Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości o katastrofie lotniczej w Chinach: komentator rządowy mówi, że nie znaleziono żadnych ocalałych z floty Boeingów 737

Służby ratownicze rozpoczynają misję ratunkową po katastrofie samolotu pasażerskiego w południowych Chinach

Chiński nadawca państwowy poinformował, że w poniedziałek na miejscu katastrofy Boeinga 737 nie znaleziono żadnych osób, które przeżyły.

China Eastern uziemił całą swoją flotę Boeingów 737-800 po tym, jak spadł samolot pasażerski przewożący 132 osoby, ponieważ urzędnicy byli podobno zaniepokojeni śmiercią wszystkich na pokładzie.

We wtorek rano, około 18 godzin po katastrofie, CCTV poinformowało, że „na miejscu znaleziono wrak samolotu, ale jak dotąd nie znaleziono nikogo z pasażerów samolotu, z którymi utracono kontakt”.

Wypadek – najgorsza katastrofa lotnicza w Chinach od prawie dekady – spowodował katastrofę samolotu w górzystym regionie południowych Chin. Dym unosi się ze wzgórz w pobliżu miasta Wuzhou w hrabstwie Teng w prowincji Guangxi po tym, jak Boeing 737 zanurzył się na 30 000 stóp w ciągu dwóch minut.

Prezydent Xi Jinping zarządził natychmiastowe dochodzenie w sprawie wypadku, a urzędnicy twierdzą, że wicepremier kraju nadzoruje akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

1647928631

Na miejsce katastrofy wysłano dodatkowe ekipy ratunkowe

Dodatkowe zespoły ratowników i ekspertów medycznych przybyły we wtorek na miejsce katastrofy w regionie Guangxi, poinformował CGTN.

Setki wolontariuszy z sąsiedniego Yunnanu i Guangdong są również w drodze, aby dołączyć do akcji ratunkowej.

Jako pierwsza na miejsce dotarła ekipa ratowników z Wuzhou, która w poniedziałek ugasiła pożar spowodowany katastrofą samolotu.

O 14:38 czasu lokalnego w poniedziałek Boeing 737 China Eastern Airlines przewożący 132 osoby rozbił się na górzystym terenie w pobliżu wioski Mulang w mieście Wuzhou w południowych Chinach.

Nie znaleziono jeszcze ocalałych przez prawie 24 godziny od wypadku.

Poszukiwania czarnej skrzynki samolotu wciąż trwają.

Maroucheh Muzaffar22 mar 2022 05:57

1647927570

Akcja ratunkowa i poszukiwawcza kontynuowana we wtorek na miejscu katastrofy

Jak podał państwowy nadawca CCTV, do tej pory nie znaleziono żadnych ocalałych, aw poniedziałek samolot linii China Eastern Airlines ze 132 osobami na pokładzie rozbił się w górzystym terenie w pobliżu miasta Wuzhou w regionie Guangxi. Uważa się, że wszyscy na pokładzie byli Chińczykami.

Ekipy ratunkowe nadal przeszukują zbocza góry, mając nadzieję na znalezienie czarnej skrzynki i innych części samolotu, które pomogą ekspertom ustalić dokładną przyczynę katastrofy.

W poniedziałek, po katastrofie, wrak samolotu został znaleziony porozrzucany po całym dobytku pasażerów przykrywającym ziemię.

Media państwowe podały, że na miejscu znaleziono spalone resztki dowodów osobistych i portfeli.

Samolot MU5735 był w drodze z Kunming, stolicy południowo-zachodniej prowincji Yunnan, do miasta portowego Guangzhou, kiedy nagle wylądował.

Maroucheh Muzaffar22 marca 2022 05:39

1647925652

Kobieta straciła sześciu krewnych i przyjaciół w katastrofie lotniczej w Chinach

Kobieta, która powiedziała, że ​​sześciu jej krewnych i przyjaciół było na pokładzie rozbitego samolotu China Eastern Airlines, zapaliła 100 świec w ich pamięci.

Kobieta, zidentyfikowana przez nazwisko Chen, planuje wziąć udział w ceremonii pogrzebowej w Guangzhou w prowincji Guangdong za sześciu członków rodziny i przyjaciół, którzy zginęli w poniedziałkowej katastrofie lotniczej. Czasy globalne wspomniany.

Prezydent Chin Xi Jinping powiedział, że był „zszokowany, gdy dowiedział się” o tragicznym incydencie.

We wtorek państwowy nadawca i telewizja poinformowały, że na miejscu katastrofy w pobliżu miasta Wuzhou w regionie Guangxi nie znaleziono osób, które przeżyły.

Maroucheh Muzaffar22 mar 2022 05:07

1647923423

Boeing China twierdzi, że eksperci są gotowi pomóc w zbadaniu katastrofy

Boeing China będzie „współpracować” z China Eastern Airlines i zapewniać wsparcie, poinformowała firma we wtorek, dzień po katastrofie.

China Eastern Boeing 737-800 przewoził 132 pasażerów, kiedy rozbił się na wzgórzach w pobliżu Wuzhou w prowincji Guangxi.

Maroucheh Muzaffar22 marca 2022 04:30

1647922938

Eksperci mówią o „poważnej awarii technicznej”, w której samolot stracił moc silnika

Chociaż czarna skrzynka China Eastern 737 nie została jeszcze odzyskana, chiński ekspert lotniczy powiedział, że samolot mógł stracić moc silnika, a pilot stracił kontrolę nad samolotem.

Gazeta zacytowała Wang Yanana, redaktora naczelnego pekińskiego Aerospace Knowledge . Czasy globalne „Może to być bardzo poważna awaria techniczna, w której samolot nieuchronnie wejdzie w lądowanie z dużą prędkością” – powiedziała.

Wyjaśnił jednak, że konkretną przyczynę można ustalić dopiero po odzyskaniu i przeanalizowaniu czarnej skrzynki.

Chińskie radio państwowe poinformowało, że we wtorek na miejscu katastrofy nie znaleziono żadnych osób, które przeżyły.

Maroucheh Muzaffar22 marca 2022 04:22

1647920104

Wicepremier Chińskiej Rady Państwa ds. Nadzoru Operacji Ratowniczych

Chiński wicepremier Liu He i radny stanu Wang Yong otrzymali zadanie nadzorowania operacji ratunkowych po katastrofie samolotu China Eastern Airlines 737, który, jak się przypuszcza, zginął wszystkie 132 osoby na pokładzie.

W poniedziałek chiński premier Xi Jinping powiedział, że był „zszokowany, gdy dowiedział się” o tragicznym incydencie.

Dane z lotu wykazały, że samolot zniknął z radaru dwie minuty po tym, jak nagle spadł z wysokości około 8669 metrów.

We wtorek państwowy nadawca i telewizja poinformowały, że na miejscu katastrofy w pobliżu miasta Wuzhou w regionie Guangxi nie znaleziono osób, które przeżyły.

Xinhua Stwierdzono, że na pokładzie nie było pasażerów z zagranicy.

Maroucheh Muzaffar22 marca 2022 03:35

1647918941

Chińskie radio państwowe mówi, że nikt nie przeżył katastrofy lotniczej

CCTV Dziś stwierdził, że nawet „na miejscu znaleziono wrak samolotu, ale do tej pory nie znaleziono nikogo z osób na pokładzie, z którymi utracono kontakt”.

Samolot przewożący 132 pasażerów rozbił się w poniedziałek w górzystym regionie Chin – określanym jako najgorsza katastrofa lotnicza od dekady.

Boeing 737-800 rozbił się w pobliżu miasta Wuzhou w regionie Guangxi podczas lotu z Kunming w południowo-zachodniej prowincji Yunnan do Guangzhou wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Xinhua Agencja informacyjna poinformowała, że ​​wypadek spowodował głęboki krater u podnóża góry.

Maroucheh Muzaffar22 marca 2022 03:15

1647907762

Dziękuje za przeczytanie!

To tyle na dzisiejszy reportaż.

Wróć jutro po więcej ciągłych aktualizacji.

Ella Glover22 marca 2022 00:09

1647904471

Personel techniczny Boeinga do pomocy w dochodzeniu

Dyrektor generalny Boeinga ogłosił, że Boeing zapewni pełne wsparcie swoich ekspertów technicznych w badaniu wypadku.

Dyrektor generalny Boeinga, Dave Calhoun, powiedział w poniedziałek pracownikom, że jest ograniczony w tym, co Boeing może powiedzieć o dochodzeniu prowadzonym przez China Civil Aviation Administration, ale zaoferował pełne wsparcie firmy. Reuters wspomniany.

„Zaufaj, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych klientów i badać incydenty w tym trudnym czasie, kierując się naszym zaangażowaniem w bezpieczeństwo, przejrzystość i uczciwość na każdym kroku” – powiedział Calhoun.

Ella Glover21 marca 2022 23:14

1647901222

Krewni pasażerów czekających na lotnisku na swoich bliskich

Niektórzy krewni 132 pasażerów na pokładzie Boeinga 737 zostali sfotografowani, czekając na swoich bliskich na międzynarodowym lotnisku Guangzhou Baiyun.

Niektórzy siedzą w specjalnie otoczonym obszarze.

(AFP)

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ella Glover21 marca 2022 22:20