Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepszy sposób na polerowanie pisania?  Przeczytaj to na głos.

Najlepszy sposób na polerowanie pisania? Przeczytaj to na głos.

W 2009 roku w Internecie pojawił się komentarz na temat planszy do gier wideo 4chan, który można opisać jedynie jako pomnik wagi czytania na głos: „Czy ktoś naprawdę był tak daleko, nawet jeśli zdecydował się go użyć, aby brzmiał bardziej jak? „ Użytkownicy dzielili się swoim zamieszaniem na różnych platformach i ostatecznie zrobili z tego mema.

Rada, którą należy przeczytać na głos, zanim podzieli się nią z publicznością, brzmi banalnie, ale pozostaje ważną częścią procesu pisania. Niektórzy wolą głos autora rozbrzmiewający w ich głowach, gdy po cichu i przyciszonymi głosami przeglądają swoją pracę, niż potencjalnie zawstydzające doświadczenie słuchania własnego głosu wypełniającego pokój i uważającego go za niepraktyczny i mniej pewny siebie. Chociaż możesz czuć się trochę głupio, bogactwo informacji zebranych podczas czytania na głos jest warte zawstydzenia.

Cichy czytelnik w twojej głowie jest często niewiarygodnym redaktorem. Jeśli jesteś podobny do mnie, wpisujesz słowa, które mówisz do siebie w czasie rzeczywistym. Niestety, wszystkie słowa w twojej głowie nie zawsze docierają do twoich palców i na stronę. Brakujący przedimek lub zapomniany przyimek może zmienić znaczenie każdego dobrze napisanego tekstu. Nauczyłem się, że uważne czytanie tego, co jest na stronie, jest najlepszym sposobem na nadrobienie brakujących słów.

Czytanie na głos może również dać wyobrażenie o tym, jak czytelnicy odczują ten fragment. Czy twój język jest przekręcony zbędnymi aliteracjami lub zbędnym kwiecistym językiem? Czy brakuje ci tchu na końcu długiego, niedokończonego zdania? Czy wielokrotnie natknąłeś się na te same kilka zdań, zanim udało Ci się rozszyfrować ich zamierzone znaczenie? Użyj tych fizycznych wskaźników jako przewodników edycji. Sprawdź, gdzie poczułeś, że twoje usta wykręcają się dla jasności. Stwórz wariację długości zdania, w której czujesz się zdenerwowany. Pamiętaj o swoich często cytowanych myślach i tekstach, a nie o bolesnym zamieszaniu i zawiłym czytaniu.

READ  W Bułgarii diaspora ukraińska mobilizuje się, by pomóc uchodźcom w ucieczce

Kadee Whaley jest asystentką ds. marketingu w Carnegie Center for Literacy and Learning oraz współzałożycielką i dyrektorką Read With Pride, organizacji non-profit zajmującej się książkami LGBTQ+. Centrum Carnegie, 251 W. 2nd St. to centrum edukacyjne non-profit, które oferuje między innymi sezonowe zajęcia z pisania, publikowania i języków. po więcej informacji odwiedź Carnegiecenterlex.org.