Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nanuszka Gotowa do noszenia jesień 2023

Nanuszka Gotowa do noszenia jesień 2023

Dziś pokaz mody bez wrzeszczących tłumów i celebrytów z pierwszych rzędów wydaje się niewart uwagi. Czy moda jest tylko przedłużeniem branży rozrywkowej? „Chodzi teraz o Olimpiadę Uwaga”, powiedział Peter Baldasti, dyrektor generalny Nanushka. „W ogóle nas to nie interesuje” – powiedziała Sandra Sandor, dyrektor kreatywna wytwórni.

Założyciele marki dążą do nieco innego podejścia. Nazywają to cichym luksusem. Sandor powiedział: „Nie chcemy być zbyt głośni. Uważamy, że należy skupić się na produkcie, na rzeczywistym pokazie mody. Jakość, detale i piękno tworzonych przez nas przedmiotów powinny prowadzić do rozmowy”.

Od samego początku Nanushka przyjęła surowe zasady zrównoważonego rozwoju; Jego industrialny styl, industrialny, miejski, użytkowy wygląd otoczony jest elementami zakorzenionymi w węgierskiej tradycji folkloru. Sándor nazwał to „naszym nowym dziedzictwem, połączeniem innowacyjnego rzemiosła, funkcji i piękna”. Jesienny pokaz, prezentowany w salonie plakatów, rozszerzył te kody, eksperymentując z nowymi sylwetkami, prezentując modułowość jako grę na maksymalnej różnorodności i sugerując nowoczesne interpretacje galaktycznych ozdobnych kodów i dekoracyjnych odniesień.

Grupa nazywała się Shape Shifting; Sándor miał ubrania, które zmieniały się w różne kształty poprzez zapinanie, otwieranie i zapinanie, podczas gdy gdzie indziej transformacja zachodziła koncepcyjnie, poprzez transpozycję kobiecych sylwetek i detali w linii odzieży męskiej, przy jednoczesnym zachowaniu płynności rozróżnienia. Na przykład kurtki bomberki były częścią męskich garniturów, a zmysłowe frędzle pojawiały się na męskich nakryciach głowy z dopasowanymi kopertowymi spódnicami. Ustrukturyzowana i męska sylwetka przekształciła się w kobiece, podwyższone ubrania o długich kształtach z obszernymi akcentami, zmodyfikowane przez paski, skurcze i sznurowanie.

Zachowując użytkowy charakter, kolekcja miała bardziej wyrafinowany i kreatywny charakter. Alternatywna skóra Okobor, lśniąca i miękka w dotyku, została użyta w długich, smukłych sukienkach i oversizowych płaszczach, zapinana w pasie na suwak, który można dowolnie podzielić na dwie oddzielne części – kurtkę motocyklową i spódnicę. „Dążymy do tego, aby nasze produkty się wyróżniały; na tym się skupiamy” — podsumował Sandor. „Nie potrzebujemy ambasadorów marki”.

READ  Polski reżyser pokazuje zmagania ukraińskich ewakuatorów w TIFF - Entertainment