World

Najnowszy koronawirus: Expedia ostrzega przed „wyboistym” odzyskiwaniem podróży w miarę wzrostu liczby przypadków Delta

Illinois będzie wymagało od wszystkich w szkołach noszenia masek w pomieszczeniach i Obowiązkowe modlitwy za pracowników państwowych w miejscach wysokiego ryzyka Aby zwalczyć rosnące przypadki Covid-19. Gubernator Jay Pritzker powiedział, że „bardzo niewiele okręgów szkolnych” wskazało, że planują postępować zgodnie z najnowszymi wytycznymi Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Nowym Jorku został odwołany drugi rok z rzędu. Ofiara zaostrzenia restrykcji w mieście oraz obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wariantu delta Covid-19. Środowe ogłoszenie pojawiło się dzień po tym, jak burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że sponsorzy wewnętrznych przestrzeni publicznych, takich jak siłownie, restauracje i miejsca rozrywki, będą Wymagane, aby pokazać instrukcję Szczepienie przeciwko Covid-19 do wjazdu od 16 sierpnia.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Nowym Jorku został odwołany drugi rok z rzędu © Bloomberg

Organizatorzy popularnego Chicago Beer Festival mają: Anuluj tegoroczne wydarzenie. „Wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 i związanym z tym ryzykiem nie uważamy, że w tej chwili jest to właściwy wybór, aby kontynuować festiwal” – powiedzieli organizatorzy Hyde Park Summer Festival po konsultacjach z „różnymi interesariuszami”.

Izrael powróci Używaj maski zewnętrznej w przypadku dużych grup, wysłać połowę pracowników sektora publicznego do domu i poprosić ludzi o powstrzymanie się od nieistotnych spotkań w pomieszczeniach, ponieważ wzrost liczby testów zmiennych delta jest jednym z najbardziej zaszczepionych krajów na świecie. Liczba nowych przypadków wzrosła we wtorek do ponad 3000, w porównaniu z kilkoma tuzinami dziennie zaledwie miesiąc temu, a minister zdrowia Nitzan Horowitz powiedział, że kraj może być zmuszony do nałożenia nowej blokady w nadchodzących dniach świątecznych, jeśli ciężkie hospitalizacje będą nadal wzrastać.

COVID-19 w Wielkiej Brytanii Program szczepień dla dzieci w wieku od 16 do 17 lat został rozszerzonyWspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) poinformował w środę. „Po dokładnym rozważeniu najnowszych danych zalecamy podanie pierwszej dawki szczepionki Pfizer-BioNTech dla zdrowia w wieku od 16 do 17 lat” – powiedział Wei Shen Lim, przewodniczący Covid-19 w JCVI.

READ  Wiadomość, że mur graniczny Trumpa jest w bardzo złym stanie w Arizonie | Donald Trump

Walgreens zgłosiło Rosnąca liczba szczepień w Stanach Zjednoczonych, gdzie ogólny wskaźnik szczepień spadł, znak, że obawy o zmienną deltę i ostatnia fala nowych przypadków napędzają popyt. Firma podała, że ​​popyt na zastrzyki wzrósł o ponad 30 procent w ciągu ostatnich kilku tygodni „w kluczowych obszarach kraju, które wcześniej wolniej się szczepiły”. Alabama, Floryda, Georgia, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Tennessee i Teksas należą do stanów o „najbardziej znaczącym” wzroście liczby szczepień.

Brytyjska Wielopartyjna Grupa Parlamentarna ds. koronawirusa Rząd wezwał do naprawienia „scen chaosu” na lotniskach, ponieważ kraj zbliża się do kolejnego przeglądu ograniczeń dotyczących podróżowania. „Polityka graniczna rządu prowadzi do chaotycznych scen na brytyjskich lotniskach i sprawia, że ​​kraj jest niebezpiecznie narażony na nowe zmienne” – powiedziała Caroline Lucas, wiceprzewodnicząca grupy.

Polityka graniczna Wielkiej Brytanii prowadzi do chaosu na lotniskach © REUTERS

Komisja Europejska ma Zamówiono 200 milionów dawek szczepionki przeciw Covid-19 firmy Novavax Aby jednak wzmocnić swój arsenał ciosów, szczepionka amerykańskiego producenta leków nie została jeszcze zatwierdzona. Umowa obejmuje zakup 100 milionów dawek z opcją nabycia dodatkowych 100 milionów dawek do 2023 roku. Akcje Novavax wzrosły o 12 procent w handlu w Nowym Jorku.

Światowa Organizacja Zdrowia ma Wezwał do globalnego moratorium na zastrzyki przypominające przynajmniej do końca września Wśród poważnego niedoboru szczepionek w krajach o niskich dochodach. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział, że organ zdrowia z siedzibą w Genewie wzywa do moratorium na szczepienia, aby umożliwić szczepienie co najmniej 10 procent ludzi w każdym kraju na świecie.

Chiny zaostrzyły kontrole graniczne o… Tymczasowy zakaz wydawania większości obywateli nowych paszportów, ponieważ kraj zmaga się z wybuchem epidemii koronawirusa o zmiennej delta. Chińska Narodowa Administracja Imigracyjna ogłosiła w środę, że nie będzie wydawać nowych dokumentów podróżnych, w tym paszportów, na mniej istotne wyjazdy poza granice kraju.

READ  Afganistan: Ostatni brytyjski żołnierz opuścił Kabul podczas ostatniej wyprawy wojskowej - zakończenie 20-letniej kampanii Wielkiej Brytanii | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment