Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości Trumpa dzisiaj: EJ Carroll grozi, że ponownie pozwie Trumpa za „nikczemne” uwagi CNN

Trump nazwał 6 stycznia „pięknym dniem” w ratuszu CNN

Donald Trump bronił CNN przed swoim chaotycznym występem w ratuszu w środę wieczorem, mówiąc, że sieć postąpiła „właściwie”, dając mu dużą platformę medialną.

Były prezydent rozpoczął również apelację od wyroku w sprawie E. Jean Carroll po tym, jak został uznany za odpowiedzialnego za wykorzystywanie seksualne i zniesławienie na początku tego tygodnia.

Tymczasem 79-letnia Carroll powiedziała, że ​​może pozwać pana Trumpa po raz trzeci za jego „nikczemne” komentarze podczas środowej audycji, mówiąc New York Times że jego komentarze były „po prostu głupie, to jest po prostu obrzydliwe, nikczemne, nienawistne, to rani ludzi”.

„Oczywiście wszystko jest na stole i musimy spojrzeć na to poważnie” – powiedziała gazecie jej adwokat, Roberta Kaplan.

Dyrektor generalny CNN, Chris Licht, pochwalił moderatora Caitlan Collins w czwartek za jej „wybitny występ zeszłej nocy” podczas rozmowy otwierającej z personelem sieci, odrzucając krytykę za to, że nie udało jej się udaremnić Trumpowi.

„Ameryce bardzo dobrze przysłużyło się to, co zrobiliśmy zeszłej nocy”, powiedział Licht, według reportera Briana Steltera, który zauważył, że wielu pracowników firmy może nie zgadzać się z jego oceną.

1683916224

Trump ponownie forsuje pomysł, że DeSantis nie wygrałby wyścigu gubernatorskiego w 2018 roku bez jego wsparcia

władzę przejął Donald Trump Piątkowa prawda społeczna Wysadzić człowieka, który miał być jego największym pretendentem do nominacji Republikanów w 2024 roku – gubernatora Florydy Rona DeSantisa.

„W grudniu 2017 r. Ron DeSantimonius miał prawie 5% głosów w republikańskich prawyborach na gubernatora Florydy. DeSantis nie miał prawie żadnego poparcia, a niezwykle popularny komisarz ds. rolnictwa Adam Putnam był ogólnie faworytem” – napisał Trump. Senior. „Ron nie miał żadnego poparcia” szansa na wygraną. 21 grudnia 2017 r. Prezydent Donald J. Trump poparł DeSanctus. Jego sondaże poszybowały w górę, a DeSantis wygrał prawybory GOP, 57%-37%, wszystko dzięki prezydentowi Trumpowi”.

READ  Tucker Carlson News – Na żywo: gospodarz programu Primetime opuszcza Fox News w następstwie ugody dotyczącej zniesławienia Dominium

Gustaw Killander12 maja 2023 19:30

1683914424

Dyrektor generalny CNN powiedział Trumpowi, aby przed ratuszem odbył „dobrą pogawędkę i dobrą zabawę”.

Trump powiedział prezesowi CNN Chrisowi Lichtowi przed radą miejską, że podniesie oglądalność sieci.

Licht skinął głową i powiedział Trumpowi, że powinien odbyć „dobrą rozmowę i dobrze się bawić”. Stróż.

Projekt Lincoln zauważył, że wydarzenie w ratuszu z prezydentem Joe Bidenem w 2020 roku przyciągnęło więcej widzów.

Po spotkaniu w ratuszu z panem Trumpem Biden napisał na Twitterze: „Ludzie, to proste. Chcecie jeszcze takich czterech lat? Jeśli nie, prowadźcie z nami kampanię”.

Gustaw Killander12 maja 2023 19:00

1683912649

Eric Trump grozi pozwem Rachel Maddow

Eric Trump podobno zagroził, że pozwie Rachel Maddow z MSNBC za sugestię, że pojawi się wraz z antysemickimi mówcami podczas ReAwaken America Tour w Trump National Doral w Miami w ten weekend.

Najmłodszy syn Donalda Trumpa ma rozmawiać w ten weekend ze swoją żoną, byłą współpracowniczką Fox News, Larą Trump, wraz z prawicowymi influencerami Scottem McKayem i Charliem Wardem, którzy zostali oskarżeni o szerzenie antycementowych teorii spiskowych i wychwalanie Adolfa Hitlera, według Codzienna Bestia.

Maddow zapoznał się z harmonogramem mówców i wyraził szok, że jeden z synów pana Trumpa wystąpi publicznie obok nich.

„Naprawdę nie mogę uwierzyć, że idą z tym do przodu” – powiedziała w poniedziałkowej audycji.

Eric Trump udał się na Twittera następnego wieczoru, aby narzekać na tę historię, mówiąc, że Maddow „kroczy po cienkiej linii” i podkreślając, że jego rodzina jest „najbardziej proizraelską rodziną w amerykańskiej historii politycznej”.

Czytaj więcej:

Grzegorz Grazios12 maja 2023 18:30

1683910849

Kampania Trumpa wykorzystuje nagrania z Ukrainy, aby spróbować przedstawić Amerykanów zmagających się z rosnącymi kosztami mieszkaniowymi

Kampania Trumpa wykorzystywała materiał filmowy przedstawiający mężczyznę siedzącego w piwnicy, twierdzącego, że jest Amerykaninem, który nie może kupić domu, podczas gdy w rzeczywistości został nakręcony na Ukrainie, 25 mil od linii frontu.

Według The Guardian, dramatyczne nagranie pokazuje mężczyznę pracującego na swoim laptopie podczas schronienia się przed bombardowaniem rosyjskiej inwazji na Zaporoże na Ukrainie w zeszłym roku. Poczta Nowego Jorku.

Aby przedstawić ten argument, zamiast wykorzystywać materiał filmowy przedstawiający Amerykanów, kampania Trumpa wykorzystała materiał filmowy z Ukrainy, przedstawiający mężczyznę siedzącego w piwnicy, podczas gdy lektor twierdzi, że młodzi Amerykanie nie mogą kupować domów z powodu wysokiej inflacji.

Inny fragment materiału wideo użyty w filmie pokazuje młodą parę najwyraźniej odchodzącą od agenta nieruchomości. Ten klip był również kręcony na Ukrainie, we Lwowie, w zachodniej części kraju w 2021 roku przed rozpoczęciem wojny w lutym ubiegłego roku.

Czytaj więcej:

Gustaw Killander12 maja 2023, 18:00

1683909049

„To jest to”: Projekt Lincoln uderza Trumpa po tym, jak został uznany za odpowiedzialnego za napaść na tle seksualnym

Gustaw Killander12 maja 2023, 17:30

1683907249

„Nikt nigdzie się nie wybierał”: demokratyczny senator krytykuje Cruza za zarzut przekraczania granic

Senator z Teksasu Ted Cruz stracił panowanie nad sobą, gdy dziennikarz zapytał go, co GOP zrobił w sprawie sytuacji na południowej granicy.

„Powinieneś się wstydzić” – powiedział, twierdząc, że liczba przekroczeń osiągnęła rekordowo niski poziom pod rządami Trumpa.

Demokratyczny senator z Connecticut, Chris Murphy ćwierkanie: „Były „rekordowo niskie” tranzyty za administracji Trumpa, w taki sam sposób, w jaki były „rekordowo niskie” zanieczyszczenie lub „rekordowo niskie” ceny gazu. Byliśmy w środku pandemii, podczas której zginęło milion Amerykanów. Nikt nigdzie się nie wybierał ”.

Gustaw Killander12 maja 2023, 17:00

1683905449

Jefferies uderza Trumpa w gospodarkę w miarę eskalacji limitu zadłużenia

Demokratyczny przedstawiciel Izby Reprezentantów Hakeem Jeffries z Nowego Jorku, ćwierkanie w piątek, że „Trump zaciągnął więcej długów niż jakikolwiek inny prezydent w historii Ameryki”.

Chce, aby Republikanie wymusili poważne niewypłacalność, jeśli nie dostaną tego, czego chcą. Nie możemy pozwolić, aby prawicowi ekstremiści trzymali naszą gospodarkę w niewoli”.

1683903649

Głosy: dwuwyrazowe obelgi mówią nam wszystko, co musimy wiedzieć o Donaldzie Trumpie

Czego nas to uczy? Ponownie, relacje kobiet o tym, co się z nimi dzieje – z ich ciałami – są tak łatwo odrzucane jako fałszywe i unieważniane. Chcesz uspokoić kobiety? To proste: nazwij nas „szalonymi” lub „histerycznymi”.

To nie jest odosobniony przypadek. W całej historii widzieliśmy przykłady kobiet, które nazywano „nadmiernie podekscytowanymi”, „pobudliwymi”, „przesadnymi” lub „za bardzo”. W czasach wiktoriańskich „rozhisteryzowane” kobiety trafiały do ​​przytułków. Wcześniej niektóre z nich wieszano jako czarownice. Ich „zbrodnia”? Działaj poza wąskimi liniami norm społecznych, które zostały dla nich wytyczone. W niektórych przypadkach nawet kobieta ubiegająca się o rozwód może być postrzegana jako „szalona” i zamknięta.

Dlatego od dawna skandowano słowa takie jak „szalony” czy „oszalały”, aby uciszyć kobiety lub zrobić z nas kłamców – proste zwroty używane jako broń, aby „udowodnić”, że kobiety wyolbrzymiają swoje wspomnienia i doświadczenia.

Czytaj więcej:

Pragya Agarwał12 maja 2023, 16:00

1683901849

Niebezpieczeństwo starszych polityków Ameryki

Pod koniec zeszłego miesiąca, gdy polityczna i medialna elita Waszyngtonu zebrała się w hotelu Hilton na kolacji dla korespondentów w Białym Domu, 80-letni Joe Biden nie mógł ukryć faktu, że jego coraz bardziej barwna przyszłość polityczna: jest po prostu wyjątkowo starą osobą. prezydent.

„Wierzę w pierwszą poprawkę, nie tylko dlatego, że napisał ją mój dobry przyjaciel Jimmy Madison” — zaczął prezydent w swoich uwagach przed podjęciem decyzji. New York Times Za misję do opowieści o jego wieku.

„Nazywasz mnie starym? Ja nazywam to doświadczonym,” powiedział. „Mówisz, że jestem stary? Mówię, że jestem mądry. Mówisz, że jestem ponad wzgórzem? Don Lemon powiedziałby, że jest mężczyzną w sile wieku. „

Czytaj więcej:

Josh Marcus12 maja 2023 15:30

1683900049

„Zrobiliśmy to lepiej w ten sposób”: Projekt Lincoln krytykuje reklamę kampanii Trumpa z 2024 r

Gustaw Killander12 maja 2023 15:00