Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa: członek JCVI twierdzi, że dostarczenie drugiej dawki AstraZeneca do przodu o cztery tygodnie „ma sens”

hTo najnowsze wiadomości od naszego korespondenta w Rzymie Nick Giermkowie.

Premier Włoch powiedział, że brytyjscy turyści przyjeżdżający do Włoch mogą zostać poddani kwarantannie w związku z rosnącą liczbą przypadków różnicowych delta w Wielkiej Brytanii.

Odwiedzający Brytyjczycy i inni Europejczycy są obecnie zobowiązani jedynie do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 lub udowodnienia, że ​​zostali zaszczepieni, gdy dotrą do granic kraju.

Mario Draghi powiedział, że może się to zmienić, jeśli liczba infekcji typu Delta w Wielkiej Brytanii będzie nadal rosła.

Jeśli liczba przypadków wzrośnie, będziemy musieli ponownie poddać kwarantannie osoby pochodzące z Wielkiej Brytanii. „Ale jeszcze nas tam nie dotarliśmy” – powiedział pod koniec szczytu G7 w Kornwalii.

Tymczasem 40 milionów Włochów – około dwóch trzecich populacji – na dzień dzisiejszy żyje na „białych” obszarach niskiego ryzyka, co oznacza, że ​​zniesiono nocne godziny policyjne i inne rygorystyczne środki zwalczania koronawirusa.

Reszta kraju jest sklasyfikowana jako żółta strefa średniego ryzyka.

Podczas pandemii 20 regionów Włoch sklasyfikowano jako czerwone, pomarańczowe, żółte lub białe w zależności od wskaźnika infekcji.

Po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy nie było żadnych zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin w Veneto, północnym regionie obejmującym Wenecję lub Lacjum, centralny region wokół Rzymu.

Maski i dystans społeczny w miejscach publicznych pozostają obowiązkowe.

Włoski program szczepień został zamieszany po tym, jak rząd orzekł w piątek, że szczepionki AstraZeneca nie powinny być podawane osobom poniżej 60 roku życia.

Miliony osób w wieku poniżej 60 lat otrzymały już pierwsze trafienie od AstraZeneca, ale teraz dowiaduje się, że drugą szczepionką będzie Pfizer lub Moderna.

READ  Brytyjski turysta zwolniony wśród 70 zakładników Amazon