Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowszy aparat do selfie ZTE pod wyświetlaczem wygląda na nieco ulepszony

Najnowszy aparat do selfie ZTE pod wyświetlaczem wygląda na nieco ulepszony

W zeszłym roku Axon 20 5G firmy ZTE był pierwszym komercyjnie dostępnym telefonem na świecie, który umieścił przednią kamerę pod ekranem. To był wielki krok naprzód dla technologii telefonicznej, ale był jeden duży problem: Aparat ssany. Zrobiłeś słabe zdjęcia, a urządzenie zniekształcało obraz przy pewnych ustawieniach. Teraz ZTE próbuje ponownie z Axon 30. Zaktualizowano, który wydaje się oferować pewne ulepszenia w stosunku do swojego poprzednika.

Najpierw rozpakuj małą specyfikację. Axon 30 ma 6,92-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością FHD+, a wszystko to zasilane przez chipset Qualcomm Snapdragon 870 5G. Z tyłu urządzenia znajduje się układ czterech kamer, z głównym obiektywem 64 MP, obiektywem szerokokątnym 8 MP 120 stopni, obiektywem makro 5 MP i dodatkowym obiektywem głębi ostrości. Bateria ma pojemność 4200 mAh i szybkie ładowanie 55 watów, a według GSMArenaMasz opcje 6 GB/8 GB/12 GB pamięci RAM i 128 GB/256 GB pamięci UFS 3.1.

Ale najciekawszą aktualizacją Axona 30 jest kamera na dole ekranu. Aby te jednostki wyświetlające pod ekranem działały, musisz użyć przezroczystych materiałów w tym obszarze ekranu, co jest stosunkowo nowym osiągnięciem i ma niższą jakość w porównaniu z normalną technologią wyświetlania. W przypadku Axona 30, ZTE twierdzi, że podwoiło gęstość pikseli w tym regionie z 200 PPI do 400 PPI, co zapewnia płynniejszą integrację z ekranem.

 

 

 

Porównanie Axona 20 (po lewej) i Axona 30 (po prawej).
zdjęcie: ZTE przez GSMArena

 

ZTE twierdzi, że ulepszyło także kamerę umieszczoną pod samym ekranem. możesz zobaczyć w Nasze praktyczne szkolenie na Axonie 20 W zeszłym roku zdjęcia z tego aparatu były rozmazane i miękkie w dobrym oświetleniu, a przy słabym oświetleniu wprowadzało sporo szumu. Aparat był świetnym wyczynem technicznym, oczywiście, ale nie dorównuje zwykłym przednim obiektywem. Jednak na podstawie poniższego zrzutu ekranu z popularnego detektywa telefonicznego Ice Universe (aka @Wszechświat), może być kilka ulepszeń w Axonie 30.

Oczywiście będziemy musieli poczekać, aż sami wypróbujemy telefon, aby dać ci pełną ocenę, ale nie wstrzymuj oddechu na żadne cuda. Jak zauważa Ice Universe, powyższe zdjęcie zostało zrobione na zewnątrz z dużą ilością światła, w odpowiedzi na użytkownika Twittera, który zasugerował, aby wypróbować aparat w gorszych warunkach, Ice Universe reagować: „Co za kiepski występ.”

Kolejne zdjęcie z Ice wskazuje, że kamera pod ekranem jest również widoczna, gdy ekran jest wyłączony, ale to nie jest wielka sprawa.

ZTE Axon 30 jako pierwszy pojawia się w Chinach, z GSMArena Poinformuj, że sprzedaż rozpocznie się 3 sierpnia. Ceny zaczynają się od 2198 CNY (338 USD) za model 6 GB/128 GB i 3098 CNY (476 USD) za wersję 12 GB/256 GB. Globalna dostępność i ceny w przyszłości.

READ  Karty graficzne RTX 3080 Ti i 3090 Ti są w sprzedaży w Czarny piątek