Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najeźdźcy wyprzedzają Polskę za dwoma golami Tillmansa | Liceum

Fribourg – Drużyna piłkarska dziewcząt Fribour Academy odniosła w zeszłym tygodniu drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując Polskę 3:2.

Walia (8-4-1) pokrzyżowała plany Fryburga na powrót do domu w piątek po zwycięstwie 7:1.

– Powrót do wygranej we wtorek był ekscytujący – powiedział w sobotę główny trener Raiders, Dave Hart.

Polska otworzyła wynik w 20. minucie strzałem z 25 jardów i objęła prowadzenie 1:0.

Fribourg wyrównał osiem minut później, gdy do siatki trafił Brock Emery.

Rycerze awansowali tuż przed przerwą, zdobywając bramkę w 40. minucie, gdy jeden z graczy dobił piłkę z poprzeczki Freiburga.

Hart, który przegrał 2-1 w inningu, powiedział, że na Rider Nation panuje optymistyczny nastrój.

„Nie graliśmy źle” – powiedział. „Mieliśmy pewne szanse w pierwszej połowie, ale ich nie ukończyliśmy. Zmieniliśmy system (w przerwie). Polska nie naciskała, co dało nam trochę przestrzeni, więc przeszliśmy z 4-4-2 na 3 4-3 i wyprowadził Lou Tillmansa z pomocy, która ostatecznie strzeliła dwa gole.

W ósmej minucie drugiego klipu Tillmans wszedł do bramkarza Polski w półrozpadu i uderzył piłkę w siatkę, aby strzelić wyrównującą bramkę.

Tillmans strzeliła swoją podwójną bramkę i przypieczętowała zwycięstwo dla najeźdźców w 56. minucie strzałem prosto z pola karnego z doskonałego materiału od drugiej Grety Grant.

„Kontrolowaliśmy dużą część drugiej połowy” – powiedział Hart. „To było wspaniałe zwycięstwo dla dziewczyn”.

Pierwsza zawodniczka Maya Maihan odniosła zwycięstwo we Fryburgu, podczas gdy McIntyre i Gunther byli twardzi przed nią w obronie.

W piątek Hart odnotował wyraźną poprawę w porównaniu do swojego pierwszego meczu z Walią na wyjeździe 22 września, kiedy to Warriors zdominowali grę, wygrywając 10:1.

Zaangażowanie Boston College Emma Badger, która strzeliła cztery gole w pierwszym spotkaniu, strzeliła trzy gole w piątek we Fryburgu.

„Jest prawdopodobnie najlepszym graczem, jakiego widziałem w kobiecej piłce nożnej w Maine” – powiedział Hart. „Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby to powstrzymać i zdobyłem hat-tricka (w piątek).”

Zapis Zdobywców Emery’ego.

Fryburg ma zakończyć sezon zasadniczy we wtorek, kiedy o godzinie 15:30 będzie gospodarzem długoletniego rywala Lake Region (4-8) w lokalnych derbach.

Przed wtorkowym meczem Raiders spotkają się z seniorami Brooke Emery, Taylor Gunther, Zoe Kleban, Adrianą Mas Soto, Katie McIntyre, Emmą Redman i Emily Walker.

Lake District wygrał swój pierwszy mecz z Raiders 3-1 na początku września.

„To był wyrównany mecz” – wspomina Hart. „Straciliśmy Katie (McIntyre) z powodu kontuzji podczas rozgrzewki. Myślę, że przegraliśmy 1:0 w pierwszej połowie, a potem skurczyliśmy się w upale (90 stopni). Jeden z goli, który straciliśmy, był wyjątkowy. Ja wiem, że dziewczyny są podekscytowane możliwością ponownego zagrania.