Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze porady dla zagranicznych biur podróży dla Polski, Bułgarii, Słowacji i Słowenii, w tym Turniej UEFA

Ponieważ wiele krajów na rządowej liście podróży przechodzi z czerwonego na bursztynowy, świat wydaje się ponownie otwierać, a ludzie mogą przełożyć swoje wakacje za granicę.

Gdy program szczepień w Wielkiej Brytanii przechodzi na wyższy poziom, rządowy system sygnalizacji świetlnej został w ostatnich dniach kilkakrotnie zaktualizowany.

Jednak w rządzie pojawiło się pewne zamieszanie w związku z „mieszanymi wiadomościami” z krajami z Amber List, którzy teraz radzą ludziom, aby nie jeździli do tych miejsc w czasie wakacji.

Obecnie mogą obowiązywać ograniczenia wjazdu do tych krajów i muszą być odizolowane przez 10 dni, kiedy ludzie wracają.

Oto najnowsze porady dotyczące podróżowania do Polski, Bułgarii, Słowacji i Słowenii przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – wszystkie z bursztynowej listy.

Polska

Stolica Polski Warszawa

Kibice z ulgą usłyszą, że polski rząd wykluczył potrzebę segregacji dla osób podróżujących do Cotons na finał Ligi Europejskiej UEFA między Manchesterem United a Villarreal 26 maja.

Jednak nadal istnieją ograniczenia, a rząd powiedział, że będzie zwolniony z izolacji:

Przyjedź do Polski 26 maja, aby zapewnić prawidłowy bilet na finał Ligi Europejskiej UEFA i przedstawić wynik negatywnego testu PCR lub testu antygenu przepływu bocznego wykonanego w Wielkiej Brytanii 48 godzin przed przyjazdem.

Zasady te dotyczą wszystkich portów lotniczych w Polsce. Istnieje obowiązkowy 10-dniowy okres samoizolacji dla wszystkich osób przyjeżdżających do Polski w celu wyjazdu gdzie indziej.

Bułgaria

Bajkowe miasto Veliko Tornovo w Bułgarii

Bezpośrednie loty handlowe między Wielką Brytanią a Bułgarią nadal działają, ale na niższym poziomie. Istnieje niewielka liczba lotów pośrednich z połączeniami między portami lotniczymi w Sofii i Wielkiej Brytanii.

Jednak różne działania i ograniczenia związane z wirusem koronowym obowiązują do 31 maja, a policja ściśle egzekwuje środki, w tym grzywny. Jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, powinieneś izolować się przez 14 dni.

READ  W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona Polsce i światu tureckiemu [PHOTOS]

Każdy, kto miał bliski kontakt z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, potrzebuje obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji. Noszenie maski jest obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Słowacja

FCO Travel
Stolicą jest Bratysława

Rząd słowacki zaczął zmniejszać niektóre ograniczenia życia publicznego nałożone w celu zwalczania rozprzestrzeniania się COVID-19.

Hotele mogą pomieścić maksymalnie dwie osoby dorosłe na pokój lub pokój, ale nie więcej niż 72 godziny negatywnych testów PCR lub antygenów dla gości.

Hotelowe restauracje wewnątrz hotelu są objęte gwarancją. Otwarte są ponownie jadalnie na świeżym powietrzu, odległość od społeczności i zajęcia zdrowotne.

Słowenia

FCO Travel
Lake Blood, najpiękniejsze miejsce w Słowenii.

Władze Słowenii wprowadziły czerwoną listę w celu określenia potrzeb osób przybywających do Słowenii.

Po usunięciu z brytyjskiej czerwonej listy 16 kwietnia nie ma potrzeby izolowania podróżnych z Wielkiej Brytanii do tego kraju.

Jednak podróż do tego kraju podlega ograniczeniom wjazdu – Słowenia zezwala podróżnym na wjazd tylko w ważnych celach. Jeśli Twoja podróż zostanie uznana przez słoweńskie władze za niepotrzebną, możesz odmówić wjazdu.

Zobacz, aby uzyskać więcej informacji gov.uk Stronie internetowej

Czy liczysz inny Londyn, który można porównać do naszej oszałamiającej stolicy?

Tutaj, w Myland, dokładamy wszelkich starań, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, recenzje i funkcje z Twojej okolicy.

Dzięki naszym bezpłatnym biuletynom e-mailowym możesz być na bieżąco z obszarami, które są dla Ciebie ważne.

Mamy siedem biuletynów, które możesz obecnie subskrybować – w tym te, które są różne dla każdej części Londynu i są w całości poświęcone EastEnders.

Biuletyny lokalne są wysyłane dwa razy dziennie i wysyłają najnowsze artykuły prosto do skrzynki odbiorczej.

Od historii społecznościowych i wiadomości z każdego obszaru metropolitalnego Londynu po historie celebrytów i stylu życia – zapewniamy, że każdy dzień jest dla Ciebie jak najlepszy.

READ  UE zatwierdziła pierwsze 5 miliardów euro z funduszu ratunkowego dla Polski

Aby zapisać się do któregokolwiek z naszych biuletynów, kliknij ten link i wybierz biuletyn, który Ci odpowiada.

Aby spersonalizować swoje wiadomości w podróży, możesz pobrać nasze najwyżej oceniane bezpłatne aplikacje na iPhone’a i Androida. Dowiedz się więcej tutaj.