Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najpopularniejsze starsze automaty do gier w kasynach online

Automaty do gier to specyficzny rodzaj zabawy, który ewoluuje przez dziesięciolecia, ale cały czas jest  blisko pierwotnych zasad, określających główne przymioty gry na slotach. Z jednej strony producenci nieustannie zasypują swoich odbiorców nowoczesnymi maszynami, które prezentują coraz to nowsze możliwości, a z drugiej, są one zawsze bardzo podobne do pierwotnych automatów. Dlatego właśnie w kasynach online gry są traktowane równorzędnie. Każde casino online polska zapewnia taki sam dostęp do prostych, nieco archaicznych, ale zapewniających niesamowite walory rozrywkowe automatów klasycznych; jak i nowoczesnych maszyn, które są przepełnione oryginalnymi funkcjami.

Pomimo tego, że niektóre automaty mogą wyraźnie odstawać od dzisiejszych standardów pod względem technicznym, to nadal są atrakcyjne pod względem grywalności i przede wszystkim — potencjału do wygrywania pieniędzy. Dlatego w zestawieniach z najpopularniejszymi automatami do gier, często można spotkać także maszyny sprzed kilkunastu lat.

Sizzling Hot Deluxe (2007)

Novomatic to studio, które ma na swoim koncie ogromną liczbę hitów wywodzących się nawet sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. To studio brało czynny udział w tworzeniu się sektora kasyn internetowych i dzisiaj raczej wycofało się z aktywnej produkcji slotów. Mimo wszystko w kasynach internetowych do dzisiaj można spotkać największe hity firmy, a Sizzling Hot Deluxe jest jedną z najpopularniejszych wśród graczy.

Wersja z podtytułem Deluxe powstała jako odświeżona wersja gry, która miała swoją premierę kilka lat wcześniej. Twórcy zdecydowali się nie zmieniać rozgrywki i skupili się na dostosowaniu technologicznym jak usprawnienie oprawy graficznej, interfejsu raz zastosowaniu technologii umożliwiającej zabawę z urządzeń mobilnych.

Sama rozgrywka jest bardzo prosta. Slot ma 5 bębnów oraz 3 rzędy z symbolami. Wygrane formują się na pięciu liniach wypłacających, a jedyną funkcją specjalną jest gwiazdka (Scatter). Oprócz tego można liczyć jeszcze na funkcję Gamble. Podsumowując to wszystko, można dojść tylko do jednego wniosku: automat jest do bólu standardowy. Jednak ma to swoje plusy, bo rozgrywka jest stabilna, wygrane pojawiają się regularnie, a wysoki współczynnik RTP (95,66%) zapewnia, że potencjał do wygrywania jest całkiem spory, a to jest przecież najważniejsze.

READ  Nie tylko Netflix i chill! Indianie czytają więcej niż kiedykolwiek

Potencjalne wygrane, na jakie można liczyć podczas rozgrywki, prezentują się następująco:

Symbol X3 X4 X5
Wiśnie 40 100 400
Cytryna 40 100 400
Pomarańcze 40 100 400
Śliwka 40 100 400
Winogrono 100 400 1 000
Arbuz 100 400 1 000
Gwiazdka 20 100 500
Siódemka 200 2 000 10 000

Treasure Nile (2001)

Microgaming ma na swoim koncie prawdopodobnie największą liczbę starych, ale doskonale dopasowujących się do dzisiejszych standardów automatów do gier. Co ciekawe, pomimo tego, że firma częściowo wycofała się z aktywnego tworzenia gier, regularnie odświeża swoje starsze hity.

Tak też stało się z Treasure Nile, czyli jednym z kluczowych slotów działających w systemie progresywnego Jackpota sieciowego. Jeszcze kilka lat temu gra prezentowała się brzydko, a jej interfejs był przestarzały. Obecnie slot można stawać w jednym rzędzie z najnowszymi grami. Trzeba przyznać, że takie podejście do gier jest bardzo dobre. W końcu, po co nieustannie tworzyć gry, jak ma się tak ogromne zaplecze ze sprawdzonymi, hitami, które jedynie się zestarzały.

Mechanicznie to standardowy slot z 5 bębnami, losującymi po 3 symbole. Wygrane trafiają się na 9 liniach wypłacających przy trafieniu 3, 4 i 5 takich samych ikon od lewej do prawej. Oprócz funkcji Jackpota można trafiać także symbol Wild i Scatter.

Wygrane za poszczególne trafienia zapewniają następujące nagrody:

Symbol X3 X4 X5
Pszenica 2 6 60
Statek 3 8 100
Kolumna 4 12 120
Papirus 5 15 150
Kobra 6 25 500
Amulet 8 30 600
Ankh 10 40 1 000
Pies 12 60 1 500
Piramida 20 80 3 000
Maska faraona 25 250 6000
Skarabeusz (Scatter) 5 10 50

Mega Fortune (2009)

NetEnt jest jednym z najstarszych i nadal najaktywniejszych producentów automatów do gier dla sektora kasyn internetowych. Firma od zawsze celowała w tworzenie topowych gier i utrzymuje tę tendencję do dzisiaj. Dlatego każda — nawet starsza produkcja zapewnia niesamowite wrażenia z rozgrywki.

READ  Fantastyka naukowa. Sinfonietta Krakowska Letnia Ofensywa

Wybór padł na Mega Fortune — jedną z najpopularniejszych gier NetEnt, która ma na swoim koncie już kilkanaście lat. Głównym założeniem przy produkcji tego automatu było zaimplementowanie progresywnego jackpotu, który będzie działał przez wiele lat. Slot Mega Fortune do tej pory wypłacił  dziesiątki milionów złotych nagród i nie zanosi się na to, żeby ta tendencja miała się zmienić, bo gracze tak samo chętnie sięgają po tę produkcję, jak jeszcze dekadę temu.

Maszyna jak przystało na jackpot, wygląda standardowo. Ma 5 bębnów, 3 rzędy z symbolami, a wygrane pojawiają się na 25 zawsze aktywnych liniach wypłacających. Twórcy zaimplementowali do rozgrywki popularne mechanizmy jak automatyczna gra, Wild, Scatter, bonus oraz darmowe spiny i dostosowali aplikację do urządzeń mobilnych. W ten sposób pomimo tego, że gra ma już swoje lata, to doskonale radzi sobie na wszystkich urządzeniach.

Warto zaznaczyć, że gry z progresywnym jackpotem najczęściej mają nieco obniżony RTP. Jednak w tym przypadku coś takiego nie ma miejsca, bo średni zwrot do gracza wynosi aż 96%, więc można się przy tej produkcji bawić tak samo, jak przy innych, a przy okazji mieć nadzieję, że być może uda się trafić nagrodę główną.

Wygrane przy zakładzie wynoszącym 1, wyglądają następująco:

Symbol X3 X4 X5
Sygnet J 3 10 75
Sygnet Q 4 15 100
Sygnet K 5 20 125
Sygnet A 5 30 150
Alkohol 10 40 200
Zegarek 15 50 300
Dolary 25 100 500
Limuzyna 30 200 1 000
Jacht (Wild) 100 1 000 10 000
Wino (Scatter) 3 10 100

A co z nowymi grami tworzonymi na modłę starych produkcji?

Sektor gier losowych, jak każdy inny dział rozrywki, dostosowuje się do wymagań odbiorców. Dlatego, jeżeli twórcy zauważą, że gracze chcą się bawić przy grach, które mają cechy starszych produkcji, to tworzą nowości, mające ich cechy. Tak oto jednym z najpopularniejszych działów są automaty klasyczne, które niekiedy wyglądają identycznie, jak te z czasów sprzed ery kasyn internetowych. Dlatego szukając idealnego klasyka, niekoniecznie trzeba rozglądać się za starszymi grami, bo często właśnie najnowsza premiera od topowego dostawcy ma więcej wspólnego z produkcjami sprzed kilkudziesięciu lat niż starszy slot.  Warto określić sobie priorytety — dla jednego gracza kluczowa będzie wartość sentymentalna, a dla drugiego sama rozgrywka.

READ  3 historyczne skarby czekające na odkrycie w Niemczech