Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wieści Borisa Johnsona: premier rozważa „odwetowe przetasowania”, jeśli przeżyje Partigate

Najnowsze wieści Borisa Johnsona: premier rozważa „odwetowe przetasowania”, jeśli przeżyje Partigate

Powiązane wideo: Marszałek parlamentu prosi posła o nie podnoszenie komentarzy Borisa Johnsona na temat muzułmanów w parlamencie

Boris Johnson może dążyć do zmian w gabinecie w lipcu, jeśli przeżyje skandal z Partigate, a jeden poseł o dobrej reputacji mówi niezależny: „Borys jest tym, który nagradza lojalność i jest wielu ludzi, którym szczególnie się to nie udało.”

Zwolennicy premiera uważają, że opóźnienie w opublikowaniu końcowego raportu Sue Gray na temat wydarzeń związanych z likwidacją blokady nr 10 pomogło odwrócić uwagę od kampanii mającej na celu jego usunięcie – i że przetrwa wotum zaufania posłów, nawet jeśli jest. ukarany grzywną przez policję.

Przyjdź tak, jak okazało się, że policja metropolitarna Funkcjonariusz zareagował na cichy alarm, który przypadkowo przeszedł przez jedną z dziesięciu kończyn, ale nie podjął żadnych działań. Zastępca komisarza spotkał Steve’a House’a powiedział Towarzystwo Londyńskie Komisja policyjna, która „rozmawiała” z funkcjonariuszem biorącym udział w incydencie w ramach prowadzonego śledztwa.

Zapytany, dlaczego funkcjonariusze odpowiedzialni za ochronę Downing Street nie zapobiegli rzekomemu naruszeniu prawa, Sir Steve powiedział: „Jeśli stwierdzimy, że funkcjonariusze wiedzą, co się dzieje i powinni byli interweniować, podejmiemy dalsze działania”.

Śledź poniższe aktualizacje na żywo

1645648015

Sondaż pokazuje, że prawie połowa wyborców w Wielkiej Brytanii sprzeciwia się sankcjom Rosji, jeśli powodują one wzrost cen energii

Nowe sondaże opinii publicznej pokazują, że ponad jedna trzecia Brytyjczyków uważa, że ​​obecne sankcje nałożone przez Borisa Johnsona na Rosję nie są wystarczające, a premier jest pod presją Partii Pracy i niektórych konserwatywnych posłów, by poszli dalej.

Szybkie badanie przeprowadzone we wtorek online przez Ipsos wśród 1018 dorosłych wykazało, że respondenci byli z grubsza skorelowani, jeśli chodzi o to, czy sankcje są wystarczająco silne.

Około 34 procent odpowiedziało, że nie poszło wystarczająco daleko, 35 procent stwierdziło, że ma rację, a 11 procent uważa, że ​​posuwa się za daleko.

Chociaż 61 procent powiedziało, że popiera rząd nakładający sankcje na Rosję, liczba ta spadła do 49 procent, jeśli środki doprowadzą do wzrostu cen energii w Wielkiej Brytanii.

Andy Gregory23 lut 2022 20:26

1645644959

Boris Johnson ma cotygodniową rozmowę z królową, mimo że ma Covid

Pałac Buckingham powiedział, że królowa odbyła cotygodniowe spotkanie telefoniczne z Borisem Johnsonem, pomimo kontraktu z Covid-19.

Będzie o czym dyskutować, bo rząd zajmujący się narastającym kryzysem na Ukrainie i premier nadal są uwikłani w sagę Partigate.

Andy Gregory23 lut 2022 19:35

1645643380

Pisze na co dzień Widok z Westminsteru Newsletter, nasz główny komentator polityczny Jan Rintoul Argumenty:

Pomysł, że brytyjska demokracja została sabotowana przez rosyjskie pieniądze, jest jedną z tych dziwacznych teorii spiskowych, które wydają się powszechnie szanowane wśród ludzi, których wrogość wobec Johnsona pozbawiła ich siły rozumu.

Gdyby prezydent Putin chciał wpłynąć na niedawne brytyjskie wybory, co by udzielił poparcia Jeremy’emu Corbynowi, który uważa, że ​​Putin ma uzasadnione obawy o bezpieczeństwo na Ukrainie, a nie Johnsona, który przynajmniej próbował przewodzić międzynarodowej reakcji, próbując odstraszyć Putina od Akcja wojskowa?

Czy Starmer naprawdę sugeruje, że Johnson Lane jest z Putinem, ponieważ jego partia wzięła datki od sympatyków rosyjskiego prezydenta?

Możesz zapisać się, aby każdego wieczoru otrzymywać raport o najnowszych wydarzeniach w brytyjskiej polityce Przez ten link.

Andy Gregory23 lut 2022 19:09

1645641220

Sadiq Khan ostrzega, że ​​złagodzenie godzin szczytu w Londynie jest „błędem”

Burmistrz Londynu został skrytykowany za decyzję o przywróceniu opłaty za zatory komunikacyjne z powrotem do godzin sprzed pandemii, umożliwiając kierowcom wjazd do centrum Londynu po godzinie 18:00 bez konieczności płacenia.

W czerwcu 2020 r. godziny pobierania opłat za wjazd do centrum miasta zostały tymczasowo przedłużone z 7:00 do 22:00 w dni powszednie w celu zachęcenia kluczowych pracowników do większej liczby spacerów, jazdy na rowerze i czystości dróg.

Godziny otwarcia wracają w poniedziałek od 7:00 do 18:00, chociaż koszt pozostanie taki sam i wynosi 15 GBP zamiast 11,50 GBP – decyzja Khan, jak ma nadzieję, zapobiegnie nadmiernemu ruchowi.

mój kolega Maryam Zakir Hussain Więcej szczegółów tutaj:

Andy Gregory23 lutego 2022 18:33

1645640020

Prace konserwatorskie mające na celu ratowanie podupadającego Pałacu Westminsterskiego mogą zająć 76 lat

Nowy raport pokazuje, że przywrócenie Pałacu Westminsterskiego bez znalezienia nowego domu dla posłów może potrwać do 76 lat, a rachunek za naprawę wyniesie 22 miliardy funtów.

Tańsza opcja obejmowałaby „kompletne odlewanie” rezydencji na okres 12-20 lat, przy koszcie pracy w regionie od 7 do 13 miliardów funtów. W tym scenariuszu raport oszacował, że odbudowa zajmie od 19 do 28 lat.

Jeśli parlamentarzyści mieliby utrzymać „ciągłą obecność” w Pałacu, ale gdzie „wszystkie niezbędne i najbardziej pożądane funkcje można by pomieścić, ale w bardziej skondensowanej przestrzeni”, okazało się, że praca będzie kosztować więcej i więcej zabierze. czas.

Jeśli prace początkowo pozostaną w Izbie Gmin, zanim ostatecznie przeniosą się do innej przestrzeni w Westminster, prawdopodobnie do Izby Lordów, renowacja może kosztować 18,5 miliarda funtów i potrwać od 26 do 43 lat.

A w trzecim możliwym scenariuszu, w którym posłowie jak zwykle zasiadają w Izbie Gmin, szacuje się, że prace kosztują od 11 do 22 miliardów funtów i potrwają od 46 do 76 lat.

Nasz reporter polityczny Ashley Cowburn Ma pełną historię tutaj:

Andy Gregory23 lutego 2022 18:13

1645638663

Wes Streeting przeprasza za żart Harolda Shipmana

Minister zdrowia cienia Partii Pracy przeprosił za oświadczenie odnoszące się do Harolda Shipmana, który krzyczał z Izby Gmin.

Po tym, jak Boris Johnson powiedział, że poprosił publiczność o wykazanie osobistej odpowiedzialności w radzeniu sobie z koronawirusem, strona internetowa Guido Fawkes twierdziła, że ​​Wes Streeting krzyknął: „Osobista odpowiedzialność? Co dalej? Harold Shipman na przednim siedzeniu?”

Ale pan Streeting napisał na Twitterze: „Nie powiedziałem tego. Powiedziałem: wykłady od ciebie [Johnson] Na osobistą odpowiedzialność? Co wtedy? Harold Shipman o etyce medycznej?! ’

„Zgadzam się, że to nie było w dobrym guście, więc przepraszam za to”.

Andy Gregory23 lut 2022 17:51

1645636279

Partia Pracy twierdzi, że rząd „nie będzie wiarygodny”, dopóki Partia Konserwatywna nie zakończy darowizn związanych z Rosją

Poseł Partii Pracy powiedział, że rząd „nie będzie wiarygodny” w zwalczaniu rosyjskiej agresji na Ukrainie, dopóki Partia Konserwatywna nie przestanie przyjmować darowizn związanych z Rosją.

Podczas gdy posłowie dyskutowali o zwalczaniu nielegalnego finansowania związanego z państwem rosyjskim, Margaret Hodge wezwała rząd do przekazywania darowizn od wspieranych przez Rosję darczyńców na rzecz takich organizacji jak Transparency International.

„Dopóki konserwatyści tego nie zrobią, nie będą mieli absolutnie żadnej wiarygodności w debacie antykorupcyjnej” – powiedziała.

Andy Gregory23 lutego 2022 17:11

1645634878

Boris Johnson unika pytania o uchylenie przez rząd zakazu foie gras i zakazu importu futer

Boris Johnson unikał odpowiedzi na pytanie o doniesienia, że ​​sprzeciw ministrów rządu spowodował, że rząd zawiesił plany zakazu importu futer i foie gras w ramach rządowej ustawy o zwierzętach zamorskich.

Nowo mianowany minister ds. możliwości Brexitu Jacob Rees-Mogg ma być przeciwny ograniczaniu produktów na podstawie osobistego wyboru, podczas gdy sekretarz obrony Ben Wallace uważa, że ​​utrudni to zdobycie czapek z niedźwiedziej skóry dla żołnierzy Gwardii. .

W środę w Izbie Gmin poseł Partii Pracy Kerry McCarthy powiązał zmiany w polityce dotyczącej dwóch dóbr luksusowych z kryzysem kosztów utrzymania, pytając Johnsona:

Kerry McCarthy z Partii Pracy zapytał wcześniej premiera w Izbie Gmin, jak myśli „kiedy mamy do czynienia z kryzysem kosztów utrzymania, gdy nasi wyborcy walczą o jedzenie na stole”, ministrowie rządu „wyrzucają zabawki z wózka bo chcą jeść foie gras lub nosić futro”.

Ale Johnson unikał bezpośredniej odpowiedzi na pytanie i odpowiadał w sposób, który unikał wspominania o zasadach. Nasz reporter ds. zasad John Stone Ma pełną historię tutaj:

Andy Gregory23 lutego 2022 16:47

1645631954

Johnson został oskarżony o nieprzestrzeganie sankcji nałożonych na Rosję

Boris Johnson został oskarżony o nienałożenie sankcji na Ukrainę po tym, jak odrzucił ofertę Partii Pracy, aby wesprzeć przepisy nadzwyczajne mające na celu rozprawienie się z nielegalnymi rosyjskimi pieniędzmi w Wielkiej Brytanii.

Keir Starmer wykorzystał dziś PMQ, aby wezwać do natychmiastowej eskalacji sankcji, które uderzyłyby w rosyjską gospodarkę, takich jak wykluczenie z międzynarodowego systemu szybkich transferów pieniężnych i wstrzymanie handlu moskiewskim długiem państwowym. Zaproponował również pomoc Partii Pracy w przyspieszeniu ustawy o przestępstwach gospodarczych, którą obiecał w przemówieniu królowej w zeszłym roku.

Ale premier odrzucił ofertę, mówiąc posłom, że „żaden kraj nie robi więcej niż Wielka Brytania, aby rozwiązać ten problem”. Powiedział, że ustawa wejdzie w życie dopiero podczas najbliższej sesji parlamentu.

Nasz redaktor polityczny Andrzej Woodcock ma wiecej:

Sam Hancock23 lut 2022 15:59

1645631646

„Przerażający” jesiotr potępia pojawienie się Salmonda w RT

„Jestem przerażony”: Nicola Sturgeon potępia występ Alexa Salmonda w RT

Sam Hancock23 lut 2022 15:54