Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości z Afganistanu – Talibscy bojownicy „bili rodziny kijami” podczas próby ucieczki z Afganistanu

Negocjacje z talibami „jedyny wybór” dla Zachodu, mówi weteran

Były dyrektor Royal Marine, który został dyrektorem organizacji charytatywnej uwięziony w Afganistanie, powiedział, że Wielka Brytania i Ameryka „nie mają wyboru”, jak tylko negocjować z talibami, jeśli chcą zapobiec katastrofie humanitarnej.

Paul Farthing, lepiej znany jako „Pióro”, walczy o wywiezienie z kraju wszystkich swoich 25 pracowników organizacji charytatywnej Nawzad na rzecz dobrostanu zwierząt i ich rodzin, podczas gdy talibowie dokończą przejęcie. Stoi też przed perspektywą pozbycia się 140 psów pod jego opieką i prawdopodobnie 60 kotów, gdy odlecą ostatnie loty ewakuacyjne.

Farthing powiedział Palestyńskiej Agencji Prasowej, że od upadku afgańskiego rządu nie otrzymał żadnego komunikatu z Ministerstwa Spraw Zagranicznych ani Ministerstwa Obrony. Do tej pory jego żona i ciężarna członkini załogi dotarły na lotnisko, ale wciąż czekają na przyjęcie na lot.

Powiedział Palestyńskiej Agencji Prasowej, że nie widzi innego wyjścia z „piekła na ziemi” wrzącego na lotnisku, poza targowaniem się z talibami i otwarciem przepływu pomocy do kraju.

„Nie ma wyboru, prawda? Talibowie rządzą i myślę, że im wcześniej Joe Biden, Boris Johnson i reszta Zachodu przyznają, że może, może, może będziemy mieli szansę wesprzeć ten kraj i ruszyć do przodu. „

READ  Komitet Ataku Kapitolu rozważa kryminalną pogardę wobec Bannona, gdy pozywa Trumpa - na żywo | Wiadomości z USA