Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

Najnowsze wiadomości i aktualizacje na żywo

Zagraniczna pomoc wojskowa była tak ważna w obronie Ukrainy przed Rosją, że jedna ukraińska firma pochwala nowe produkty: pluszowe kopie broni, które łamią grzbiety rosyjskich żołnierzy.

Kopytsia, sklep internetowy założony w 1998 roku w obwodzie Czernihowa na Ukrainie, uruchomił kolekcję, którą nazywa „patriotycznymi miękkimi lalkami”, na cześć oporu tego kraju przeciwko Rosji i otrzymanej pomocy.

Wśród prezentowanych gier znajdują się przytulne wersje Bayraktarów TB3, tureckich dronów, które odegrały kluczową rolę w obronie Ukrainy, oraz Javelins, broń przeciwpancerna, której Ukraina używa do eliminowania rosyjskich czołgów na polu bitwy.

Na wystawie znajduje się również 20-calowa pomniejszona wersja samolotu transportowego Mriya, który był najcięższym samolotem, jaki kiedykolwiek zbudowano, dopóki nie został zniszczony podczas bitwy o lotnisko Antonov pod Kijowem na początku rosyjskiej inwazji w lutym.

Maria Kubitsia, która wraz z ojcem Anatolijem prowadzi rodzinną firmę, powiedziała, że ​​celem było „zachowanie patriotycznych nastrojów naszego narodu i wsparcie sił zbrojnych Ukrainy”.

Pani Kubitsia, która przebywała na Ukrainie przez całą wojnę, powiedziała, że ​​rodzina uruchomiła podnoszącą morale linię produkcyjną w pierwszych dwóch tygodniach wojny, ale ciężkie walki na północy Ukrainy, w tym w regionie Czernihowa, uniemożliwiły dostawy do stolica i inne duże miasta.

Ceny wahają się od 8 do 12 USD za grę. Pani Kopytsia powiedziała, że ​​sprzedaż zabawek zostanie przeznaczona na opłacenie pracowników.

W niedzielę zdjęcie rozpowszechnione przez ukraińską dziennikarkę Olgę Tokaryuk pokazuje zabawki pani Kubicy na sprzedaż w sklepie na zachodniej Ukrainie, a pani Kubitsya mówi, że zainteresowanie nimi wzrosło – pomimo pewnej krytyki w Internecie, że ryzykują one militaryzację ukraińskich dzieci.

Pani Kubitsia powiedziała, że ​​jest wdzięczna za pomoc Zachodu dla Ukrainy.

„Jeśli z ich pomocą możemy ochronić nasz kraj, a ja mogę żyć na niepodległej Ukrainie, to popieram to wszystko” – powiedziała.

READ  Zużycie zmywacza do paznokci Popyt rynkowy, możliwości zatrudnienia, nowe innowacje, globalna prognoza do 2028 r.