Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa: członek JCVI twierdzi, że dostarczenie drugiej dawki AstraZeneca do przodu o cztery tygodnie „ma sens”

Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa: członek JCVI twierdzi, że dostarczenie drugiej dawki AstraZeneca do przodu o cztery tygodnie „ma sens”

hTo najnowsze wiadomości od naszego korespondenta w Rzymie Nick Giermkowie.

Premier Włoch powiedział, że brytyjscy turyści przyjeżdżający do Włoch mogą zostać poddani kwarantannie w związku z rosnącą liczbą przypadków różnicowych delta w Wielkiej Brytanii.

Odwiedzający Brytyjczycy i inni Europejczycy są obecnie zobowiązani jedynie do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 lub udowodnienia, że ​​zostali zaszczepieni, gdy dotrą do granic kraju.

Mario Draghi powiedział, że może się to zmienić, jeśli liczba infekcji typu Delta w Wielkiej Brytanii będzie nadal rosła.

Jeśli liczba przypadków wzrośnie, będziemy musieli ponownie poddać kwarantannie osoby pochodzące z Wielkiej Brytanii. „Ale jeszcze nas tam nie dotarliśmy” – powiedział pod koniec szczytu G7 w Kornwalii.

Tymczasem 40 milionów Włochów – około dwóch trzecich populacji – na dzień dzisiejszy żyje na „białych” obszarach niskiego ryzyka, co oznacza, że ​​zniesiono nocne godziny policyjne i inne rygorystyczne środki zwalczania koronawirusa.

Reszta kraju jest sklasyfikowana jako żółta strefa średniego ryzyka.

Podczas pandemii 20 regionów Włoch sklasyfikowano jako czerwone, pomarańczowe, żółte lub białe w zależności od wskaźnika infekcji.

Po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy nie było żadnych zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin w Veneto, północnym regionie obejmującym Wenecję lub Lacjum, centralny region wokół Rzymu.

Maski i dystans społeczny w miejscach publicznych pozostają obowiązkowe.

Włoski program szczepień został zamieszany po tym, jak rząd orzekł w piątek, że szczepionki AstraZeneca nie powinny być podawane osobom poniżej 60 roku życia.

Miliony osób w wieku poniżej 60 lat otrzymały już pierwsze trafienie od AstraZeneca, ale teraz dowiaduje się, że drugą szczepionką będzie Pfizer lub Moderna.

READ  Minister Madagaskaru pływa przez 12 godzin po katastrofie helikoptera ratunkowego, co najmniej 64 zginęło w zatonięciu statku towarowego | wiadomości ze świata