Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy koronawirus: Osaka i Tokio domagają się decyzji o stanie wyjątkowym przy jednoczesnym zwiększeniu paliwa zmiennego

Rząd Kanady powiedział we wtorek, że środki mające na celu powstrzymanie granicy są skuteczne, ponieważ zakaz podróżowania ze Stanami Zjednoczonymi został przedłużony.

Premier Justin Trudeau bronił wysiłków ochronnych w Ottawie, ale ostrzegał przed zakazem lotów z niektórych krajów, takich jak Indie.

Zakaz podróży między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą, który nie jest niezbędny, został przedłużony co najmniej do 21 maja, ponieważ prowincje kanadyjskie uważają wewnętrzne ograniczenia podróżowania za powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19, w tym nowych wariantów choroby.

„W miarę wzrostu liczby przypadków i pojawiania się niepokojących zmiennych w całym kraju, będziemy nadal robić wszystko, co trzeba – tak długo, jak to będzie potrzebne – aby zapewnić bezpieczeństwo Kanadyjczykom” – powiedział we wtorek kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair.

Kanadyjski główny lekarz powiedział, że w całej Kanadzie zgłoszono ponad 66 000 „różnych przypadków niepokoju”. Większość z nich to typ B.1.1.7, który po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii.

„To wierzchołek góry lodowej, na której znajduje się kilka tysięcy innych przypadków Covid-19, dla których uzyskano pozytywny wynik testu na problematyczne mutacje” – powiedziała we wtorek Teresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego.

Od początku pandemii w kraju odnotowano 1131 773 przypadków Covid-19, w tym 88 327 aktywnych przypadków i 23 667 zgonów.

Ludzie stoją w kolejce przed centrum szczepień w Edmonton © AP

Kanada rozszerzyła ograniczenia na podróżnych podróżujących do kraju, które wymagają od nich badania na obecność Covid-19 i poddania się obowiązkowej kwarantannie hotelowej.

W lutym rząd Trudeau powiedział, że pasażerowie linii lotniczych, którzy wylądują w Kanadzie, przejdą test na Covid-19, a następnie będą musieli przejść trzydniową kwarantannę hotelową na własny koszt, czekając na wyniki. Jest to dodatek do wykazania negatywnego wyniku testu koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu.

READ  Były prezydent RPA Jacob Zuma poddaje się policji | Jakub Zuma

Agencja federalna Health Canada stwierdziła, że ​​około 1 procent podróżnych lotniczych uzyskało wynik pozytywny podczas pobytu w hotelu kwarantanny.

Agencja podała, że ​​na kanadyjskie lotniska dotarło 117 lotów, na których co najmniej jeden pasażer miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a 20 z nich pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Kolejnych 24 przybyło z Europy, a 29 z Delhi.

Kolumbia Brytyjska ma ograniczenia dotyczące podróżowania po prowincji, aby zapewnić tylko niezbędne podróże między pięcioma regionami zdrowia prowincji. „Jesteśmy w niebezpiecznej sytuacji” – powiedział John Horgan, regionalny premier.

Osobno kierowcy ciężarówek z Manitoby, którzy regularnie podróżują do Stanów Zjednoczonych, będą teraz mogli otrzymać szczepionkę w sąsiedniej Dakocie Północnej.

Umowa, która jest uważana za pierwszą transgraniczną umowę dotyczącą szczepień, może ostatecznie rozszerzyć się o inne kluczowe czynniki, takie jak świadczeniodawcy.

„Stany Zjednoczone mają dużo szczepionek, a Kanada mniej” – powiedział Doug Borghum, gubernator Północnej Dakoty. „Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym podstawowym pracownikom z Kanady, którzy często podróżują po naszym stanie”.