Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy film o krasnoludzkiej fortecy podkreśla nową grafikę i menu, wyjmując skrzynie

takie jak Pisaliśmy o tym wcześniejDwarf Fortress otrzyma wersję Steam z oficjalnym zestawem kafelków, nowym interfejsem użytkownika i kontrolkami myszy. Najnowszy film od Kitfox Games, który zajmuje się dopracowaną wersją, pokazuje oryginalnego współtwórcę DF, Zacha Adamsa, rozmawiającego przez nowe menu i grafikę… podczas wyjmowania swoich fortowych pudełek.

Często zapominam wyjąć pudełka przed dniem kosza i często jestem zbyt leniwy, żeby to zrobić, nawet kiedy to pamiętam. Krasnoludy Zacka mają zaletę: system małych wózków, który może przewozić przedmioty z wyższych pięter jego fortecy w dół, w kierunku poziomu magmy utylizacji odpadów. Powyższy film śledzi tę podróż, pokazując po drodze podziemne biomy wypełnione gigantycznymi grzybami.

Twórcy Dwarf Fortress, Zach i Tarn Adams, od ponad dekady opierali się dodawaniu jakichkolwiek poprawek do swojej gry, ponieważ nie chcieli, aby wzmocnienie spowolniło rozwój nowych funkcji. Kitfox radzi sobie z tym problemem, opierając swoją wersję Steam na określonej architekturze, podczas gdy rozwój całkowicie nowych funkcji może być kontynuowany osobno na oryginalnej wersji ASCII. Nie stanowi to problemu, biorąc pod uwagę, jak bogata jest funkcja Dwarf Fortress.

Dwarf Fortress to niesławnie złożona gra i choć fajnie jest mieć oficjalny zestaw kafelków, od lat dostępne są nieoficjalne zestawy kafelków dla Dwarf Fortress. Naprawdę interesującą cechą wersji Steam są menu obsługiwane myszą, ponieważ obecne menu Dwarf Fortress obsługiwane za pomocą klawiatury są niejasne nawet jak na standardy roguelike ASCII. Wygląda na to, że więcej osób może w końcu zagrać w ten wspaniały generator historii.

Nie ma jeszcze daty premiery Dwarf Fortress na Steam, ale w pewnym zakresie Najnowsze wiadomości dotyczące powyższego filmu „Sztuka jest prawie gotowa” – mówi Kitfox.

READ  Wygląda na to, że reklama firmy Logitech pokazuje konsolę Xbox Series X w kolorze białym