Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy koronawirus: Ho Chi Minh City wprowadza godzinę policyjną, gdy Wietnam walczy o rosnącą deltę

Urzędnicy służby zdrowia hrabstwa Los Angeles zgłosili 2089 przypadków nowego koronawirusa w niedzielę, a urzędnicy służby zdrowia wyrażają zaniepokojenie wzrostem przyjęć do szpitala w związku z dalszym rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu Delta.

Urzędnicy powiedzieli, że w szpitalach powiatowych leczy się 716 osób z powodu Covid-19, w porównaniu z 452 w dniu 16 lipca. Hrabstwo zgłosiło również cztery nowe zgony, co daje w sumie 24 628 zgonów od początku pandemii.

Liczba przypadków koronawirusa w hrabstwie Los Angeles wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia szybciej niż w całej Kalifornii. Siedmiodniowa krocząca średnia dzienna nowych przypadków w hrabstwie wynosi 12,3 na 100 000 mieszkańców, w porównaniu ze średnią stanową wynoszącą 9,5 na 100 000 mieszkańców.

W piątek urzędnicy zgłosili 3058 nowych infekcji – najwięcej od połowy lutego.

„Po kilku miesiącach niskiej transmisji w hrabstwie Los Angeles obserwuje się obecnie wzrost przypadków podobnych do zeszłego lata” – podał w oświadczeniu departament zdrowia hrabstwa.

Asystent medyczny przeprowadza test na Covid-19 w Los Angeles © Mario Tama / Getty Images

„Wynika to z bardziej zakaźnego typu delta i domieszki nieosłoniętych osobników, u których status szczepienia jest nieznany” – dodała.

Według Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, hrabstwo znajduje się obecnie na „wysokim” poziomie transmisji społeczności. „Obserwujemy wzrost liczby przypadków Covid-19, a osoby, które nie są zaszczepione, są najbardziej zagrożone” – powiedział Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles.

Liczba nowych przypadków wzrosła od czasu ponownego otwarcia większości firm i lokali w Kalifornii 15 czerwca.

„Gdybyśmy nie mieli 5,3 miliona osób w pełni zaszczepionych… moglibyśmy dzisiaj obserwować prawie dwa razy więcej przypadków” – powiedziała KTLA Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia hrabstwa. „W miarę wzrostu liczby przypadków wielu z nas próbuje dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć narażenie na wirusa”.

Ferrer zauważył w niedzielę, że ponad 90 procent osób przebywających obecnie w szpitalu nie otrzymało szczepionki. „Zdolność trzech szczepionek do ochrony nas przed poważnymi chorobami wywołanymi przez wariant delta jest dobrze ugruntowana” – powiedziała.

READ  China Covid - najnowsze wiadomości: Pekin grozi odwetem za przepisy dotyczące podróży, ponieważ 70% Szanghaju jest zakażonych