Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości o koronawirusie: Zakończenie samoizolacji dla pełnych szczepień „dużym krokiem w kierunku normalnego życia”, mówi Sajid Javid

a Według nowej analizy 99-procentowy podatek nadzwyczajny od zysków miliarderów podczas pandemii mógłby sfinansować szczepienia dla wszystkich na całym świecie i zapewnić 14 000 funtów dotacji pieniężnej dla wszystkich bezrobotnych.

Oxfam, Koalicja Przeciwko Nierówności, Instytut Studiów Politycznych i National Millionaires powiedział, że jednorazowy podatek nadzwyczajny może zebrać 4 biliony funtów i nadal pozostawi miliarderów bogatszych o 2690 miliardów funtów niż przed marcem 2020 roku.

Powiedzieli, że rządy na całym świecie „znacząco łagodzą podatki dla osób fizycznych i dużych firm, podważając walkę z Covid-19, ubóstwem i nierównością”.

Max Lawson, szef globalnej polityki nierówności w Oxfam International, powiedział: „Covid-19 zamienia przepaść między bogatymi i biednymi w przepaść nie do pokonania.

„Oburzający poziom bogactwa zdobyty podczas pandemii przez garstkę bogatych osób powinien natychmiast zostać opodatkowany w 99 procentach – wystarczającym, aby w pełni zaszczepić każdą osobę na ziemi i pomóc milionom pracowników, którzy stracili pracę z powodu Covid-19.

„Tylko dzięki tego rodzaju radykalnej i postępowej polityce będziemy w stanie walczyć z nierównością i wykorzenić ubóstwo”.

READ  Wojna na Ukrainie: dyrektor WFP Cindy McCain mówi, że umowa zbożowa z Rosją jest potrzebna, aby wyżywić świat