World

Najnowszy koronawirus: Stany Zjednoczone rozszerzają limity podróży na granicach z Kanadą i Meksykiem

© SIEĆ USA TODAY przez Reuters

Trener zespołu ujawnił, że prawie 90 procent piłkarzy czołowej drużyny NFL zostało zaszczepionych, co stanowi ponad dwukrotnie więcej niż w całym stanie.

Nick Saban z University of Alabama powiedział podczas Konferencja prasowa W środę Crimson Tide, jak wiadomo o zespole, „ma się wydarzyć tam, gdzie nie musimy testować” na koronawirusa.

Liczba ta była „bardzo bliska 90 procent”, poinformowały w środę lokalne media na konferencji prasowej dla uniwersyteckich drużyn sportowych w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Liczba ta wyraźnie kontrastuje z ogólnym poziomem szczepień w Alabamie, w którym obserwuje się wzrost liczby nowych codziennych przypadków koronawirusa i znajduje się pomiędzy kilkoma innymi stanami z jednymi z najwyższych wskaźników infekcji i najniższymi wskaźnikami szczepień w kraju.

Według danych Centers for Disease Control and Prevention, Alabama zaszczepiła 33,7 procent całej populacji. Jest to najniższy poziom zasięgu w Stanach Zjednoczonych i stanowi około połowy udziału w najwyższych rankingach w Vermont. Dla porównania, średnia krajowa wynosi 48,7 proc.

Kraj podał pierwszą dawkę 51,5% dorosłych, w porównaniu do średniej krajowej wynoszącej 59,6%. Wyoming, Luizjana i Mississippi podały tylko pierwsze dawki mniejszemu odsetkowi dorosłych.

Według danych CDC, Alabama odnotowała średnio 14 nowych przypadków dziennie na 100 000 osób w ciągu ostatniego tygodnia, 12. co do wielkości w Stanach Zjednoczonych. Stan graniczy z Florydą na drugim miejscu na południowym wschodzie, a Mississippi na szóstym na zachodzie.

Z Arkansas i Luizjaną, które zajmują pierwsze i czwarte miejsce w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby infekcji na mieszkańca, znajdują się na zachód od Mississippi, a Missouri drugie na północ od Arkansas, region południowo-wschodni stał się najgorętszym punktem kraju w ostatniej fali koronawirusa przypadkach.

Poinformowano w poniedziałek, że Greg Sankey, komisarz Southeastern Conference on Collegiate Athletics, powiedział, że sześć z 14 drużyn piłkarskich ligi osiągnęło 80 procent. Te 14 zespołów pochodzi ze stanów, w których odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców jest poniżej średniej krajowej, a także obserwuje się kilka nowych epidemii Covid-19 związanych z wysoce zaraźliwym wariantem delta.

READ  Chiny uderzają w USA, gdy okręt wojenny wpływa do Cieśniny Tajwańskiej – „niszczyciel pokoju i stabilności!” | świat | Aktualności

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment