Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najwyższy priorytet dla terminowych dostaw w Agencji Rozwoju Kosmicznego> Departament Obrony USA> Wiadomości Departamentu Obrony

Koszt, wydajność i dostawa decydują o przejęciu przez Departament Obrony, zwykle według tych samych wskaźników. Ale Agencja Rozwoju Kosmicznego nadała priorytet dostawom przede wszystkim w swoich wysiłkach na rzecz umieszczenia satelitów w kosmosie, które zapewnią celowanie w linię wzroku wojownikom na całym świecie.

„Najważniejsze jest, aby zawsze skupiać się na ulepszaniu tych zdolności i jak najszybszym ich uruchomieniu” – powiedział Derek M Turner, dyrektor Agencji Rozwoju Kosmicznego, podczas dzisiejszej dyskusji online ze Stowarzyszeniem Sił Kosmicznych. „Będziemy wymieniać wyniki zgodnie z harmonogramem, aby mieć pewność, że uda nam się to utrzymać”.

Turner powiedział, że specjaliści od budżetu są zaniepokojeni kosztami. Chcą mieć pewność, że koszt jest prawidłowy i pod kontrolą ”.

Powiedział, że menedżerowie programów martwią się o wyniki. „Chcą mieć pewność, że mogą osiągnąć wszystko … Chcą jak najwięcej wyciągnąć ze swojego programu ostatnią uncję wydajności”.

Ale dostawa lub harmonogram polega na dostarczeniu produktu do użytkownika końcowego na czas.

„Kogo obchodzi harmonogram?” Zapytał. „Wojownik to osoba, która dba o harmonogram. Bez względu na to, jak dobry lub drogi jest program lub platforma, jeśli nie istnieje, gdy jej potrzebujesz, nie ma wartości … Zawsze koncentrujemy się na harmonogramie. poprawi te możliwości w określonym czasie ”.

Agencja Rozwoju Kosmicznego jest obecnie w trakcie przekazywania inżynierii kosmicznej obronie narodowej. System ten zawiera setki satelitów, które są dostarczane w postaci „chipów” co dwa lata, ponieważ każdy chip zapewnia większą pojemność niż poprzedni.

Turner powiedział, że sieć NDSA składająca się z setek połączonych optycznie satelitów zapewniłaby wojownikom na Ziemi dwie podstawowe możliwości.

Pierwszym z nich jest celowanie w wrażliwe czasowo cele lądowe i morskie poza linią wzroku, na przykład pociski i poruszające się statki. System zapewni możliwość wykrywania i śledzenia tych celów, obliczania rozwiązania do kierowania ogniem, a następnie dostarczania tego rozwiązania na platformę uzbrojenia, tak aby cel mógł zostać zniszczony.

READ  Powrót do obozu kosmicznego

„Chcę to wszystko zrobić w kosmosie i chcę móc zamknąć tę serię w kilka sekund z jednej liczby – na tym się skupiamy” – powiedział Turner.

Powiedział, że druga zdolność jest taka sama jak pierwsza, ale dotyczy pocisków wroga, które są już w powietrzu.

„Wszystko, co robimy, wynika z naszej zdolności do wykonywania tych kluczowych obszarów zadań” – powiedział Turnier.

Turner powiedział, że SDA, we współpracy z Agencją Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony, Laboratorium Badawczym Sił Powietrznych i Agencją Obrony Przeciwrakietowej, w tym roku wystrzeli około pięciu satelitów w celu wsparcia NDSA, które zademonstrują możliwości przyszłego systemu.

Powiedział, że grupa satelitów Transzy 0, w sumie 28 satelitów, wzrośnie w 2022 i 2023 r. – i dadzą wojownikom wyobrażenie o tym, co nadejdzie.

„Głównym celem Transzy 0 jest zademonstrowanie zdolności, aby zawodnik mógł zacząć wykorzystywać je w swojej taktyce, technikach i procedurach” – powiedział.

Następnie spodziewaj się wielu innych startów w ramach slajdu 1 – który wyniesie do 150 satelitów w niebo, począwszy od września 2024 r.

Powiedział: „To wtedy naprawdę możemy zacząć wpływać na walkę”. „Chcemy, aby wojownik korzystał już z naszych satelitów Transzy 0 podczas szkolenia, aby byli gotowi, kiedy [Tranche 1 satellites] Wejdź do trybu online w 2024 r. ”.

Tournear powiedział, że SDA jest teraz zablokowane we wszystkich ważnych szczegółach, aby uzyskać satelity Transzy 0 na niebie.

Powiedział, że „SDA się nie wygłupia”. „Mamy wszystkich wykonawców transzy 0 ze stałą ceną do realizacji. We wrześniu 2022 r. Uruchomimy te możliwości. Dostarczyliśmy pierwsze dwa satelity. Dostarczyliśmy je do rakiety nośnej dziewięć miesięcy po otrzymaniu pieniędzy. wszyscy mówią o szybkości ”.