Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepsze filmy Stevena Spielberga — „Szczęki”, „Kolor purpury” i nie tylko

Najlepsze filmy Stevena Spielberga — „Szczęki”, „Kolor purpury” i nie tylko

| Zaktualizowano: 15 stycznia 2023 o 19:29 IST

Steven Spielberg jest uważany za jednego z pionierów Hollywood. W swojej trwającej od dziesięcioleci karierze stworzył wiele arcydzieł z różnych gatunków – od thrillera o ataku rekina „Szczęki” po thriller o kosmitach „ET the Extra-Terrestrial” i wiele innych. Stephen ponownie stał się plotką całego świata dzięki swojemu filmowi biograficznemu „Febelsman”. Lider sezonu zdobył już nominacje do najbardziej prestiżowych nagród, a Stephen niedawno odebrał kolejny Złoty Glob za swój dramat o dorastaniu.

Ponieważ jego nowy film stał się tematem plotek w tym sezonie nagród, przyjrzyjmy się innym filmom naginającym gatunki, które Stephen nakręcił na przestrzeni lat.

Szczęki

transmisja strumieniowa na: Amazon Prime

Steven Spielberg nakręcił to arcydzieło w 1975 roku. Jeśli oglądałeś go dzisiaj, film może wydawać się nieco przestarzały, ale poświęć chwilę i pomyśl o czasie, kiedy został wydany. Adaptacja powieści Petera Benchleya z 1974 roku, z Royem Scheiderem, Richardem Dreyfussem i Robertem Shawem Bondem w rolach głównych, film opowiada o trzech osobach, które wspólnie polują na żarłacza białego. Thriller był pierwszym dużym filmem akcji nakręconym w oceanie i często jest uważany za jeden z pierwszych letnich hitów w Ameryce Północnej. Steven stał się pierwszym filmem, który zarobił 100 milionów dolarów w kasie.

(zrobić zdjęcie:Świergot)

Lista Schindlera

transmisja strumieniowa na: Netflixa

Po zabawianiu publiczności trzymającym w napięciu serialem dramatycznym, Steven Spielberg zaprezentował film, który stał się klasykiem. Amerykański dramat historyczny z 1993 roku, oparty na „Statku Schindlera” australijskiego powieściopisarza Thomasa Keneally’ego, opowiadał historię Oskara Schindlera, niemieckiego biznesmena, kobieciarza i pijaka, który zaczyna martwić się polskimi żydowskimi uchodźcami. Ratuje tysiące istnień ludzkich. Film z mocnym przesłaniem stał się jednym z najwspanialszych filmów wszechczasów.

(zrobić zdjęcie:Świergot)

Fioletowy

transmisja strumieniowa na: Amazon Prime

READ  Akademia ProfitFi uruchamia kursy online dotyczące hakowania podróży

Kolor purpury to film, który pozostawi trwały ślad w twojej głowie. W tym filmie Steven Spielberg opowiada historię Afroamerykanki, która od urodzenia była maltretowana – najpierw przez ojca, a potem przez męża. Film opowiada o 40 latach życia Celie, granej przez Whoopi Goldberg, aż do dnia, w którym spotyka się z siostrą w Afryce.

(zrobić zdjęcie:Świergot)

Złap mnie, jeśli potrafisz (319079)

transmisja strumieniowa na: Netflixa

Zabawa w kotka i myszkę między Tomem Hanksem a Leonardo DiCaprio trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej klatki. Po długim czasie Stephen stworzył coś lekkiego, komicznego i przyjemnego do oglądania. Film opowiada historię oszusta Franka Abagnale’a, który oszukuje Amerykę, oraz agenta FBI Carla Hanratty’ego, który wpada w obsesję podczas pracy nad swoją sprawą.

Film odniósł sukces krytyczny i komercyjny.

(zrobić zdjęcie:Świergot)

;

Każdy. t. pozaziemskie

transmisja strumieniowa na: Amazon Prime

Steven Spielberg nakręcił najbardziej czarujący film w swojej kilkudziesięcioletniej karierze – ET the Extra-Terrestrial. Pomysł na film wyszedł od wymyślonego przyjaciela Spielberga, który stworzył go po rozwodzie rodziców. Film opowiada o uroczym kosmicie, który przypadkowo zostaje sam na Ziemi przez swoją rodzinę. Później zaprzyjaźnia się z młodym chłopcem o imieniu Elliot, granym przez Henry’ego Thomasa, który pomaga mu połączyć się z jego planetą. Poruszająca historia kosmity i młodego chłopca szybko podbiła serca publiczności.

Film pobił wszelkie rekordy kasowe i stał się jednym z najbardziej dochodowych filmów wszechczasów.

(zrobić zdjęcie:Świergot)