Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości firmy Covid: Obawy przed indyjskimi wariantami powodują wzrost presji na Borisa Johnsona w celu wyjaśnienia odroczenia „czerwonej listy”

Boris Johnson ostrzega, że ​​indyjska alternatywa może opóźnić 21 czerwca fazę planu wyjścia z blokady

Boris Johnson jest pod rosnącą presją, aby powiedzieć, czy jego planowana podróż służbowa do Indii wpłynęła na opóźnienie jego rządu we wdrożeniu najbardziej rygorystycznych kontroli granicznych z Indiami, ponieważ minister spraw wewnętrznych Partii Pracy oskarżył premiera o „poważne pytania” na temat propozycji. „Nie stawiał na pierwszym miejscu bezpieczeństwa Brytyjczyków.

Komentarze Nicka Thomasa Symondsa na temat Niezależny Nastąpiło to w czasie, gdy minister zdrowia Edward Argar powiedział, że nie ma „twardej i szybkiej odpowiedzi” na temat liczby tysięcy, które przybyły z Indii w ciągu czterech dni między ogłoszeniem przez Matta Hancocka „Czerwonej listy” a jej wprowadzeniem w życie może być skażone przez zmienną, która teraz zagraża planowi wyjścia rządu z zamknięcia.

Na spotkaniu na Downing Street w piątek premier powiedział, że alternatywa stwarza „ryzyko zakłóceń i opóźnień”, zagrażając planom jego rządu, by zakończyć blokadę 21 czerwca – ale ogłosił, że krok 3 jego mapy drogowej pozostanie na swoim miejscu. W poniedziałek w Anglii, gdzie bary i restauracje będą mogły obsługiwać klientów w domu i rodzinach.

I w Minuty Chwilę po odprawie opublikowanej w piątek naukowcy z rządowej grupy doradczej Sage ostrzegli przed „realistyczną możliwością”, że indyjska alternatywa może być nawet o 50 procent bardziej transmitowalna – w takim przypadku zasugerowali, że poniedziałkowe złagodzenie może „skutkować” dużym powrót w szpitalach (podobny lub większy niż poprzednie szczyty). ”

Brytyjskie Stowarzyszenie Lekarzy ostrzegło w sobotę, że rząd musi być przygotowany na „zaciągnięcie hamulców”, aby je zamknąć, co w razie potrzeby ułatwiłoby opracowanie mapy drogowej, jednocześnie wzywając Syndykat Lekarzy do „zachowania największej ostrożności”.

Czytaj więcej:

1621095121

Sam Hancock15 maja 2021 17:12

1621094400

Yvette Cooper, przewodnicząca rządowej Komisji Spraw Wewnętrznych, jest jedną z najważniejszych krytyków opóźnienia rządu we wpisaniu Indii na „czerwoną listę” podróży w kwietniu.

Cytując jeszcze trzy punkty w kryzysie zdrowotnym, kiedy twierdził, że rząd „popełnił poważne błędy w środkach granicznych Covid, które zostały zaostrzone przez [the] Pandemia ”, poseł Partii Pracy ostrzegł ministrów, że„ nie nauczyli się jeszcze podstawowych lekcji na granicy ”, powołując się na ponad 1300 różnych przypadków indyjskich, które zostały zidentyfikowane i wznowiono rozmowy o lokalnych zamknięciach.

W tym miejscu podsumowuje istotę krytyki kierowanej pod adresem rządu – poza pytaniami o planowaną wizytę biznesową premiera:

Andy Gregory15 maja 2021 r., Godz. 17:00

1621093144

W Wielkiej Brytanii z powodu Covid zmarło jeszcze siedem osób

Dane rządowe pokazują, że od soboty w Wielkiej Brytanii w ciągu 28 dni od wykonania testu na Covid-19 zmarło jeszcze siedem osób. Daje to całkowitą liczbę stanu do 127 675.

Oddzielne dane opublikowane przez agencje statystyczne pokazują, że odnotowano 152 000 zgonów, a Covid jest wymieniony w akcie zgonu.

W Wielkiej Brytanii odnotowano również 2027 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków wirusa, co daje łącznie 4448851.

Sam Hancock15 maja 2021 16:39

1621092300

Nasz zastępca redaktora politycznego Andrew Woodcock Więcej szczegółów na temat wezwań Partii Pracy do sekretarza gabinetu w celu zbadania zarzutów przeciwko Priti Patil w związku z tym, co opozycja określiła jako „rażące i rażące naruszenie” prawa ministerialnego.

Uzyskane dokumenty codzienna poczta Okazało się, że minister spraw wewnętrznych napisał do swojego kolegi z gabinetu Michaela Gove’a po tym, jak skontaktował się z nim agent byłego kandydata Partii Konserwatywnej, Samira Gessela, o transakcji za 20 milionów funtów na dostarczenie mu sprzętu ochrony osobistej na początku pandemii koronawirusa w kwietniu 2020 roku.

READ  Powiązanie bazy wywiadowczej RAF z amerykańskim atakiem dronów wymierzonym w irański generał Qassem Soleimani | Bezpieczeństwo i zwalczanie terroryzmu w Wielkiej Brytanii

Andy Gregory15 maja 2021 16:25

1621091160

Decyzja Indii z „czerwonej listy” wynika z chęci nie „zaciemniania” wizyty biznesowej premiera, twierdzi ekspert

Ekspert ds. Handlu światowego i komentator Brexitu, David Hennig, jest wyraźnie jednym z tych, którzy uważają, że wizyta biznesowa Borisa Johnsona w Indiach w kwietniu mogła wpłynąć na decyzję rządu o tym, kiedy umieścić kraj na „czerwonej liście” podróży.

W odpowiedzi na sugestie Bena Kentisha z LBC, że są teraz „ogromne pytania” dotyczące terminu podjęcia tej decyzji, dyrektor Europejskiego Centrum Międzynarodowej Ekonomii Politycznej w Wielkiej Brytanii napisał na Twitterze:

Oto podsumowanie wczorajszej odpowiedzi premiera na te pytania:

Andy Gregory15 maja 2021 16:06

1621090080

Badanie wykazało, że szczepionka przeciwko koronawirusowi jest wczesna obiecująca u małp i myszy

Naukowcy twierdzą, że uniwersalna szczepionka, która może zapewnić ochronę przed wariantami Covid, wraz z różnymi innymi infekcjami koronawirusa, w tym Sars i Mers, okazała się skuteczna u małp i myszy, naszego korespondenta naukowego. Samuel Lovett Raporty.

Na całym świecie trwają badania mające na celu opracowanie kompleksowej szczepionki przeciwko koronawirusowi, która zachowa swoją skuteczność w obliczu nowych i pojawiających się wariantów, a także zapewni pewien poziom odporności na odległych wirusowych kuzynów Sars-CoV-2 .

Naukowcy, w tym profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego Sarah Gilbert, od lat próbują zaprojektować uniwersalną szczepionkę przeciw grypie – ale teraz zwraca się uwagę na koronawirusy, które również są w stanie mutować i uciec od części odpowiedzi immunologicznej organizmu.

możesz Zapisz się Lub zasubskrybuj Niezależna składka Aby przeczytać cały artykuł:

Andy Gregory15 maja 2021 15:48

1621089120

Andy Gregory15 maja 2021 15:32

1621088160

Według danych NHS England, do piątku od 8 grudnia w Anglii podano łącznie 46992750 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi – wzrost o 531 484 w porównaniu z poprzednim dniem.

NHS England podała około 30,3 miliona pierwszych dawek, podczas gdy było 16,6 miliona drugich dawek.

Andy Gregory15 maja 2021 15:16

1621087288

Minister Kultury ostrzega przemysł dla nieletnich przed „okresem wzmożonej czujności” w związku z nową zmienną

Oliver Dowden ostrzegł branżę wydarzeń na żywo, że kraj wkracza w „okres wzmożonej czujności” z powodu indyjskiej odmiany koronawirusa.

Andy Gregory15 maja 2021 15:01

1621086332

Osoby na obszarach, na których wdrożono wariant indyjski, są zachęcane do dźgnięcia

Ci, którzy kwalifikują się do szczepienia na obszarach, gdzie indyjski wariant Covid-19 jest powszechny, są zachęcani do otrzymania szczepionki, Eleanor Sly Raporty.

Minister zdrowia Edward Argar powiedział, że nastąpił „niewielki wzrost” oferty szpitalnej w Bolton. Było to szczególnie widoczne wśród osób w wieku od 35 do 65 lat, które nie otrzymały szczepionki.

Przypadki gatunków indyjskich prawie się potroiły w ciągu ostatniego tygodnia, a test wyrzutu został opublikowany w niektórych częściach Londynu, Sifton, Worcestershire i Nottingham w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Andy Gregory15 maja 2021 14:45