Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wieści od Trumpa: Mike Pence płaci byłemu prezydentowi za kampanię na rzecz Briana Kempa w Gruzji

Biden kpi z Trumpa, nazywając go „Wielkim Królem Magów”, gdy mówi o gospodarce

Gdy kandydat Donalda Trumpa, David Perdue, stara się nabrać rozpędu w prawyborach gubernatorów w Georgii, Mike Pence ogłosił, że odwiedzi stan, aby uzyskać głos od urzędującego Briana Kempa – republikanina, który odmówił ukłonu Trumpowi, że stan został skradziony. Od Joe Bidena w 2020 roku.

W międzyczasie Komisja Specjalna do zbadania ataku z 6 stycznia na Kapitol wydała wezwania do przywódcy mniejszości narodowej Kevina McCarthy’ego i czterech innych prawodawców GOP, którzy są bliskimi sojusznikami Donalda Trumpa: przedstawicieli Jima Jordana z Ohio, Scotta Perry’ego z Pensylwanii i Andy’ego Bigs jest z Ohio. Arizona i Moe Brooks z Alabamy. Każdemu dano możliwość dobrowolnego złożenia zeznań.

i Ministerstwo Sprawiedliwości Teraz sprawdź, czy były prezydent atut Albo którykolwiek z jego współpracowników naruszył prawo federalne, niewłaściwie obchodząc się z poufnymi dokumentami, które pod koniec jego kadencji trafiły do ​​Mar-a-Lago, a nie do archiwów narodowych.

1652455005

Lindsey Graham mówi, że „mylił się”, proponując Bidenowi zostanie prezydentem 6 stycznia

Senatorowi z Południowej Karoliny Lindsey Graham nie pochlebiło ostatnie wydanie nagrań audio po zamieszkach z 6 stycznia, w których powiedział, że Donald Trump ponosi odpowiedzialność za wydarzenia dnia i powiedział, że Joe Biden „może być najlepszą osobą” w Białym Domu.

Teraz pan Graham wycofał swoje komentarze, mówiąc: Fox News Gospodarz Jesse Waters „Mylił się” co do pana Bidena.

„Znam Joe od 30 lat. Jest miłym facetem, ale jako prezydent był katastrofą. Nikt nie boi się Joe Bidena z zewnątrz, a jego polityka w domu zawodzi”.

Eric Garcia Ma historię.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 16:16

1652452159

Pence zrywa stosunki z Trumpem w wyścigu gubernatorów Gruzji

David Purdue, który miał poparcie Donalda Trumpa w wyścigu na gubernatora Gruzji, żałośnie nie dogonił kandydata Republikanów, Briana Kempa. W głosowaniu wyznaczonym na 24 maja Kemp pozyskał swojego głośnego zwolennika: Mike’a Pence’a.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 15:29

1652450412

Raport: Departament Sprawiedliwości pod zapisami rozmów telefonicznych reportera Trumpa

Okazuje się, że za czasów prezydentury Trumpa Departament Sprawiedliwości wydał nakaz sądowy w sprawie nagrań telefonicznych reportera śledczego badającego politykę separacji rodzin na granicy z USA.

Dziennikarz, o którym mowa, był StróżStephanie Kirchgesner – Najwyraźniej sama gazeta nie została powiadomiona o wezwaniu w momencie jego wydawania.

Gino Spocia Ma wieści.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 15:00

1652448612

Reżyser Hillbilly Elegy „zaskoczony” skrajnie prawicowym zwrotem JD Vance’a

Ron Howard, który wyreżyserował szeroko zaadaptowany film Ze wspomnień J.D. Vance’a na temat dysfunkcji kulturowych Appalaichan, epitafium wieśniakówmówi, że był zaskoczony przyjęciem przez kandydata Donalda Trumpa i skrajnie prawicowej polityki.

„Zawsze wiedziałem, że jest konserwatywny, ale [he] Reżyser powiedział w rozmowie z The Hollywoodzki reporterodzwierciedlając również, że film, który wyreżyserował „nigdy nie oznaczał, że zmierza w kierunku polityki”.

Podczas gdy jego uznana przez krytyków książka przyniosła mu rozgłos w całym kraju, Vance był głośnym krytykiem Donalda Trumpa, który ostrzegł go, że może zostać „Amerykańskim Hitlerem” i opisał go jako polityczny odpowiednik głęboko uzależniających opioidów, które zniszczyły życie. w Stanach Zjednoczonych. Obszar, w którym dorastał. Ale do czasu tegorocznych prawyborów w Senacie Ohio pan Vance przekształcił się w żarliwego Trumpa i wrogiego wojownika kultury.

Czytaj więcej z chcę polecić mniej.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 14:30

1652446801

ICYMI: Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie Trumpa Mar-a-Lago Dokumenty

Departament Sprawiedliwości rozpoczął śledztwo w sprawie tego, w jaki sposób kilka pudeł z oficjalnymi dokumentami administracji Trumpa, z których część jest tajna, trafiło do Mar-a-Lago, zamiast przekazać je do archiwów narodowych, jak wymaga tego prawo.

Śledztwo ma na celu ustalenie, w jaki sposób pudła z dokumentami zostały przetransportowane na Florydę, kto jest odpowiedzialny za umieszczenie ich w pudłach, czy ktokolwiek wiedział, że tajne materiały zostały niewłaściwie wywiezione z Białego Domu i jak były przechowywane. na Florydzie, według ten New York Times.

Andrzeja Feinberga I Gustav Killander historia.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 14:00

1652444712

Laura Ingraham broni kandydatki ekstremistów Cathy Barnett

Po tym, jak Sean Hannity spędził imponującą część swojego występu na nominowanej w Pensylwanii Kathy Barnett, koleżanka z Fox News, Laura Ingraham, podjęła trudną obronę wschodzącego kandydata prawicy.

Ingraham nie tylko skrytykował doktora Mehmeta Oza, którego Donald Trump poparł na miejsce, ale także gościł gościnnie przemawiającego w imieniu Barnetta – i ostrzegł, że jej zdzierstwo może zrazić czarnych wyborców, których Partia Republikańska obecnie walczy o zdobycie ich głosu. .

Andrzeja Nottia13 maja 2022 13:25

1652442912

Subskrybuj biuletyn „Poranne nagłówki” gazety The Independent

Lubić Biden Administracja śpieszy się, by ukarać Rosję za atak na… UkrainaI Kongres Walki o aborcję i śledztwa 6 stycznia stale się nasilają, niezależny Pojawiły się nowe nagłówki o poranku amerykańskim wiadomości informować Cię na bieżąco.

Na początku dnia ta trasa przyniesie Ci najnowsze wiadomości, ekskluzywne materiały, objaśnienia i najważniejsze pytania dnia. Zarejestruj się poniżej:

Andrzeja Nottia13 maja 2022 12:55

1652440692

Umowa Elona Muska na Twitterze „oczekująca”

Przedsiębiorca Tesli i SpaceX, Elon Musk, wydaje się ponownie rozważać swoją decyzję o zakupie Twittera, jeśli tweet wysłany dziś rano jest cokolwiek do zrobienia.

W swoim poście Musk powiedział, że transakcja zostanie opóźniona, dopóki nie zobaczy, dlaczego firma twierdzi, że tylko niewielki procent kont jest fałszywych lub istnieje w celu pompowania spamu.

Perspektywa powrotu Muska do umowy byłaby nieprzyjemna dla wielu prawicowców, którzy mieli nadzieję, że Donald Trump i inni odzyskają to, co było ich ulubioną platformą.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 12:18

1652438712

Niewiarygodny koszt audytu głosowania cyber ninja w Arizonie

Cyber ​​Ninja, którzy przeprowadzili „audyt” wyników wyborów w Arizonie w 2020 roku, podobno wydali 8,8 miliona dolarów na daremne wysiłki mające na celu ujawnienie nieistniejącego oszustwa w kluczowym stanie. Ta olbrzymia suma stanowiła o 2,1 miliona dolarów więcej niż grupa miała pod ręką.

Co smutniejsze, wydaje się, że dużo pieniędzy wydano na wysokie honoraria dla poszczególnych wykonawców, w tym wynalazcę i teoretyka spiskowego Jovana Politzera, który zaoferował użycie, jak to określił, technologii, która może wykrywać „artefakty kinetyczne” – czyli złożyć kartę do głosowania. dokumenty tożsamości.

Ostatecznie Team Cyber ​​​​Ninjas, którego starania zostały zlecone przez republikańskich senatorów, ogłosiły upadłość w zeszłym roku.

Andrzeja Feinberga Ma historię.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 11:45

1652436612

Oglądasz „Netflix Maga”?

Pro-Trumpowa prawica od dawna jest zła na wielkie firmy technologiczne za cenzurowanie „wolności słowa” konserwatystów, a od zakończenia prezydentury Trumpa jej koncentracja rozszerzyła się na szerszy świat biznesu i przemysł kulturalny.

Disney jest obecnie głównym celem, ale na liście są też inni giganci rozrywki postrzegani jako wystarczająco niegościnni dla ideologii skrajnej prawicy. W ostatniej próbie stworzenia nowego ekosystemu dla tego trendu, Donald TrumpFirma medialna „rekrutuje” do swojej nadchodzącej usługi przesyłania strumieniowego z nadzieją, że stanie się prawicową odpowiedzią na obecne platformy streamingowe, takie jak Netflixi Disney + i dziurawy.

Trump Media and Technology Group (TMTG) ogłosił w opublikowanym w środę ogłoszeniu, że usługa przesyłania strumieniowego o nazwie TMTG+ jest „platformą Big Tent”, która „oferuje rozrywkę na dużą skalę zakorzenioną w wolności słowa”.

Śrawasti Dasgupta Ma historię.

Andrzeja Nottia13 maja 2022 11:10