Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsza transmisja na żywo z Ukrainy i Rosji: Obawy, że trzech byłych brytyjskich żołnierzy zginęło w rosyjskim ataku w pobliżu polskiej granicy

Najnowsza transmisja na żywo z Ukrainy i Rosji: Obawy, że trzech byłych brytyjskich żołnierzy zginęło w rosyjskim ataku w pobliżu polskiej granicy

1647291076

Roman Abramowicz zauważony na lotnisku w Tel Awiwie wśród sankcji

Dane pokazały, że usankcjonowany rosyjski oligarcha Roman Abramowicz był widziany na lotnisku Ben Gurion w Tel Awiwie w poniedziałek na krótko przed startem połączonego z nim samolotu, lecącego do Stambułu, gdzie widziano jego jacht.

Zdjęcie uzyskane przez Reutersa przedstawiało właściciela Chelsea siedzącego w poczekalni dla VIP-ów na lotnisku z maską na brodzie. Reuters nie był w stanie zweryfikować, czy był w samolocie.

Abramowicz, który posiada podwójne obywatelstwo izraelskie i portugalskie, był jednym z siedmiu rosyjskich miliarderów dodanych do listy sankcji Wielkiej Brytanii w czwartek w ramach starań o oskarżenie prezydenta Władimira Putina w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę.

Według danych portalu Marine Traffic jacht Abramowicza, nazwany My Solaris, zmierzał do Stambułu. Jego samolot wylądował wcześniej w Stambule.

Reuters
1647290172

Protestujący szturmuje rosyjskie wiadomości, aby wypowiedzieć wojnę

W mediach społecznościowych pojawił się materiał przedstawiający kobietę szturmującą oficjalny rosyjski kanał informacyjny w proteście przeciwko wojnie na Ukrainie. Klip udostępniony na Twitterze pokazuje kobietę, uważaną za pracownicę Channel One, trzymającą baner za czytnikiem wiadomości, zanim kamera szybko się wyłączy.

We wcześniej nagranym liście z wyzwaniem Marina Ovsyankova powiedziała, że ​​jej ojciec jest Ukraińcem i wstydzi się pracować w kremlowskiej propagandzie.

Raporty mówią, że została aresztowana.

1647288178

Wejście Ukrainy do Eurowizji pomimo wojny zostało zrealizowane w terminie

Simona Martorelli, producent wykonawczy Eurowizji, powiedziała, że ​​delegacja ukraińska potwierdziła i wysłała wszystkie wymagane materiały, nawet na czas.

„To imponujące, biorąc pod uwagę sytuację”, powiedział Martorelli.

W tym roku Ukraina wybrała Orkiestrę Kałusza, z kołysanką do rapu „Stefania”.

Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2016, piękność reprezentująca Ukrainę

/ Obrazy Getty

Piosenka śpiewana matce zawiera tradycyjną muzykę ukraińską i zawiera zdanie: „Zawsze znajdę drogę do domu, nawet jeśli wszystkie drogi zostaną zniszczone”.

Martorelli dodał, że artyści będą próbowali nagrać „zapasowe wideo” wymagane przez wszystkich zaproszonych do konkursu w przypadku, gdy nie będą mogli wziąć udziału bezpośrednio.

„Mam nadzieję, że im się to uda”, powiedział Martorelli.

25 lutego, dzień po inwazji Rosji na Ukrainę, zarząd Eurowizji podjął decyzję o wykluczeniu Rosji z tegorocznego konkursu.

1647286354

Dziennikarz Fox News w szpitalu po starciach w Kijowie

Według doniesień, korespondent Fox News, Benjamin Hall, został ranny w strzelaninie pod ukraińskim stolicą Kijowem.

Amerykański kanał podał, że w notatce dla personelu zawiera „niewiele szczegółów” na temat tego, jak został ranny lub jego stanu.

John Kirby z Departamentu Obrony USA pochwalił Halla, mówiąc, że „są dziennikarze z całego świata próbujący ujawnić prawdę” o rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

1647283668

Dwóch aresztowanych po próbie przebicia się przez kordon bezpieczeństwa w pałacu oligarchy

Policja poinformowała, że ​​dwie osoby zostały aresztowane po próbie przełamania kordonu przed pałacem należącym do rosyjskiego oligarchy, który jest obecnie zajmowany przez skłotersów.

Para została zatrzymana w pobliżu posiadłości, na Belgrave Square w zachodnim Londynie, około 18:30.

1647280352

Słowacja wydala pracowników ambasady rosyjskiej

Słowackie MSZ poinformowało w poniedziałek, że Słowacja podjęła decyzję o wydaleniu trzech pracowników rosyjskiej ambasady na podstawie informacji otrzymanych od służb wywiadowczych.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych… jednocześnie zdecydowanie apeluje do Ambasady Federacji Rosyjskiej o prowadzenie działań swoich przedstawicieli zgodnie z Konwencją Wiedeńską o Stosunkach Dyplomatycznych” – napisano w oświadczeniu.

Ministerstwo nie podało żadnych innych szczegółów.

1647277837

Wielka Brytania wspiera MTK „w pełnym zakresie” w śledztwie w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie

Dominic Raab powiedział, że Wielka Brytania popiera śledztwo Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie zarzutów rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie „w pełnym zakresie”.

„Ważne jest przekazanie odstraszającej wiadomości przywódcom na miejscu na Ukrainie iw Moskwie, że jeśli popełnią zbrodnie wojenne, mogą skończyć nie tylko w doku w sądzie w Hadze, ale w celi więziennej” – wicepremier powiedział dziennikarzom w Hadze po spotkaniu z Khanem.

Dodał, że aby było to wiarygodne przesłanie, Wielka Brytania i inne kraje muszą zapewnić „dodatkowe wsparcie” MTK w wypełnianiu mandatu na Ukrainie. Nie podał szczegółów.

1647276937

Trzech byłych brytyjskich żołnierzy zginęło w rosyjskim ataku w pobliżu polskiej granicy

Według brytyjskiego dziennika The Guardian, trzej byli żołnierze brytyjskich sił specjalnych zginęli w rosyjskim ataku na bazę w pobliżu polskiej granicy. codzienne lustro.

Mówiono, że zginęli po tym, jak siły Władimira Putina rozpoczęły serię eksplozji rakietowych w placówce w Jaworowie.

Źródła podały gazecie, że naloty mogły zabić ponad 100 osób.

Jeden z nich powiedział: „W miejscu było więcej martwych ludzi, niż mówiono, a ciała wciąż są znajdowane.

– Nie sądzę, żeby ci trzej byli brytyjscy wojskowi coś o niej wiedzieli, na szczęście.

READ  Wyniki wyborów w Pakistanie na żywo: Imran Khan ogłasza „zwycięstwo” w nagraniu Amnesty International po tym, jak Nawaz Sharif zwyciężył