Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze: Ontario otrzymuje pomoc wojskową na eskalację epidemii | wiadomości krajowe

Rzecznik armii generał dywizji Babar Iftikhar powiedział na konferencji prasowej, że Pakistan cierpi z powodu trzeciej fali infekcji koronawirusem.

Komentarze Iftikhara pojawiły się kilka godzin po tym, jak Pakistan ogłosił 70 zgonów z powodu wirusa Covid-19 i 4825 przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od zeszłego roku Pakistan zgłosił ponad 17 000 zgonów z powodu COVID-19 i ponad 800 000 przypadków.

Kolombo, Sri Lanka – policja Sri Lanki aresztuje osoby, które nie noszą masek i zachowują dystans społeczny w miejscach publicznych, ponieważ liczba pacjentów z COVID-19 szybko rośnie.

Rzecznik policji Ajith Rouhana powiedział w poniedziałek, że policja aresztowała 177 osób w ciągu ostatnich 24 godzin za naruszenie przepisów.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi kwarantanny, osobom naruszającym prawo grozi grzywna w wysokości 10 000 rupii lankijskich (54 USD), sześć miesięcy więzienia lub jedno i drugie.

Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegają, że na Sri Lance odkryto bardziej zaraźliwy gatunek. Od kilku tygodni liczba nowych potwierdzonych przypadków jest mniejsza niż 300 dziennie. W poniedziałek liczba ta wzrosła do 793.

Sri Lanka odnotowała łącznie ponad 100 000 przypadków, w tym 642 zgony.

TOKIO – Japonia zintensyfikuje kontrole graniczne na lotniskach po odkryciu przez służby zdrowia 21 przypadków koronawirusa, który zdaniem ekspertów może być bardziej zaraźliwy.

READ  Wicekanclerz Niemiec mówi, że Polska może wysłać czołgi Leopard na Ukrainę - POLITICO