Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości Trumpa dzisiaj: rezygnacja prawnika byłego prezydenta i ujawnienie konfliktów między jego zespołem prawnym

Trump nazwał 6 stycznia „pięknym dniem” w ratuszu CNN

Jeden z czołowych prawników byłego prezydenta Donalda Trumpa rezygnuje z obrony prawnej, obwiniając głównego doradcę Trumpa, Borisa Epsteina, za rzekomą nieuczciwość i daremność w swojej pracy polegającej na pomocy prawnikowi byłego prezydenta w jego obronie przed dochodzeniem w sprawie zachowania tajemnicy. dokumenty nielegalnie.

Jego odejście ma miejsce, gdy Archiwa Narodowe ogłosiły, że znalazły zbiór akt dowodzących, że Donald Trump i jego doradcy wiedzieli, że łamią zasady, przenosząc te niejawne dokumenty do Mar-a-Lago, zgodnie z raportem.

Agencja wysłała w tym tygodniu list otrzymany przez CNN do pana Trumpa, ujawniając, że znalazła 16 zapisów wskazujących, że on i jego najwyżsi doradcy wiedzieli o właściwym procesie odtajnienia, gdy był prezydentem.

„Wszystkie 16 przedmiotowych akt odzwierciedla komunikację z bliskimi doradcami prezydenta, niektóre skierowane do ciebie osobiście, dotyczące tego, czy, dlaczego i jak powinieneś odtajnić pewne tajne dokumenty” – napisała archiwistka Debra Stedel-Wall.

Akta te zostaną przekazane specjalnemu radcy prawnemu Jackowi Smithowi w ramach dochodzenia karnego w sprawie postępowania pana Trumpa z dokumentami niejawnymi.

1684755050

DeSantis super PAC radzi sobie z trudnym zadaniem zorganizowania dla niego wsparcia w Iowa bez nominacji

Gubernator Florydy Ron DeSantis jeszcze oficjalnie nie wziął udziału w wyścigu prezydenckim w 2024 r. Ale to nie znaczy, że jego zespół przestał przygotowywać grunt pod jego (potencjalnie) nieuniknione wejście.

Johna Bowdena22 maja 2023 12:30

1684753250

Biden i McCarthy wznowią rozmowy w poniedziałek, gdy zbliża się termin limitu zadłużenia

Wykonano telefon, który zgodnie z odczytem z Białego Domu nie wskazywał na ton debaty. McCarthy opisał rozmowę jako „produktywną” w komentarzu dla dziennikarzy.

Stany Zjednoczone są nadal na dobrej drodze do niewywiązania się ze swoich zobowiązań dłużnych w dniu 1 czerwca lub w okolicach tego dnia, jeśli Kongres nie przyjmie ustawy przedłużającej limit zadłużenia tego kraju.

Johna Bowdena22 maja 2023 12:00

1684751400

ICYMI: Trump wezwał Republikanów do „wypłacania zobowiązań” w miarę zbliżania się terminu limitu zadłużenia

Podczas gdy Republikanie i Demokraci zmagają się z odpowiedzialnością za złe samopoczucie narodu spowodowane niewypłacalnością długów, warto pamiętać, że de facto przywódca Partii Republikańskiej był jedynym znanym amerykańskim politykiem, który publicznie opowiadał się za obniżeniem ratingu kredytowego rządu federalnego ocena.

Były prezydent Donald Trump jasno wyraził swoje przekonania na temat pomysłu zachęcania rządu federalnego do ignorowania swoich zobowiązań finansowych podczas spotkania CNN na początku maja.

„Mówię republikanom – kongresmanom i senatorom – jeśli nie dadzą wam dużych cięć, będziecie musieli się nie udać” – powiedział Trump.

Johna Bowdena22 maja 2023 11:30

1684749600

Tim Robbins musiał jasno powiedzieć, że nie zadaje się z ulubionym autorem Trumpa

Aktor Tim Robbins wyjaśnił na Twitterze, że nie „zadaje się” z samozwańczym „mężczyzną alfa” i „ulubionym” autorem Donalda Trumpa, Nickiem Adamsem.

Nick Adams, Australijczyk i entuzjasta Trumpa, który często publikuje śmieszne twierdzenia o swoim statusie „mężczyzny alfa”, zamieścił swoje zdjęcie z aktorem, twierdząc, że „spędzają czas”.

Pan Robbins zacytował zdjęcie na Twitterze i dodał niezbędny kontekst.

„Żadnego„ kręcenia się w pobliżu ”.” Koleś poprosił o zdjęcie. Zobowiązuję się. Aktor napisał.

Johna Bowdena22 maja 2023 11:00

1684746540

Jim Jordan powstrzymuje Demokratów przed dostrzeżeniem dowodów w chaotycznych przesłuchaniach dotyczących „uzbrajania rządu”.

Jordan zwołał w czwartek komisję na przesłuchanie w sprawie „uzbrojenia rządu”, wzywając świadków do składania zeznań w sprawie rzekomej stronniczości w federalnych organach ścigania, takich jak FBI.

Wkrótce po rozpoczęciu przesłuchania Demokraci zaczęli podnosić kwestię: pan Jordan odmówił przekazania dowodów, w tym zeznań świadków, demokratycznym członkom komisji.

Johna Bowdena22 maja 2023 10:09

1684742450

Trump zachęca Republikanów, aby nie szukali wspólnej płaszczyzny w rozmowach o pułapie zadłużenia

Donald Trump udzielił republikanom w Kongresie kilku rad w piątek (19 maja), jeśli chodzi o negocjacje pułapu zadłużenia z prezydentem Joe Bidenem.

„Republikanie nie powinni zawierać umowy w sprawie pułapu zadłużenia, chyba że dostaną wszystko, czego chcą (w tym„ zlewozmywak ”). Tak zawsze postępowali z nami Demokraci. NIE PASUJ!!!” Panie Trump książki na prawdę społeczną.

Rada pojawia się, gdy Republikanie próbują znaleźć kompromis z prezydentem i innymi Demokratami podczas omawiania budżetów.

Oczekuje się, że Stany Zjednoczone zbankrutują do czerwca, jeśli prawodawcy nie osiągną porozumienia.

Johna Bowdena22 maja 2023 09:00

1684738850

Były prawnik Trumpa ujawnia konflikty w zespole prawnym byłego prezydenta

Adwokat, który pracuje w zespole prawnym Donalda Trumpa, złożył rezygnację, powołując się na konflikty wewnętrzne w kręgu byłego prezydenta.

W sobotnim wywiadzie dla CNN Timothy Parlatore wyjaśnił, że powodem jego odejścia był trwający spór z Borisem Epsteinem, innym doradcą prawnym Trumpa.

Według Parlatore, pan Epstein utrudniał zespołowi prawnemu próby ustalenia, czy wszystkie akta prezydenckie, które Trump zabrał ze sobą, kiedy opuszczał Biały Dom, zostały przekazane Archiwum Narodowemu.

Johna Bowdena On ma historię:

Johna Bowdena22 maja 2023 08:00

1684738800

Pełnomocnik Trumpa rezygnuje z zespołu prawnego

W wywiadzie dla CNN powiedział, że doradca Trumpa, Boris Epstein, utrudniał członkom zespołu prawnego odpowiednią obronę byłego prezydenta przed dochodzeniem w sprawie nielegalnego przechowywania tajnych dokumentów.

„Prawdziwym powodem jest to, że są osoby, które sprawiły, że obrona prezydenta była trudniejsza niż to konieczne” – powiedział Parlatore w sobotę. „Jest jedna osoba, która dla niego pracuje, Boris Epstein, który naprawdę zrobił wszystko, co mógł, aby spróbować nas powstrzymać, powstrzymać nas przed robieniem wszystkiego, co w naszej mocy, by bronić prezydenta”.

Johna Bowdena22 maja 2023 08:00

1684735200

Christiane Amanpour z CNN atakuje sieć za pośrednictwem ratusza Trumpa

Ratusz CNN z Donaldem Trumpem okazał się tak dzielący, że nawet jego personel sprzeciwił się temu wydarzeniu – z Christiane Amanpour, najnowszym głośnym nazwiskiem sieci, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Wydarzenie w New Hampshire przyciągnęło 3,3 miliona widzów, którzy oglądali walkę byłego prezydenta z dyrektorem CNN Caitlanem Collinsem, którego Trump nazwał „złym facetem”.

Przemawiając w środę w Columbia School of Journalism, Amanpour powiedziała, że ​​gdyby to był Collins, „upuściłaby mikrofon”, gdy Trump nazwał ją złą, dodając, że rozmawiała z dyrektorem generalnym sieci Chrisem Lichtem i powiedziała mu były prezydent nie powinien być w stanie. „Występować w ten specyficzny sposób”.

Johna Bowdena22 maja 2023 07:00

1684731600

Mieszkańcy wioski uderzają Trumpa w usta i zaniechanie po jego tańcu „Macho Man”

Zespół disco z lat 70., The Village People, poprosił Donalda Trumpa, aby przestał używać naśladowców podczas odtwarzania ich muzyki bez zgody.

Według doniesień, w poniedziałek żona członka zespołu wysłała do byłego prezydenta list o zawieszeniu broni.

Pan Trump od lat używa piosenek zespołu, takich jak „YMCA” i „Macho Man”, na swoich imprezach i spotkaniach.

Johna Bowdena22 maja 2023 06:00