Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze: Ontario otrzymuje pomoc wojskową na eskalację epidemii | wiadomości krajowe

Rzecznik armii generał dywizji Babar Iftikhar powiedział na konferencji prasowej, że Pakistan cierpi z powodu trzeciej fali infekcji koronawirusem.

Komentarze Iftikhara pojawiły się kilka godzin po tym, jak Pakistan ogłosił 70 zgonów z powodu wirusa Covid-19 i 4825 przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od zeszłego roku Pakistan zgłosił ponad 17 000 zgonów z powodu COVID-19 i ponad 800 000 przypadków.

Kolombo, Sri Lanka – policja Sri Lanki aresztuje osoby, które nie noszą masek i zachowują dystans społeczny w miejscach publicznych, ponieważ liczba pacjentów z COVID-19 szybko rośnie.

Rzecznik policji Ajith Rouhana powiedział w poniedziałek, że policja aresztowała 177 osób w ciągu ostatnich 24 godzin za naruszenie przepisów.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi kwarantanny, osobom naruszającym prawo grozi grzywna w wysokości 10 000 rupii lankijskich (54 USD), sześć miesięcy więzienia lub jedno i drugie.

Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają, że na Sri Lance odkryto bardziej zaraźliwy gatunek. Od kilku tygodni liczba nowych potwierdzonych przypadków jest mniejsza niż 300 dziennie. W poniedziałek liczba ta wzrosła do 793.

Sri Lanka odnotowała łącznie ponad 100 000 przypadków, w tym 642 zgony.

TOKIO – Japonia zintensyfikuje kontrole graniczne na lotniskach po odkryciu przez służby zdrowia 21 przypadków koronawirusa, który zdaniem ekspertów może być bardziej zaraźliwy.

READ  Wojna na Ukrainie wstrząsa branżą części samochodowych: raport AFP - Gospodarka - Wojna na Ukrainie