na igrzyskach olimpijskich był ósmy w 1960 roku. Ostatni występ męskiej drużyny umieścił ich na 13. miejscu w 1998 roku. Japonia zajęła pierwsze miejsce w hokeju mężczyzn podczas Igrzysk Azjatyckich w 2003 roku i 2007.

Abbotsford Cannock Chocolate, Japonia