World

Najnowszy koronawirus: liczba szczepień w Wielkiej Brytanii wzrosła o 40%

Włoski klub piłkarski Inter Mediolan powiedział, że tak Nie podróżuje na Florydę, aby wziąć udział w pokazowym turnieju piłki nożnej بطولة Tam po wycofaniu się angielskiego klubu Arsenal. Klub powiedział, że Inter Mediolan „nie pojedzie do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w Pucharze Florydy ze względu na obecne ryzyko związane z podróżami międzynarodowymi w wyniku rozprzestrzeniania się epidemii”. komunikat.

Pracownicy NHS będą Przyznanie podwyżki płacy o 3 procent, trzykrotność kwoty zaproponowanej po raz pierwszy. Minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że wypłata wynagrodzeń, która sięga kwietnia tego roku, została wypłacona pracownikom służby zdrowia pomimo zamrożenia wynagrodzeń w sektorze publicznym na większą skalę „w uznaniu ich nadzwyczajnych wysiłków” podczas pandemii Covid, która pozostawiła prawie połowę rok . Milion Brytyjczyków potrzebuje opieki szpitalnej.

Duże imprezy w pomieszczeniach, takie jak Koncerty muzyczne nie wydają się prowadzić do masowej epidemii wirusa Corona Badania sugerują, że pod warunkiem, że goście są testowani przy drzwiach i przez cały czas noszą maski na twarz. W badaniu oceniono, w jaki sposób w marcu, przed pojawieniem się bardzo rozpowszechnionego wariantu delta w Europie, 5000 osób wzięło udział w koncercie halowym w Barcelonie, gdzie pozwolono im śpiewać i tańczyć bez konieczności zachowania dystansu fizycznego. Mniej niż 10 zdiagnozowano Covid-19 w ciągu dwóch tygodni od koncertu.

Około 5000 osób wzięło udział w koncercie halowym w Barcelonie w marcu bez żadnych dystansów społecznych © AFP via Getty Images

Prezydent Tunezji Wojsko otrzymało zadanie zarządzania reakcją na pandemię koronawirusa. Wskaźniki zgonów i obrażeń w kraju wzrosły z powodu rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwego wariantu delta. W środę populistyczny prezydent Kais Saied powiedział, że ministerstwo zdrowia armii przejmie władzę od władz cywilnych, co ma pogłębić podziały polityczne w Tunezji.

Tunezyjka otrzymuje we wtorek chińską szczepionkę Sinopharma w klinice w Tunisie. © AFP przez Getty Images

Nowy Jork będzie wymagał pracowników w miejskich szpitalach i klinikach Albo zaszczep się przeciwko Covid-19, albo poddaj się cotygodniowym testom– powiedział burmistrz Bill de Blasio. Mandat wejdzie w życie 2 sierpnia. Pracownicy muszą „pokazać dowody”, że otrzymali szczepienie, podczas gdy de Blasio powiedział, że ma nadzieję, że cotygodniowe testy zachęcą więcej pracowników służby zdrowia do przyjęcia szczepionki.

READ  Nowy Jork i Kalifornia nakazują wszystkim pracownikom stanowym, w tym policji i nauczycielom, zaszczepienie się przeciwko COVID-19

Stany Zjednoczone będą Rozszerzenie ograniczeń na mniej istotne podróże na jego granicach Według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Kanadą i Meksykiem przez kolejny miesiąc. Dokumenty rządowe wykazały, że północne i południowe granice lądowe kraju pozostaną zamknięte dla niektórych podróżnych co najmniej do 21 sierpnia. Obecny zakaz lotów uznanych za nieistotne miał wygasnąć w środę wieczorem.

Pandemia koronawirusa będzie Nie skończy się do końca 2022 r., chyba że przyspieszy globalną kampanię szczepieńOstrzegł szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nawet jeśli nie pojawią się żadne nowe zmienne, Kristalina Georgieva powiedziała w środę, „jest jasne, że przy obecnym tempie, w jakim się poruszamy, epidemii nie zakończymy do końca przyszłego roku”.

Pfizer i BioNTech wystartują Produkcja szczepionki przeciw Covid-19 w RPA, w ramach wysiłków na rzecz przyspieszenia rozprzestrzeniania się szczepionki na kontynencie walczącym z kolejną falą infekcji. Amerykańska grupa farmaceutyczna i niemiecka biotechnologia, które wspólnie stworzyły pierwszą szczepionkę Covid opartą na RNA, która uzyskała aprobatę organów regulacyjnych, poinformowały w środę, że będą współpracować z Instytutem Biovac w Kapsztadzie.

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment