Najwyżej sklasyfikowany Świątek awansuje, wygrywając trzy sety w San Diego

Ponad dwie godziny zajęło rozstawionej Idze Świątek zwycięstwo 6-4 4-6 6-1 nad chińską Zheng Qinwen w jej pierwszym meczu w czwartek podczas WTA 500 Open w San Diego.

W obliczu ciągłej mgły, która spowodowała 30-minutowe opóźnienie po rozegraniu punktu meczowego i krótką przerwę na początku drugiego seta, Świątek potrząsnął mocnym uderzeniem Qinwen, rozstawionym 28, w 1/8 finału. .

Zwycięstwo Świątka było 61. w tym roku na WTA Tour dla 21-letniego Polaka, który od 4 kwietnia zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

– Nie spodziewałem się, że tak szybko w mojej karierze będę miał tak dobre doświadczenia – powiedział Świątek, który w 2022 roku zdobył sześć tytułów, w tym US Open, French Open i Indian Wells. „To jak spełnienie moich marzeń”.

Grając na twardym podłożu, obaj gracze często wykorzystywali spadające strzały, przez co Świątek spadał w drugim secie, próbując oddać udany strzał Qinwena.

Pierwsze dwa sety zakończyły się remisem 4. W secie otwierającym Świątek złamał serw Qinwena na prowadzenie 5-4, po czym utrzymał serw.

Z remisem 4-all w drugim secie to Qinwen przełamał Świątka, uzyskując przewagę 5-4. Qinwen uratował pięć break pointów przed zamknięciem dziewiątego meczu. Następnie złamał Qinwen Świątek, by w jednym secie zremisować mecz.

Mimo zaciętej rywalizacji w pierwszych setach Świątek szybko obronił 5:1 w trzecim secie. Zdobyła decydujący finał, zdobywając w miłości cztery kolejne punkty.

– Ten remis jest tak dobry, że nie spodziewałem się żadnych łatwych meczów – powiedziała Świątek, która w ubiegłą niedzielę dotarła do finału Agile Open w czeskiej Ostrawie, zanim przegrała z byłą drugoligową Barborą Krejsikovą, w której rywalizowała. . Ojczyzna.

W turnieju San Diego Open o wartości 757 900 $, który odbywa się w Barnes Tennis Center w San Diego, bierze udział siedmiu z 10 najlepszych graczy.