Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepsze oferty przesyłania strumieniowego 4K, HDR i Atmos dla Twojego kina domowego

Najlepsze oferty przesyłania strumieniowego 4K, HDR i Atmos dla Twojego kina domowego

[Updated Mar. 17, 2023]

Jest tak wiele świetnych programów przesyłanych strumieniowo na różnych platformach, takich jak Apple TV+, Disney+, Netflix i Paramount+, że może być trudno zdecydować, co obejrzeć dalej. Ale jeśli masz telewizor 4K (z HDR lub bez) i system dźwiękowy z wieloma głośnikami, są to programy, które wydobędą to, co najlepsze w kinie domowym. W tym artykule wzięliśmy pod uwagę rozdzielczość obrazu (szczegółowość/ostrość), gamę kolorów (którą można rozszerzyć za pomocą Dolby Vision lub HDR10), jakość dźwięku (często renderowanego w formacie Dolby Atmos lub Dolby 5.1 surround) oraz ogólną widoczność” (czyli program dobry?). Jeśli przegapiliśmy jakieś programy, daj nam znać w komentarzach. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z 4K/HDR, przeczytaj Jak oglądać filmy i programy telewizyjne HDR.

Podstawa (Apple TV +)

„Foundation” z Leah Harvey jako Salvorem Hardinem w Apple TV+

Od eksplozji Starbridge na Trantorze po pustynne krajobrazy Terminusa, Apple TV instytucja Przeżyj chwile, które „zadziwią” Cię kolorami, szczegółami i dźwiękiem. Seria zakończyła swój pierwszy sezon w listopadzie 2021 roku i ogłoszono, że zostanie przedłużona o drugi sezon. W tym programie opartym na serii książek amerykańskiego autora Isaaca Asimova można wiele zbudować, a dźwięk i wideo zapewniają wspaniałe wrażenia kina domowego. Oglądaj więcej programów i filmów w 4K na Apple TV+.

Gra o tron ​​Emilia Clarke Daenerys Targaryen
„Gra o tron” z Emilią Clarke w roli Daenerys Targaryen

Gra o tron ​​(HBO)

gra o tron Był oferowany tylko w jakości HD (1080p) podczas 8 sezonów w HBO, ale teraz możesz przesyłać strumieniowo odcinki w HBO Max w 4K UHD z Dolby Vision HDR i Dolby Atmos. Ten program wygląda oszałamiająco na dużych ekranach i projektorach 4K i brzmi równie dobrze z systemem głośników dźwięku przestrzennego, aby zapewnić wciągające wrażenia. jakości produkcji gra o tron To tak dobrze, że ostatnie dwa odcinki sezonu 9 są wyświetlane w kinach IMAX przez ograniczony czas. Przed aktualizacją transmisji w HBO Max, GOT był dostępny tylko w rozdzielczości 4K z płyty Blu-ray 4K (jest oceniany jako najlepszy Blu-ray 4K w historii).

House of Dragon z Mattem Smithem w roli głównej
HBO House of the Dragon z Mattem Smithem w roli głównej

Dom smoka (HBO)

Dom smoka Prezentacja oszałamiających efektów cyfrowych i kinematografii uzupełnionych rozdzielczością 2160p (4k) i technologią Dolby Vision HDR. Wciągający dźwięk Dolby Atmos ma kilka świetnych momentów o jakości referencyjnej (szczególnie krzyki smoków, które wstrząsną Twoim kinem domowym). Program jest przesyłany strumieniowo z prędkością 20 Mb/s, co nie jest tak pełne danych jak 4K Blu-ray, ale mimo to zapewnia wysokiej jakości obraz nawet w najciemniejszych scenach.

READ  Dyrektor generalny firmy produkującej napoje, humanoidalny robot, twierdzi, że nie ma weekendów i zawsze pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Zagubieni w kosmosie (Netflix)

Zagubieni w kosmosie sezon 3
„Zagubieni w kosmosie” na Netflixie

Zagubieni w kosmosie Jego trzeci sezon miał premierę 1 grudnia 2021 roku i zawsze był imponującym show dla kin domowych. Obrazy są niewiarygodnie ostre w rozdzielczości 4K i bogate w kolory dzięki Dolby Vision. Jednak tak naprawdę nie potrzebujesz HDR, aby docenić kolor w tej serii, ponieważ obrazy mają już dobry kontrast i głębię kolorów. Seria wyświetla również doskonałe miksowanie dźwięku z dźwiękiem Dolby Atmos. Oglądaj więcej tytułów 4k / HDR / Atmos w serwisie Netflix.

National Geographic: Witamy na Ziemi (Disney+)

Witamy w serialu telewizyjnym Earth Nat Geo Disney
„Welcome to Earth” National Geographic na Disney+

Jednym z najlepszych programów, które możesz teraz oglądać, zwłaszcza jeśli posiadasz telewizor 4K HDR, jest Welcome to Earth National Geographic na Disney Plus. Serial dokumentalny z Willem Smithem w roli głównej zawiera jedne z najlepszych materiałów filmowych, jakie widzieliśmy w tym formacie, i został prawie zaprojektowany do testowania możliwości audio i wizualnych kina domowego. Zdjęcia są wyjątkowe, a kompozycja muzyczna Daniela Pembertona hipnotyzuje. Oglądaj więcej filmów i programów Disney+ w 4k.

Zobacz (Apple TV+)

Oglądaj Apple TV Plus
„See” z Jasonem Momoa w Apple TV+

Drugi sezon Apple TV być widzianym Premiera miała miejsce 27 sierpnia 2021 roku, przynosząc nowego głównego członka obsady w Dave Bautista. Spektakl, którego reżyserem jest Jason Momoa, jest kręcony z tak dramatycznym oświetleniem, że naprawdę trzeba go oglądać w teatralnej scenerii, aby docenić najdrobniejsze szczegóły. Wciągający dźwięk (dostarczany przez Dolby Atmos) i bogactwo szczegółów (w 4K Ultra HD) sprawiają, że ten zegar jest hitem w systemie kina domowego. Oglądaj więcej programów i filmów w 4K w Apple TV+.

Star Trek: Discovery (Paramount+)

Star Trek: Odkrycie
„Star Trek: Discovery” z Michelle Yeoh w roli głównej w Paramount+

Oryginalna seria Paramount Star Trek: Odkrycie Przesyła strumieniowo z dźwiękiem przestrzennym Dolby Vision i 5.1 Dolby Digital przez cztery pory roku. Byłoby miło, gdyby wyświetlacz był renderowany w 4K, ale robi wrażenie w Full HD (1080p) z rozszerzonym kolorem przez HDR. Efekty wizualne w tej serii są oszałamiające, a warstwy dźwiękowe mogą być wciągające przy odpowiedniej konfiguracji wzmacniacza. Koniecznie sprawdź też Star Trek: Picard Również na Paramount+, który wygląda równie dobrze. Zobacz listę tytułów 4k/HDR/Amos na Paramount+.

READ  Sean Penn uciekł z Ukrainy pieszo do Polski

Star Trek: Picard (Paramount+)

Drugi sezon Star Trek Picard to wciąż Jerry Ryan
Star Trek Picard z Jerrym Ryanem jako Seven of Nine

Teraz w swoim trzecim i ostatnim sezonie, Star Trek: Picard to oszałamiająca wizualnie seria, która oddaje istotę The Next Generation, z powracającymi członkami zespołu prowadzonymi przez Sir Patricka Stewarta. Ale nie tylko warto obejrzeć serial ze względu na obsadę, ostrość (nawet jeśli w najlepszym przypadku jest to 1080p), głębię kolorów (dostarczaną z Dolby Vision HDR na obsługujących wyświetlaczach) i dźwięk przestrzenny z Dolby Digital 5.1 sprawiają, że każdy odcinek jest kinowym przeżyciem . Zobacz więcej tytułów 4k/HDR na Paramount+.

Stranger Things (Netflix)

Stranger Things sezon 4 sezon 2
Stranger Things na Netflixie

Dziwne rzeczy Zapewnia wspaniałe wrażenia kina domowego dzięki wideo 4K Dolby Vision i dźwiękowi Dolby Atmos. Z 34 odcinkami w 4 sezonach, serial zapewnia niesamowitą grafikę i dźwięk, które wprawią w ruch Twój system kina domowego.

Książka Boba Fetta (Disney +)

Księga Boby Fetta z Temuerą Morrisonem i Ming-Na Wen w rolach głównych
Księga Boby Fetta z Temuerą Morrisonem i Ming-Na Wen w rolach głównych

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen lub Boby Fetta, na Disney Plus na pewno znajdziesz coś dla siebie Książka Boba Fetta który miał swoją premierę w grudniu 2021 roku z nowymi rozdziałami w każdą środę. Kolory (dostarczane przez Dolby Vision HDR), wierność obrazu i dźwięku pokażą możliwości Twojego zestawu kina domowego. Koniecznie obejrzyj też dwa sezony Mandalorianin Także na Disney+. Oglądaj więcej filmów i programów Disney+ w 4k.

Ostatni z nas (HBO Max)

„Ostatni z nas” w HBO Max

Zainspirowany serią gier wideo Naughty Dog, Ostatni z nas to postapokaliptyczny dramat przesyłany strumieniowo w HBO Max (oraz na Blu-ray i Blu-ray do 4K) i jest wyjątkowym doświadczeniem kina domowego. Obrazy wideo 4K z Dolby Vision HDR uzupełniają oszałamiającą oprawę wizualną programu i kinową oprawę wizualną. A dźwięk Dolby Atmos zapewnia bardziej żywe i wciągające wrażenia w upiornych scenach zombie, przypominających grę wideo. Oferta to wystarczający powód, aby kupić telewizor lub projektor 4K HDR.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (Prime)

LOTR-Pierścienie-Władzy-Still-1
Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy

Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy Na Amazon Prime może nie oferować wszystkiego, czego fani Tolkiena chcieli w serii, ale z pewnością zapewnia doskonałe wrażenia kina domowego. Ostrość, kontrast i głębia kolorów są tak dobre, jak to tylko możliwe przy dzisiejszych szybkościach transmisji strumieniowej (wideo 4K ze strumieniami Dolby Vision HDR przy 20 Mb/s). Ścieżka dźwiękowa czasami rozpada się na wciągające chwile dzięki Dolby Atmos. pierścienie władzy Zdecydowanie jest to seria, dla której warto ulepszyć swoje kino domowe.

READ  Siedem najlepszych torów sypialnych w Europie na rok 2022 i później

Mandalorianin (Disney+)

Mandalorianin – sezon trzeci

Teraz, w trzecim sezonie, spin-off Gwiezdnych Wojen The Mandalorian na Disney+ to epicki serial z kultowymi rozległymi krajobrazami (z których większość została stworzona w The Volume), który wydaje się tak epicki, jak tylko może to być spin-off. Co najważniejsze, wyświetlacz jest renderowany w rozdzielczości 4K (2160p) z dźwiękiem Dolby Vision HDR i Dolby Atmos. Ten

Wiedźmin (Netflix)

Wiedźmin Netflix Henry Cavill Freya Alan S1
„Wiedźmin” z Henrym Cavillem w roli głównej

Henry Cavill wygląda trochę inaczej w tym oryginalnym serialu Netflix niż w swojej przełomowej roli… człowiek ze stali Ale jest tak samo przebrany jak bohater serialu, Geralt z Rivii – łowca potworów z magicznymi mocami w średniowiecznym okresie fantasy. Drugi sezon serialu (oparty na serii książek polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego) zakończył się w 2021 r., a trzeci jest spodziewany w 2023 r. Dramatyczne efekty wizualne w rozdzielczości 4K są znacznie wzmocnione dzięki technologii Dolby Vision HDR, która dodaje mnóstwo szczegółów w cieniu powierzchni (wystawa zauważalnie ciemna). Ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos z wciągającymi efektami dźwięku przestrzennego to kolejny powód, dla którego warto obejrzeć tę serię. Oglądaj więcej tytułów w 4k / HDR / Atmos w serwisie Netflix.

Pierwotnie opublikowane: 20 stycznia 2022 r