Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepszy aktor Henry Cavill

Najlepszy aktor Henry Cavill

Polecane role Oto spojrzenie na niektóre z najlepszych występów w filmie i telewizji dla aktorów i aktorek.

Dzięki silnemu połączeniu kostek i dobrych występów, Henry Cavill stał się jednym z najpopularniejszych aktorów w popkulturze ostatnich lat. 39-letni brytyjski aktor jest najbardziej znany z roli Supermana, ale na przestrzeni lat miał również wiele innych godnych uwagi postaci, w tym jego wysoko ceniony portret Geralta z Rivii w aktorskiej roli. Cavill powróci jako Sherlock Holmes w nadchodzącym Netflixie Enola Holmes 2który wejdzie do serwisu streamingowego w piątek, 4 listopada.

Oto lista najlepszych występów aktorskich Henry’ego Cavilla.

POWIĄZANE: 3 historie DC Superman mogą się przystosować po tym, jak Henry Cavill zwraca DCU

Charles Brandon w Tudorowie (2007-2010)

Rola, która otworzyła drzwi Hollywood dla brytyjskiego aktora, jest również jedną z najlepszych ról aktorskich Henry’ego Cavilla. W szeroko komentowanym serialu Cavill wcielił się w postać księcia Suffolk, bliskiego i lojalnego przyjaciela króla Henryka VIII. Spektakl został dobrze przyjęty przez publiczność, a występ Cavilla nie pozostał niezauważony, zwłaszcza że wystąpił we wszystkich 38 odcinkach na przestrzeni czterech sezonów. W obsadzie Showtime pojawiła się dobra mieszanka weteranów i obiecujących aktorów, w tym Cavill, Jonathan Rhys Meyers, Sam Neill, Natalie Dormer i nie tylko.

Superman w Człowieku ze stali (2013)

Fani i krytycy byli co najmniej sceptyczni, gdy pojawiły się wiadomości, że brytyjski aktor będzie odgrywał rolę Supermana. Jednak pierwsza współpraca Zacka Snydera z Cavillem okazała się udana i zapadła w pamięć. Cavill umieścił swoje posągowe ciało w służbie opowieści, w której Superman piszczał i piszczał. Jednak kruche człowieczeństwo Clarka Kenta było całkiem wyczuwalne. Cavell rozwinął swoją postać w dwóch seriach, Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości i 2017 Oddział Sprawiedliwości -Trzy wyglądający Sprawiedliwość Zacka Snydera liga. Wszystko zaczęło się od człowiek ze staliktóry był jednocześnie pierwszą odsłoną w DC Extended Universe.

READ  Wakanda Forever, „Spirited”, „Nope”, Diane Warren i więcej – termin

August Walker w Mission: Impossible – Fallout (2018)

Nie spodziewałbyś się, że facet, który gra Supermana, będzie przedstawiał złego faceta, prawda? Jednak Cavill zmiażdżył to swoim występem jako August Walker, dwulicowy agent, któremu udaje się oszukać nawet potężnego Ethana Hunta. Co więcej, Cavill właśnie to zrobił, współpracując z Tomem Cruisem, liderem Hollywood, jeśli chodzi o filmy akcji i hity kasowe. Misja: Niemożliwe – Fallout Jest to drugi co do wielkości hit kasowy w karierze Cavilla, zarobił ponad 790 milionów dolarów. W obsadzie znaleźli się Ving Rhames, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Sean Harris, Angela Bassett, Michelle Monaghan i Alec Baldwin.

POWIĄZANE: Henry Cavill wie, w co chciałby zagrać superbohater Marvela

Geralt Rivia w Wiedźminie (2019-2023)

Podczas gdy jego przyszłość jako człowieka ze stali w DCEU wisi na włosku od czasu wygaśnięcia jego kontraktu z Warner Bros. Cavill dał nowe życie swojej karierze, wcielając się w rolę Geralta z Rivii w przebojowym serialu Netflix Magik. Reszta to najnowsza historia. Cavill pasjonował się swoją postacią, białowłosym łowcą potworów wymyślonym przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Oprócz oferowania niezbędnej roli fitness, Cavill zwrócił także uwagę na ludzki i wewnętrzny dramat Geralta. Niestety, brytyjski aktor opuści serial po nadchodzącym trzecim sezonie, pozostawiając rolę Liamowi Hemsworthowi. W serialu występują również Freya Allan, Eamonn Farren i Anya Chalotra.

Sherlock Holmes w Enoli Holmes (2020)

Ku zaskoczeniu wszystkich, Cavill odłożył na bok swoje tradycyjne role, by wcielić się w najsłynniejszego angielskiego detektywa w historii Netflix o dojrzewaniu. Wynik był doskonały. Jasne, Sherlock jest tylko drugoplanową postacią w historii swojej młodszej siostry, ale wskakuje i wyskakuje z historii w odpowiednich momentach. To więcej niż wystarczająco, by pochwalić Cavilla za podzielenie się światłem reflektorów z wschodzącą aktorką Millie Bobby Brown, prawdziwą gwiazdą Harry’ego Bradbeera. Kontynuacja rozwinie historię dysfunkcyjnej rodziny Holmesów, zapewniając dalszy wgląd w relacje Sherlocka z jego siostrą.

READ  Festiwal Filmowy w Gdyni. Na czerwonym dywanie Kulig, Figura, Olejnik, Foremniak, Szumowska... (zdjęcia)