Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze ataki powietrzne w Jemenie: Starmer popiera działania w Jemenie, ponieważ on i Cameron twierdzą, że „nicnierobienie” nie wchodzi w grę

Najnowsze ataki powietrzne w Jemenie: Starmer popiera działania w Jemenie, ponieważ on i Cameron twierdzą, że „nicnierobienie” nie wchodzi w grę

Materiał lotniczy pokazuje moment, w którym Typhoon RAF zbombardował cel wojskowy w Jemenie

Sir Keir Starmer poparł twierdzenie lorda Camerona, że ​​„nierobienie niczego” w odpowiedzi na ataki Houthi na statki towarowe na Morzu Czerwonym nie wchodzi w grę.

„Nasilają się i eskalują… Siedzenie i nic nie robienie w tej sytuacji nie jest odpowiednią reakcją” – powiedział przywódca Partii Pracy.

Następnie powiedział, że nie chce „intensyfikować retoryki”, ale ma „poważne obawy” co do Iranu, który wspiera rebeliantów Houthi.

Wielokrotnie wzywał Rishiego Sunaka do złożenia w parlamencie oświadczenia wyjaśniającego poniedziałkowe strajki Wielkiej Brytanii i USA.

Nastąpiło to po tym, jak Minister Spraw Zagranicznych ostrzegł Wielką Brytanię, że może ponownie uderzyć w cele Houthi, jeśli grupa rebeliantów będzie nadal atakować statki na Morzu Czerwonym.

Dając znak, że bojownicy powiązani z Iranem mogą podnieść ceny w Wielkiej Brytanii, stwierdził, że bierność oznacza zaakceptowanie faktu, że ataki Houthi mogą „skutecznie zamknąć ważny szlak morski przy względnej bezkarności”.

Piszę do niedzielny telegraf, Odrzucił twierdzenie Huti, jakoby ich ataki były powiązane z izraelską wojną w Gazie, określając je jako „nonsens”.

1705234053

Mapa: Jak doszło do amerykańskich i brytyjskich ataków na rebeliantów Houthi i jakiej broni użyto?

W piątek wczesnym rankiem w jemeńskich miastach, w tym w Sanie i Hodeidah, doszło do ogromnych eksplozji, a wojsko amerykańskie poinformowało, że przeprowadzono 60 ataków w 16 miejscach powiązanych z operacjami wojskowymi Houthi.

mniej, Niezależny Analizuje, jak doszło do ataków i jakiej broni użyto w atakach.

1705232329

Obejrzyj w całości: redaktor naczelny Jordi Gregg opowiada o Jemenie i zdrajcach politycznych

Redaktor naczelny „The Independent”, Geordie Greig, pojawił się w niedzielę rano (14 stycznia) z Laurą Kuenssberg, aby omówić powrót Davida Camerona do polityki, a także bieżącą sytuację w Jemenie. Greig określił obecnego ministra spraw zagranicznych jako „Rolls Royce’a” ze względu na jego „płynną” i „przekonującą” energię w rządzie, przyznał jednak, że będą „wyboje na drodze”. Jeśli chodzi o Keira Starmera, Gregg przedstawia swoją strategię „Blair-lite” dla Partii Pracy przed wyborami powszechnymi. „Nie musi robić zbyt wiele i nie musi nadmiernie inspirować” – powiedział o przywódcy Partii Pracy.

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 o 11:38

1705231040

Starmer osłabia obietnice dotyczące głosowania w sprawie działań wojskowych i sprzedaży broni przez Arabię ​​Saudyjską

Sir Keir Starmer złagodził swoje obietnice wprowadzenia ustawy dającej parlamentarzystom prawo do głosowania przed interwencją wojskową i zaprzestaniem sprzedaży broni do Arabii Saudyjskiej.

Lider Partii Pracy upierał się w niedzielę, że „nie ma konfliktu” między jego poprzednią obietnicą udzielenia Izbie Gmin głosu przed wydaniem zezwolenia na podjęcie działań a jego poparciem dla strajków przeciwko Houthi.

Jednak jego komentarze stanowią kolejną zmianę w jego poprzednich obietnicach, co wzbudzi więcej obaw na lewicy i narazi go na konserwatywne oskarżenia o „grzebanie”.

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 o 11:17

1705229220

Geordie Gregg omawia powrót Rolls Royce'a Davida Camerona do brytyjskiej polityki

Dziś rano (14 stycznia) redaktor naczelny „The Independent”, Geordie Greig, określił Davida Camerona jako „Rolls Royce’a” powracającego do polityki. „Jest gładki, przekonujący i potrafi działać” – zauważył Greig, dodając, że „na drodze były zdecydowanie wyboje” – nawiązuje to do odmowy Sekretarza Stanu ujawnienia kwoty, jaką otrzymał od Greensill Capital . „Co za pochlebstwo!”, odpowiedział Kuenssberg na to porównanie, ale pan Gregg upierał się, że „już to wszystko widzieliśmy”. W programie pojawił się także David Cameron i przywódca Partii Pracy Keir Starmer.

READ  Księżniczka Anna honoruje weteranów służby narodowej w War Memorial w Staffordshire

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 o 10:47

1705228236

Keir Starmer: Nic nierobienie w Jemenie nie było właściwą reakcją

Sir Keir Starmer poparł twierdzenie lorda Camerona, że ​​„nierobienie niczego” w odpowiedzi na ataki Houthi na statki towarowe na Morzu Czerwonym nie wchodzi w grę.

„Nasilają się i eskalują… Siedzenie i nic nie robienie w tej sytuacji nie jest odpowiednią reakcją” – powiedział przywódca Partii Pracy.

Następnie powiedział, że nie chce „intensyfikować retoryki”, ale ma „poważne obawy” co do Iranu, który wspiera rebeliantów Houthi.

Wielokrotnie wzywał Rishiego Sunaka do złożenia w parlamencie oświadczenia wyjaśniającego poniedziałkowe strajki Wielkiej Brytanii i USA.

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 o godzinie 10:30

1705226657

W konfrontacji z wcześniejszymi komentarzami na temat tego, jak Parlament powinien głosować przed jakąkolwiek akcją wojskową Wielkiej Brytanii, Starmer upierał się, że „nie ma tu żadnej sprzeczności”.

„Zawsze będą pilne sytuacje, w których nie będzie można wcześniej skonsultować się z Parlamentem” – stwierdził.

(Władze Palestyńskie)

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 o 10:04

1705225948

Starmer wyjaśnia, dlaczego popiera reakcję rządu na Houthi

Mówiąc o atakach Wielkiej Brytanii na Jemen, Sir Keir powiedział: „Ważne jest, aby przyjrzeć się temu, co Houthi robią na Morzu Czerwonym. Te ataki mają miejsce. Nasilają się i nasilają.

Dodał: „Siedzenie i nic nierobienie nie jest właściwym sposobem reakcji i dlatego popieram proces, o którym poinformował mnie rząd”.

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 09:52

1705225668

Starmer wzywa do „trwałego” zawieszenia broni w Gazie

Laura Kuenssberg rzuciła wyzwanie Keirowi Starmerowi, czy teraz nadszedł czas, aby lider Partii Pracy ogłosił zawieszenie broni.

Dodał, że potrzebujemy „rozejmu humanitarnego”, aby umożliwić napływ pomocy i uwolnienie wszystkich zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Jednak po ponownym naciśnięciu podkreślił, że nie wzywa do natychmiastowego zawieszenia broni.

(Władze Palestyńskie)

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 09:47

1705225079

Lord Cameron: Akcja wojskowa na Morzu Czerwonym jest „całkowicie oddzielona” od wojny między Izraelem a Hamasem

Minister spraw zagranicznych David Cameron twierdzi, że działania Wielkiej Brytanii przeciwko Houthi na Morzu Czerwonym są „całkowicie odrębne” od wojny między Izraelem a Hamasem. Lord Cameron pojawił się dziś rano (14 stycznia) w Sky News, gdzie odniósł się do twierdzeń, że utrudnianie ruchu Huti świadczy o braku współczucia dla Palestyny. Dodał: „To niedopuszczalne i musimy podjąć działania, a zbyt wielu sojuszników się na to zgadza”. Cameron twierdzi, że podjęcie działań wojskowych było „ostatecznością”, ale nie wykluczył dalszej interwencji.

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 09:37

1705224785

„Czy wplątaliśmy się w coś, z czego nie możemy się wydostać?”

Komentując wywiad z lordem Cameronem, redaktor naczelny „Independent” powiedział: „Martwimy się, czy nie wpakowaliśmy się w coś, z czego nie możemy się wydostać?

„To, co kłócą się Cameron i Starmer, jest prawdą, ale tak, migają bursztynowe i prawdopodobnie czerwone światła”.

(BBC)

Maryam Zakir Hussein14 stycznia 2024 09:33