Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Największe banki w Korei Południowej finansują eksport broni do Polski

Największe banki w Korei Południowej finansują eksport broni do Polski

Seul, listopad 10 (Yonhap) – Pięć głównych banków komercyjnych rozważa pożyczkę konsorcjalną na finansowanie eksportu broni przez południowokoreańskie firmy do Polski, podało w piątek źródło branżowe.

W ubiegłym roku południowokoreańskie firmy pozyskały duże kontrakty o wartości 17 bilionów wonów (12,9 miliarda dolarów) na dostawy dla Polski czołgów K2, haubic samobieżnych K9, lekkich samolotów szturmowych FA-50 i wyrzutni wielokrotnych rakiet Chunmoo.

Ich oferty dotyczące podpisania w tym roku dodatkowych kontraktów z Polską o wartości 30 bilionów wygranych napotkały przeszkody, ponieważ państwowy koreański Bank Export-Import (Eximbank) nie był w stanie zapewnić pożyczek i gwarancji na proponowaną sprzedaż po osiągnięciu jej szczytu w zeszłym roku. Mega okazje.

Źródła podają, że pięć banków komercyjnych – KB Kookmin, Shinhan, Hana, Woori i Nonghyup – prowadzi rozmowy z rządem w sprawie środków finansowych mających zaradzić załamaniu kredytowemu państwowego banku.

Źródło pod warunkiem zachowania anonimowości podało, że w ramach programu kredytów konsorcjalnych pięć banków prawdopodobnie przekaże w początkowej fazie około 2,7 miliarda dolarów.

Źródła podają jednak, że banki prowadzą rozmowy z rządem w sprawie zamknięcia umów eksportu broni do Korei Południowej i Polski.

Pożyczka konsorcjalna odnosi się do formy finansowania zapewnianej przez grupę pożyczkodawców, gdy projekt wymaga większej pożyczki niż pojedynczy pożyczkodawca.

Ostatnie posunięcie następuje w związku z tym, że Korea Południowa stara się wykorzystać swój duży eksport broni do Polski, aby do 2027 r. stać się czwartym eksporterem broni na świecie, w porównaniu z ósmym w 2021 r.

[email protected]
(KONIEC)

READ  W Dniu Pamięci o Holokauście polski premier oskarża Putina o budowę „nowych obozów”