Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Najpierw żart, gra druga”: jak rozprzestrzenił się wesoły mistrz puzonu |  Zabawki

„Najpierw żart, gra druga”: jak rozprzestrzenił się wesoły mistrz puzonu | Zabawki

TRompon Champ i Muzyczna gra komputerowaotrzymał ponad 20 000 pobrań od czasu premiery w zeszłym tygodniu, a filmy z rozgrywek stały się wirusowe w mediach społecznościowych, zawierając ukochane piosenki zniszczone przez straszliwy bieg puzonów.

Gra jest jak Guitar Hero, ale z myszką jako puzonem. Poruszasz nim w górę i w dół, aby zasymulować poślizg, a następnie dotknij, aby zadąć w klakson. Twoim celem jest grać obok klasycznych puzonów, takich jak Beethoven V, Hava Nagila, i zabrać mnie na mecz piłki nożnej.

Gra jest bardzo o żartach – w rzeczywistości „to żart pierwszy, a gra drugi”, mówi jej twórca, Dan Fichetto, „zaskoczony i zachwycony” wybuchem entuzjazmu. „Nie wiem, dlaczego w grach nie ma już komedii, bo gry mogą być takie zabawne”.

To też jest bardzo trudne. Trudniej niż się wydaje wyrównać kursor z ikonami przelatującymi po ekranie, zwłaszcza że nie możesz przytrzymać przycisku myszy w nieskończoność – spowoduje to, że twoja postać będzie sapać i oddychać, łapiąc oddech. Gra ocenia cię w skali AF, a ja nie mogłem poradzić sobie lepiej niż C. Granie na moim domyślnym puzonie przypominało słuchanie próby koncertowej trzeciej klasy, a wszystkie piski, skrzeki i bezkonkurencyjne dźwięki zrujnowały bezbłędne wsparcie. Ścieżka. Absolutna frajda z gry polega na tym, jak śmieszny jest ten dźwięk.

Wszystko jest otoczone historią w stylu Zeldy: kiedy zaczynasz, słyszysz ważny głos: „Pewnego dnia rozerwiesz tkaninę, która wiąże tę ziemię… Ale dopóki ten dzień nie nadejdzie, musisz … zanurzyć się w puzonie , twoja dzielna dusza i być może zostań mistrzem puzonu”. Istnieje również tajemniczy tryb „pawiana”, który nagradza głębszą inwestycję w grę – pawian to „naturalnie zabawne słowo”, mówi Vequito – i Legendy „Demon” Gracze mogą go przywołać.

Fichetto, lat 38, nie jest puzonistą, choć jest muzykiem. Zamiast tego pomysł na grę pojawił się po tym, jak uderzył go mentalny obraz szafki z grami arkadowymi z gumowym puzonem, gdzie ludzie „wędrowali”, próbując komponować muzykę i „zawsze brzmiała źle”. Później postanowił symulować ruchy puzonu za pomocą myszy.

READ  Nazwy Google Pixel 6 i Pixel 6 XL zostały drażnione przez Google

Stworzył grę w dużej mierze sam, z żoną Jackie Fichetto, współtwórcą artystycznym i jednym z jego ulubionych muzyków, Max Tundra, dodaj utwór muzyczny (większość utworów muzycznych to materiały należące do domeny publicznej). Wierzono, że projekt potrwa sześć miesięcy. Zamiast tego zajęło to cztery lata – chociaż wymagało to pracy w ramach swojej codziennej pracy jako projektant stron internetowych UX/UI, „a potem oczywiście Covid również to spowalnia. Połowa 2020 r. była praniem”.

Podczas pracy powiedział: „Bałem się trochę, że inni ludzie tego nie zrozumieją”. Wydawało mu się, że „trudno byłoby sprzedać grę, gdyby koncepcja była taka: nie da się tego zrobić dobrze”.

„Z pewnością nie spodziewał się ogromnego sukcesu”. Przed Trombone Champ, Holly Wow Studios z Vicchetusa stworzyło kilka gier z udziałem entuzjastycznych graczy, ale skala była „z pewnością niewielka”, mówi. To było „tak nieoczekiwane, że naprawdę odchodzi od tej małej postury”.

„Cieszę się, że gra rozśmieszała ludzi i sprawiała, że ​​byli szczęśliwi”.

Ma nadzieję, że sukces pozwoli mu poświęcić więcej czasu na rozwój gry. Chciałby stworzyć zręcznościową wersję gry, zgodną z jego pierwotną wizją; Inni sugerowali, że dobrze sprawdzi się w VR. Planuje też dodać więcej piosenek i stworzyć wersję gry na Maca, w którą obecnie można grać tylko na PC.

Fichito początkowo był zaniepokojony tym, jak potoczy się gra z puzonistami. Okazało się, że nie miał powodu się bać: kochali go. „Nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje tak żywa kultura strumieniowania puzonów. Są trzy różne osoby, które skontaktowały się ze mną, którzy są najlepszymi puzonistami, o czym nie wiedziałem.”

W rzeczywistości Colin Wheeler z Międzynarodowego Stowarzyszenia Puzonów (ITA) – liczącej 4000 członków społeczności puzonistów w 74 krajach – mówi: „Jest całkiem jasne, że jest to najlepsza gra, jaką kiedykolwiek stworzono”. Zauważa, że ​​gra została „skrupulatnie dobrana w czasie”, aby uczcić 50. rocznicę ITA, która ma nadzieję wykorzystać grę do swoich obchodów, według swojego dyrektora generalnego, Magnusa Nilssona.

READ  #3 – Resident Evil 4

Zapytany w e-mailu, jak gra jest podobna do gry na puzonie, Wheeler napisał: „Jeśli liczy się czas twojego życia, to jest jeden.

„Polecam, aby wszyscy na świecie wzięli grę i od razu rozpoczęli trening. Mam nadzieję, że nie będziesz w stanie oprzeć się wołaniu syreny – a także będziesz utrzymywać prawdziwy puzon. Twoje najlepsze dni będą wokół komponowania muzyki” – dodała.

„Jeśli ta gra sprawia ci radość – a będzie – dlaczego nie dodać puzonu do swojego życia?”