Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy film Jordana Neely’ego: Daniel Penny zidentyfikowany jako były żołnierz piechoty morskiej, który udusił bezdomnego podróżnika

Najnowszy film Jordana Neely’ego: Daniel Penny zidentyfikowany jako były żołnierz piechoty morskiej, który udusił bezdomnego podróżnika

Członek widowni Sean Hannity „wiwatuje” nowojorskiemu pasażerowi metra, który zamordował bezdomnego dojeżdżającego do pracy

Były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej, który śmiertelnie udusił Jordana Neely’ego w pociągu metra w Nowym Jorku, został zidentyfikowany jako Daniel Penny w wielu raportach.

Podobno 24-latek zatrudnił adwokata Thomasa Kenniffa, który w 2021 roku bezskutecznie kandydował jako republikanin przeciwko Alvinowi Braggowi w wyborach do prokuratora generalnego Manhattanu. Pan Bragg otrzymał ponad 80 procent głosów.

Prokuratorzy z Manhattanu prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Neely’ego po tym, jak miejski koroner ustalił, że 30-latek, bezdomny odtwórca roli Michaela Jacksona, zmarł z powodu ucisku na szyję. Jego śmierć uznano za morderstwo. Nie dokonano żadnych aresztowań.

Wstrząsający materiał nagrany przez dziennikarza Juana Alberto Vazqueza uchwycił śmiertelną konfrontację, która wybuchła na pokładzie pociągu F na Manhattanie w poniedziałek po południu.

Incydent wywołał protesty w całym mieście wzywające do sprawiedliwości za śmierć Neely’ego, podczas gdy urzędnicy federalni, stanowi i lokalni potępili niestabilną retorykę polityczną dotyczącą bezdomności i brak pilności burmistrza Erica Adamsa.

1683370260

ICYMI: Wszystko, co wiemy o byłym Marine Danielu Pennym

Zidentyfikowano 24-letniego Daniela Jamesa Penneya, byłego żołnierza amerykańskiej piechoty morskiej, który udusił Jordana Neely’ego w wagonie metra w Nowym Jorku.

1683354076

Nellie cierpiała na zespół stresu pourazowego i schizofrenię, mówi ciotka

Ciotka Jordana, Neely Karolina Nely Powiedziała, że ​​jej siostrzeniec ma schizofrenię, a także zespół stresu pourazowego po zabójstwie jego matki w 2007 roku.

Pani Neely powiedziała: „Moja siostra Christie została zamordowana w 2007 roku, a potem już nigdy nie był taki sam” Poczta Nowego Jorku.

„Cały system go zawiódł. Wpadł przez szczeliny systemu.”

1683346516

Ojciec Jordana Neely’ego jest impresją Michaela Jacksona

Ojciec Nelly Andrzej Zachar Powiedzieć Codzienne wiadomości z Nowego Jorku Nie widział syna od czterech lat.

Ale jedna rzecz utkwiła mu w pamięci: „wspaniałe” wrażenie Nellie na Michaelu Jacksonie.

„Posadziłem go przed telewizorem i pokazałem Jacksona 5” – powiedział Zachary. „Wziął się za Michaela Jacksona i ukształtował go bardzo dobrze…

Jordan był dobrym człowiekiem. Był dobrym człowiekiem, dobrze wychowanym. Zawsze miał akta [temper], ale nie był przyzwyczajony do krzywdzenia kogokolwiek. Nie było źle. To było miłe „.

Mówiąc o występie swojego syna jako Michaela Jacksona, powiedział: „Był taki jak on. Występował na osiedlu. Dawno, dawno temu ludzie go kochali”.

Zachary powiedział, że jego syn był głęboko poruszony zabójstwem swojej matki w 2007 roku.

„Po tym nie dbał o to” – powiedział Daily News. „Kiedy zmarła jego matka… byli tak blisko. Kochał ją tak bardzo, że ją stracił. Po tym, jak ją pochowaliśmy, nie był już taki sam.”

1683342556

Prezenter Fox News obwinia George’a Floyda za śmierć w metrze

Greg Gutfeld z Fox News oskarżył o morderstwo Jordana Neely’ego George’a Floyda.

Śmierć Neely’ego w nowojorskim metrze zszokowała i przeraziła dziesiątki Amerykanów, którzy obwiniali wypadek o odczłowieczenie czarnych społeczności, a także bezdomnych członków społeczności.

Śmierć przyciągnęła również porównania do zabójstwa Floyda. Jednak Gutfeld miał inne zdanie na temat makabrycznej śmierci Nellie.

„Jeśli ktoś mówi, że to jest jak George Floyd, to nie, to z powodu George’a Floyda” – powiedział w The Five w czwartek.

1683338836

Matka Nellie została zamordowana w 2007 roku

Krewni Jordana Neely’ego wypowiedzieli się publicznie po tym, jak 30-letni bezdomny zginął w wypadku w nowojorskim metrze.

Jego ojciec, Andrzej ZacharPowiedzieć Codzienne wiadomości z Nowego Jorku że matka Nellie została zamordowana przez swojego chłopaka, gdy miał 18 lat, w 2007 roku.

Chłopak Christy Neely został podobno skazany w 2012 roku za uduszenie jej i skazany na trzy dekady więzienia.

Poczytaj kolego Gustaw KillanderPełna historia tutaj.

1683334696

Pełna historia: mówi Daniel Penny

Oto mój kolega Alexa WoodwardaPełna historia w oświadczeniu wydanym przez Daniela Penny’ego.

1683330780

Właśnie teraz: Adwokaci zwalniają oświadczenie Daniela Penny’ego

Adwokaci Daniela Penny’ego, 24-letniego byłego żołnierza piechoty morskiej, który został przyłapany na nagraniu osoby postronnej duszącej Jordana Neely’ego, wydali oświadczenie potwierdzające jego tożsamość i twierdzące, że Penney i inni „działali w celu ochrony samych siebie”.

Pan Penny jest reprezentowany przez prawników Razer i Keniff.

Na początku tego tygodnia Daniel Penny brał udział w tragicznym wypadku w nowojorskim metrze, który zakończył się śmiercią Jordana Neely’ego. Chcielibyśmy najpierw złożyć w imieniu Daniela Penny’ego kondolencje bliskim pana Neely’ego” – czytamy w oświadczeniu.

„Pan Neely ma udokumentowaną historię gwałtownych i nieobliczalnych zachowań, najwyraźniej będących wynikiem uporczywej i nieleczonej choroby psychicznej. Kiedy pan Neely zaczął agresywnie grozić Danielowi Penny’emu i innym pasażerom, Daniel pracował z pomocą innych, aby się chronić, do czasu przybycia pomocy.Daniel nigdy nie zamierzał skrzywdzić pana Neely’ego.Nie mógł przewidzieć jego nagłej śmierci.

Osoby chore psychicznie od dawna traktowane są obojętnie. Mamy nadzieję, że z tej przerażającej tragedii wynika nowe zobowiązanie naszych wybranych urzędników do zajęcia się kryzysem zdrowia psychicznego na naszych ulicach i metrze.

Alexa Woodwarda6 maja 2023 00:53

1683319725

Czy wielka ława przysięgłych zdecyduje, czy należy postawić zarzuty?

– powiedział prokurator okręgowy Manhattanu Alvin Bragg Niezależny że „wysoce doświadczeni prokuratorzy” prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Jordana Neely’ego.

„To poważna i poważna sprawa, która zakończyła się tragiczną śmiercią Jordana Neely’ego” – powiedział sekretarz prasowy Douglas Cohen. W ramach naszego rygorystycznego dochodzenia dokonamy przeglądu [medical examiner’s] raportowanie, ocena wszystkich dostępnych filmów i zdjęć, identyfikacja i przesłuchanie jak największej liczby świadków oraz uzyskanie dodatkowej dokumentacji medycznej”.

Kierownik blisko śledztwa — poinformowała stacja ABC News Sprawa prawdopodobnie trafi do wielkiej ławy przysięgłych w przyszłym tygodniu, aby komisja zdecydowała, czy zarzuty karne są uzasadnione.

Według ABC News śledczy przesłuchali podobno kilku świadków i chcą porozmawiać z „czterema lub pięcioma innymi”, którzy byli blisko miejsca zdarzenia.

ABC poinformowało, że Daniel Binney, mężczyzna, który prawdopodobnie pojawił się na filmie pokazującym ramię owinięte wokół szyi Neely’ego na kilka minut przed śmiercią, przedstawił już śledczym wersję wydarzeń.

Alexa Woodwarda5 maja 2023 21:48

1683319129

NYPD zwraca się do społeczeństwa o pomoc w zabójstwie w metrze

NYPD poszukuje dodatkowych „informacji, zdjęć lub filmów” związanych ze śmiercią Jordana Neely’ego.

Nie wniesiono jeszcze żadnych zarzutów, a osoba uważana za Daniela Penny’ego duszącego Indigo została zwolniona po incydencie.

Alexa Woodwarda5 maja 2023 21:38

1683313453

Wszystko, co wiemy o człowieku, którego sfilmowano, jak dusił Jordana Neely’ego w śmiertelnym wypadku w metrze

Co wiemy do tej pory o Danielu Penny, który został zidentyfikowany jako mężczyzna, który został złapany na szeroko udostępnianym filmie z ramieniem owiniętym wokół szyi Jordana Neely’ego przez kilka minut.

Alexa Woodwarda5 maja 2023 20:04